Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ez most komoly?? Ne mondjátok...

Ez most komoly?? Ne mondjátok h ez normális!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves gimnazista lány vagyok. Kishúgom most készül gimibe, 14 éves. Egyre jobban hallom tőle, és látom az ő ismerősei között, h hányan gyújtanak rá, és posztolgatják ki, hogy cigiznek 13,14 éves korukban. Van aki már olyan tartályossal is (nem tudom h kell mondani 😂). Elgondolkodtam azon, h tényleg ennyi idősen kell rágyújtani? Mondjátok h ez nem normális? Nekem ez annyira irreális. De ha mégis az, egyáltalán honnan szerzik a cigit? Ennyi idősen ki sem adják nekik. Vagy egyáltalán van olyan szülő akinek ez oké??



#dohányzás #Korai dohányzás
2022. szept. 26. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"egyáltalán honnan szerzik a cigit?"

Beküldenek ismerőst vagy egyszerűen csak egy idegent megkérnek.


"Mondjátok h ez nem normális?"

Nem az, de sajnos kezd általánossá válni.


"Vagy egyáltalán van olyan szülő akinek ez oké??"

Van.

2022. szept. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nyilvan van rengeteg ilyen szulo akit konkretan nem erdekli hogy mit csinal a gyereke. Altalaban valakit megkernek hogy menyjen be a dohanyboltba nekik. De ezt szerintem se normalis. A legtobben menosegbol csinaljak (es mivel most ezek az ujak azok ezert hasznaljak mar azt is). Sztem nagyon gaz ha valaki ezt csinalja. A masik fele meg problemak miatt mert egyszeruen olyan butak hogy bemeselik hogy "nincs mas megoldas, te nem ertheted" ilyesmik ami szinten egy butasag. En borzasztoan elitelem az ilyeneket mert felnottkent meg hagyjan, (bar fuj akkor is) de gyerekkent szinte elhanyom magam es magamba jol ki is rohogom ha valaki ezt csinalja.
2022. szept. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Persze,hogy nem normális. Nemcsak kiskoruaknak hanem semmilyen korban sem. A csapból is a káros hatásai folynak. Sokan szerintem csak azért csinalhatjak, mert a környezetükben ezt látják, mondván ha xy csinálja, akkor kiprobalja ő is.

És a kérdésedre a válasz, megkerhetnek valaki felsobbevest aki elmúlt 18, odaadjak a pénzt, hogy vegyen nekik, vagy csak simán kernek valakitől.

2022. szept. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Van ahol mar fuveznek is. Nalunk ennyi idosen anno semmi nem volt 12 evvel ezelott sztem. Gimiben meg 10 evvel ezelott is ment mar a cigi, igaz nem poaztolgatta senki. Engem a fuvezes jobban meglep.
2022. szept. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Mi is csináltuk 14 évesen :)
2022. szept. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Túl sok szó esik erről, sokat van mindenhol szemelőtt, hogy a dohányzás így meg úgy, ezzel csak egyre jobban beépül a köztudatba. A káros hatások csak sok év múlva jelentkeznek, emiatt nem foglalkozik senki ezzel, de ez a mai fiatalok körében mindennel így van. Ilyen az energiaital, az alkoholos italok, édességek, stb. Szerinted gáz a bagózás, de szerinte nem és itt van a lényeg. Amíg benne nem tudatosul, addig hiába magyarázod neki, hogy káros, lesz@rja,mert a többiek is ezt csinálják.
2022. szept. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Értem. Ez elszomorító :(

És felnőtt emberek bemennek ennyi idős gyerekeknek cigiért? Hát ez ultra gáz... Köszönöm a válaszokat

2022. szept. 27. 14:33
 8/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hát figyu, engem is szólítottak már le, hogy vegyek cigit nekik, sőt még pluszban 500 is lett volna a jutalmam, de mondtam, hogy szó nem lehet róla.
2022. szept. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sem normális.
2022. szept. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!