Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha a munkahelyemen nem szívhat...

Ha a munkahelyemen nem szívhatnék az előírás miatt 8-9 óráig, de közben láncdohányos vagyok akkor a snüssz megoldás lehetne?

Figyelt kérdés
Az előírások miatt egyáltalán nem lehet cigizni a munkaterületen, és azon gondolkoztam hogy esetleg snüsszel ki lehetne váltani a nikotinhiányt, vagy más pótló termékkel hogy 8 óra alatt ne legyek idegbeteg?

2022. nov. 2. 01:43
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Át lehet rá szokni és kevésbé káros
2022. nov. 2. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1 Mennyire nehéz egyébként egyszer egy évig sima cigiről e-cigire átszoktam az nem volt olyan vészes. Sosem próbáltam még a snüsszt igazából, csak ezt látom egyetlen járható útnak ha egy új munkánál nem akarok megpusztulni a nikotinhiánytól.
2022. nov. 2. 02:11
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A snüsszöléstől szájrák alakulhat ki, de lényegesen kisebb arányban, mint a füstöléssel járó cigarettázással.

Hatásaira jellemző az enyhe kábulás, fáradtság érzet, néhány esetben hányinger, rosszullét. A tünetek körülbelül a berakástól számított 3-5 percre jelentkeznek és a kiszedéstől számítva 5-10 percig lehet érezni.

Egyáltalán nem ajánlott, mert számos káros hatása is van a hasnyálmirigyre, a szájra és a fogakra.

2022. nov. 2. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Alkalmilag nikotinos rágó vagy hasonló átsegített engem régen egy-egy néhány órás helyzeten, de rendszeres felhasználásra nem javaslom, könnyű nikotinmérgezést kapni. Jobb megoldás segítséget kérni a leszokáshoz az orvostól.
2022. nov. 2. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Niquitin minitabot ajánlom, a 4 mg változatot.

1 szemben kb 2 cigaretta mennyiségű nikotin van, és nem annyira káros mint a snüssz.


De van egy halk megjegyzésem. Szokj le. :)

2022. nov. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is láncdohányos vagyok és dolgoztam ilyen munkahelyen 1 évet, én simán kibírtam cigi nélkül. Egyszerűen tudatosítottam magamban hogy itt nem lehet dohányozni és kész. Eszembe nem jutott pótszereket keresni, bár akkoriban max valami nikotinos rágót lehetett volna venni.
2022. nov. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!