Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Lehet ettől bajom?

Lehet ettől bajom?

Figyelt kérdés

Egy 16/F vagyok, az utóbbi időben havonta 2-3 szál cigarettát elszívok a barátaimmal. (Ők rendszeresen szívják, napi szinten.)


Azt tudni kell rólam, hogy a felmenőim betegségei miatt (Szív-és érrendszeri betegségek, Diabétesz, sok Rák, van itt minden.) nagyon egészségmániás vagyok. Étkezésre, mindenre odafigyelek elszántan.


A cigarettát nem kívánom meg csak úgy soha, de havonta 2-3 alkalommal elfogadom ha megkínálnak. Két alkalom között semmi sóvárgást nem érzek, csak úgy random néha elveszem, pedig megy ez így egy pár hónapja.


Egyébként nagyon megfontolt tudok lenni, és nem vagyok a sóvárgós fajta. Például a kávét, energiaitalt, alkoholt, csokit sem kívánom meg, de ha az élet úgy hozza akkor egyszer-egyszer megengedem magamnak hogy csak sodródjak az árral és kiélvezzem. A cigarettával is ugyanez a helyzet.


Ha ennek a havi pár alkalomnak is lehet maradandó egészségügyi következménye, gondolkodás nélkül abbahagyom ezt is. De ha mértékkel lehet, ügyet nem csinálok belőle. Közben is élvezem, de folyton stresszelek hogy például; “Mi van ha ennyitől is bekormosodhat a tüdőm?” és társai.



2022. dec. 6. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Hosszútávon ez is árthat.
2022. dec. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Rovid tavon is artalmas. Nekem trombozisra kellett gyogyszert szednem addig amig dohanyoztam. Amiota nem dohanyzom nem kell gyogyszert sem szedni.


Egy undok szer a dohany, semmi ertelme nincsen azt szivni. En is megbantam hogy olyan sokaig bagoztam.

2022. dec. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne dohányozz. 2-3 szálat se, mert igen az is rendkívűl káros.

A fogaidat tönkreteszi, a tüdőd, öregíti a bőrt, és rohadt büdös.


Ezenkívűl simán rászoksz, mire észbe kapsz.


Ha jók az értesüléseim anyagilag se nagyon éri meg, mert kb 1 év múlva majd 5 ezer lesz egy doboz cigi.

2022. dec. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%
Nem lesz gond. Nem olyan ördögtől való am a cigi mint ahogy gondolják sokan, csak tartsd a mértéket.
2022. dec. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

En dohanyoztam 16 evig es ha azt mondanak hogy az ordog kuldte a foldre ezt a novenyt akkor el is hinnem.

Nem csak hogy sok penzbe kerul, de az egyik legdragabb kincsedet teszed tonkre vele. Amig egeszseges vagy addig eszre sem veszed hogy mekkora kincs az hogy nincsenek fajdalmaid, nem kell orvoshozjarnod, nem kell gyogyszereket szedned. Csak miutan elveszited az egeszsegedet dobbensz ra hogy mekkora hulyeseget tettel.

2022. dec. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Oké, az arány 4:1, vagyis talán viszlát cigi! Nem mondom hogy párhavonta egy nem fog becsúszni, de ezt a számot mindenképpen redukálnom kell.
2022. dec. 6. 18:21
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

Egy se csússzon be. Hidd el mindegy, hogy 1 szál van napi egy csomag.

Undorító a cigaretta.

2022. dec. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
19%
Dehogy undorító.
2022. dec. 7. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!