Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan tundám lerakni a...

Hogyan tundám lerakni a cigit? Vold dohányosok, nektek mi segített?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok és 4 éve bagózom. Sajnos ma már napi egy doboznál tartok és egyszerűen nem bírom abbahagyni akármennyire szeretném. Ha nem tudok rágyújtani ideges leszek, szorongok és egyszerűen rosszul vagyok. Hogyan tudnám letenni? E-cigi vagy a nikotin rágó,- tapasz,-spray hasznosabbak?

2023. jan. 3. 10:47
1 2
 11/12 felkelhetetle ***** válasza:
91%

Két hét kell, hogy a szervezettedből kiürüljön az összes nikotin (ami miatt késztetést érzel, arra, hogy rágyújts), ha azt a két hetet ,,kibírod", akkor biológiai értelemben, te mar nem vagy függő, ezután már csak a társadalmi nyomással kell megbirkóznod, hogy nehogy valaki rávegyen, hogy rágyújts

Az első két hétben, pedig jelentősen javulni fog az egészségi állapotod, teherbírásod, közérzeted, jobban fogod érezni az illatokat, finomabbak lesznek a kaják, amit eszel, vedd észre a különbséget, tudatosítsd magadban!

Igazaból sokat segít, ha valaki rágyújt a közeledben, csak képzeld azt, hogy ők majmok, akik nem tudnak parancsolni az ösztöneiknek, csak nevesd ki őket 😉

2023. jan. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nekem az segített, hogy megfáztam és nem kívántam annyira a cigit, úgy voltam vele, hogy ennél jobb alkalom nincs a leszokáshoz. Aztán mikor meg már meggyógyultam, és rá akartam gyújtani, a tudat vitt előre, hogy már túl vagyok a nehezén, nem akartam elölről kezdeni mindent. Dohányzás alatt az volt az egyik félelmem, hogy mivel fogom magam lefoglalni abban az időben, a másik pedig hogy meg fogok hízni. Több sorozatot nézek, több könyvet olvasok, vettem egy ellipszis trénert. Egyébként sokkal könnyebb volt mint gondoltam, csodálkoztam is, nehezebbnek képzeltem. 8 évig szívtam, napi másfél dobozt kb. Egy hónapja szoktam le. Kicsit idegesebb voltam, de nem szedtem nyugtatót, se semmilyen tapaszt, nem használtam semmit. Már jól vagyok.

24L

2023. jan. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!