Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen alternatívát válasszak?

Milyen alternatívát válasszak?

Figyelt kérdés

Engem igazából maga az érzés érdekel.

A füst letüdőzése,kifújása,a nikotin nem igazán.

Sokan mondják hogy valamennyire nyugtató hatású,meg ilyesmi de én ezt nem vettem észre miután hozzászoktam.

Viszont pont ugyanolyan veszélyesnek minősítik sokan az elektromos cigit.

Elvégre milyen érdekes,hogy a valami Kínában gyártott anyagnak pont eper íze van.

Rengeteg pozitív véleményt olvastam róla,viszont nekem nem jött be.

Állandóan pöfékeltem,amíg bírta a gépezet.

Hosszú lesz egy kicsit.

Sima cigit már nem szívok egy fél éve.

Pipázásra tértem át,mert úgy tudtam hogy tiszta,nincs vegyszerekben átitatva mint a cigi.

Szűrő van benne,le is tüdőztem.

Kellemes volt.

De ami engem érdekelne még,hogy ne legyen tele a tüdőm sárga,szürke trutymóval.

A tisztaságát számomra mondjuk az erősítette meg,hogy míg egy sima cigi elszívása után szédülés,fejfájás,álmosság, hányinger kapott el,a pipázás után semmi ilyen nem volt.

Illetve a sima cigi miatt szinte egyfolytában pisilnem kellett.


2023. jan. 26. 15:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Az elektromos cigaretta a hagyományos ciginèl kevèsbè ártalmas. A pipa fûstjèt nem szokás letûdôzni. A modern pipáknak van már fûstszûrôje. Elsôsorban a szájûreg ès a nyelv, de emèsztôszervi betegsègeket is okozhat.
2023. jan. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz sárga, szürke trutymót a tüdőben, akkor ne szívj bele semmilyen füstöt. Pipa, cigi, egykutya.


Ecigiből ugyan nem füst jön, de már most látom, hogy erről nem tudlak meggyőzni, alapvető kémiai tudásodat (vagy épp annak hiányát) már villantottad itt párszor.


Ha viszont tényleg érdekel:


1. Vegyél minőségi készüléket,egy normális ecigi nem pusztul el ha folyamatosan szívod. Max jóval korábban cserélheted a porlasztót.


2. Vegyél minőségi liquidet, ne kínait. Annak is eperíze lesz, csak rá lesz írva, hogy "készült Csehországban vagy az Egyesült Királyságban" stb.

Ugyanattól a technológiától van eperíze mint pl egy epres joghurtnak. (nyugi,egyikben sincs eper, ételízesítő ún. aroma). Még utána is tudsz nézni specifikusan annak az aromának és hatásainak. (kb semmi, tesztelt és ellenőrzött élelmiszeripari anyag=naponta zabálod kajában)


És csak úgy mellékesen, a te szervezeted reakciója valamire NEM MÉRCÉJE a valami "tisztaságának". Felhoznék példát máshonnan, de maga amit leírtál tökéletes példa, hogy nem érzed magad rosszul a bizonyítottan káros és veszélyes dohányfüsttől, nem jelenti azt, hogy az "tiszta". Tudjuk, hogy nem az.


A tüdőben fehalmozódó trutymók összehasonlítása videóban, csak amolyan extraként: [link]

2023. jan. 27. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!