Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak alternatív gyógymódok...

Vannak alternatív gyógymódok a depresszióra amik működnek? Nagyon sok a lehetőség, és nem tudom hogy melyiket válasszam.

Figyelt kérdés
Jelenleg antidepresszánst szedek, depakine, + coaxil már negyedik hónapja, de már unom, a héten abbahagyom, hiba volt elkezdeni. Annyi mellékhatást tapasztalok hogy 25-35% -kal lassabb vagyok mentálisan, ami nem baj mert eddig kb. 140% -on pörögtem....de mégis lassúnak érzem magam. Nem akarok gyógyszereken élni de az orvos nagyon határozottan állítja hogy kell az nekem.... de én kétkedem. Vélemény?

2012. márc. 6. 13:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Sajnálom, az ilyenfajta irracionalitást már nem lehet kezelni.
2012. márc. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
33%
Én egy rendes pszichiátert javaslok először is, aki nem csak gyógyszerrel akar kezelni, hanem foglalkozik is Veled. Ezen kívül esetleg még az agykontrollról hallottam nagyon jó tapasztalatokat.
2012. márc. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Első: miért mondod ezt? Mire gondolsz, hm?
2012. márc. 6. 13:44
 4/16 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem is egy rendes orvost keress, aki pszichoterápiát is vállal. Mi nem fogjuk tudni megítélni, hogy szükséged van-e a gyógyzserre vagy sem, de semmiképp se egyik napról a másikra tedd le ezeket a szereket.
2012. márc. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Jártam pszichoterápiára is 4 hónapig a pszichiáter mondta hogy kell az is. Múlt héten rúgott ki a pszichológus, mert úgy látja hogy rajtam nem tud segíteni és keressek másikat... amúgy azért akarom abbahagyni a gyógyikat mert a körülmények miatt voltam rosszul, de azóta azok már nem állnak fenn, így nem kell gyógyi sem.
2012. márc. 6. 14:01
 6/16 anonim ***** válasza:

tehát eldöntötted, hogy meggyógyultál?!

így tényleg nehéz dolga lehet az orvosodnak :)

2012. márc. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Szó sincs róla, szerintem eleve beteg sem voltam / vagyok - csak túlreagáltam egy helyzetet. Mindenki tévedhet - az orvos is :)
2012. márc. 6. 17:27
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Van egypár dolog, ami segíthet. De ne hagyd abba a gyógyszert, mert még visszasüllyedsz, és megöngyilkolhatod magad!

Segíthetnek ezek:

vitamintabletták

heti két éjszaka ébrenlét

sárga szín a környezetedben

2012. márc. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
ja, voltak már öngyilkos gondolataim, de kinek nincsenek? Szerintem ezt fújtam fel, mikor a doki beutalt a szanatóriumba 3 hétre. Ez volt Novemberben. Bah, csak rossz volt a gondolkodásom, leállok a bogyókkal, visszatér a régi sebességem, járok csak pszichológushoz, vagy még valahova, és kész. De a kérdés továbbra is él hogy melyik nem gyógyszeres kezelés a legjobb?
2012. márc. 6. 22:02
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Vannak alternatív gyógymódok a depresszióra amik működnek?"


Attól függ, mit nevezel alternatívnak.


" Annyi mellékhatást tapasztalok hogy 25-35% -kal lassabb vagyok mentálisan, ami nem baj mert eddig kb. 140% -on pörögtem."


Ez nem mellékhatás, hanem a kívánt hangulatstabilizáló hatás.


"Nem akarok gyógyszereken élni de az orvos nagyon határozottan állítja hogy kell az nekem.... de én kétkedem."


Szerintem az orvos jobban ért hozzá.

2012. márc. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!