Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Akinek kiderült, hogy tüdőrákj...

Akinek kiderült, hogy tüdőrákja van milyen tünetei voltak?

Figyelt kérdés
Aki tud élő példát mondani (családtag, szomszéd, ismerős) megköszönném. Én sajnos egy példát tudok, mégpedig egy távoli családtagomnál történt: lábfájással ment el a háziorvoshoz, majd kicsivel később a fején nőtt dudor. Mindkét szimptóma a tüdőrák áttete miatt alakult ki (agyadaganat és csontrák). Tudtok olyan esetet mondani, ami nem ennyire előrehaladott, hanem olyan figyelmeztető tünet, ami tüdőrák gyanúját veti fel?
2023. febr. 16. 17:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nehezlegzes, kohoges, mellkasi fajdalom
2023. febr. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az 1. válaszoló jól leírta.

Az biztos, hogy már önmagában a hosszú ideig (hónapokig) nem szűnő hurutos köhögés, főleg a reggeli, akár öklendezésbe átmenő köhögés komoly tünet lehet. Ha testsúlycsökkenés is hozzájárul, az szintén komoly figyelmeztető jel.

2023. febr. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Magas vérnyomással lett olyan rosszul, hogy elájult a munkahelyén. Sokáig azt sem tudta senki, mi történt. Mondtak mindent a sztróktól kezdve a hasnyálmirigy gyulladásig, mire megtalálták... kissejtes tüdőrák, agyi áttéttel.

Utólag visszagondolva voltak korábbi, "kisebb" tünetek, amikről senki nem hitte, hogy ilyen komoly betegséget jelentenének. A háziorvos se, nála ugyanis többször volt ezekkel:

- influenza-szerű tünetként köhögés, nehézlégzés, csontfájdalom, fáradtság, sápadtság... (influenzának diagnosztizálva, ami lehet, hogy volt is, de ezek a tünetek már akkor nem azért voltak, ezt utólag tudjuk már)

- rekedtessé váló hang, amit a dohányzásnak tudtunk be

- olyan jellegű rosszullétek, amiket a menopauzának lehetett betudni (ezeknek egy része vélhetően az is volt) pl. szédülés, gyengeség, általános rossz közérzet.

2023. febr. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Ez lehet tüdörák? 10 éve dohányzom mindösszesen, max napi 12 szál, ha a nagy átlagot nézem, akkor inkább 10. Véres köpet miatt tavaly júniusban CT-re küldtek, de mint kiderült erős orrnyálkahártya gyulladás/szárazság állt a háttérben, covid, influenza miatt. A tüdőmet a radiológus szépnek találta. Viszont néha van bizonytalan mellkasi fájdalmam, ellenben a köhögés elég ritka, csak reggelente tusolásnál, de ez is lehet csak megszokás. A véres köpés szinte teljesen megszűnt, karácsony után jött elő egy hónapon át, ha felszívtam az orrom és kiköptem, szintén iszonyat erős influenza után.
2023. febr. 16. 18:24
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, szerintem arra még egy orvos se vállalkozna, hogy GYIK-en keresztül ilyen súlyos dolgot diagnosztizáljon vagy zárjon ki, de mi itt még csak orvosok sem vagyunk... így erre sajnos nem tudunk válaszolni.

Mint látod a leírásokból, nem volt két teljesen egyforma eset, szóval ez azért nem olyan, mint a tünetekből megállapítani, hogy náthás valaki.

2023. febr. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Erős köhögés volt a tünet.

Ha gyanakszol kérj tüdő CT-t újra.

És szokj le.

2023. febr. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Térdfájás, derékfájás, dobverőujj kialakulása.
2023. febr. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hirtelen fogyás.Unokatesómnál ez volt, eleinte semmi tünete nem volt.
2023. febr. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A fentiek mellett még hátfájás.
2023. febr. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyanyámnak hátfájás volt az első. Ilyen 40-50 éves koráig dohányzott, gondolom fiatalon kezdte, letette, a rák meg ilyen 60 körül jött. Hátfájás ment pár hónapig, aztán fogyás, itt már kórházban volt kemón, diagnózistól halálig kevesebb mint fél év volt.

Azért én a véres köpet miatt elmennék még egy ct-re, csak a biztonság kedvéért.

2023. febr. 18. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!