Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy szokjak le a cigiről?

Hogy szokjak le a cigiről?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 17 éves vagyok, és már 12 éves koromtól dohányzom, tudom ez az 5 év nem sok, de nem bírok le szokni a cigiről, akárhogy próbálok, ha jó kedvem van

Azért gyűjtök rá, ha rossz, azért....

Valami módszert tudnátok mondani?

Nem könnyű, mert a szüleimmel lakok akik szintén dohányoznak, szóval ha ki megyek a konyhába pl enni, rögtön látom a cigis dobozt

Ha csak az ajtón lépek ki,szintén tele van a cigi tartó, szóval akár hova megyek mindenhol ott van...


2023. márc. 7. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem gyújtasz rá.

Nem veszel cigit.

2023. márc. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Anyukám egy gyógyszerrel szokott le 25 év dohányzás után. A gyógyszer szedése mellett folytatni kell a dohányzást. A lényege, hogy a gyógyszer hatására egyre rosszabbul esik a cigi, egyre undoríttóbbnak tartod majd. Anya kb. 1,5 hét után szokott le teljesen, az utolsó szálba beleszívott és egy slukk után azt érezte, hogy elhányja magát. Azóta nem gyújtott rá (3 éve). A háziorvos javasolta ezt a gyógyszert. Champix a neve.
2023. márc. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2 nagyon szépen köszönöm, remélem nekem is beválik!
2023. márc. 7. 15:11
 4/4 anonim ***** válasza:
De tényleg az a lényeg, hogy nem szabad egyből abbahagyni a dohányzást, hanem a gyógyszerrel párhuzamosan szívni kell. De úgyis le van írva alaposan a betegtájékoztatóban. Csak azért mondom, mert nővérem ahogy elkezdte szedni, egyből abbahagyta a cigit és szenvedett pár napig, majd újból rágyújtott és azóta is cigizik. Szerinte szar a gyógyszer, de Anyukám mondta neki, hogy rosszul csinálta. Szóval erre nagyon figyelj majd!
2023. márc. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!