Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az orvos azt mondta szokjak...

Az orvos azt mondta szokjak le a cigiről, de nem megy. Ebből lehet baj?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, 4,5 éve dohányzok. Elég gyakran szúr a szivem és sárga foltok jöttek ki rajtam.

A szivemről kiderült, hogy semmi baja. A flekkeket 4 orvos látta de fogalmuk se lehetett mi volt az.

A város legjobb orvosánál voltam, mondta hogy ez a vérkeringésem miatt van (a szivem gyakori szúrása és a foltok is).

Azt mondta tegyem le a bagót mert 2-3 éven belül rácseszhetek.

Szerintetek lehet bajom ha nem rakom le?

Egyszerűen képtelen vagyok rá, az igazat megvallva imádok cigizni és rá is vagyok szokva rendesem.



2021. febr. 2. 18:49
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
95%
Igen, erdemes letenni, bar eddig nekem sem sikerult. Igaz, nem is probalkoztam, mert szeretem.
2021. febr. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyből nem tudod letenni próbáld meg fokozatosan.
2021. febr. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
100%
Változó az emberek szervezete.Én 10 évesen próbáltam ki először,13 éves koromtól hébe-hóba,majd 15 éves koromtól rendszeresen dohányzok.Most vagyok 33.De ha az orvosok azt mondták,jobb ha hallgatsz rájuk,hogy elkerülhető legyen a súlyosbodás.
2021. febr. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
100%
Leszokni nem lehet csak letenni, akaraterő kérdése. Életed végéig kívánni fogod sajna. Amit lehet tenni: nikotin tapasz csökkenti a rágyújtásvágyat.
2021. febr. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen nincs akaraterőd. Ne mástól várd el, hogy segítsen, hanem magadon kell segítened.
2021. febr. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva nem is az akaratommal van baj, hanem azzal hogy nekem az jó. Igen tudom, hogy büdös, egészségtelen stb de nekem ez az életem részévé vállt. Akármelyik ismerősöm meg lehet kérdezni, egyik sem tudna cigi nélkül engem elképzelni.

Mikor kezdtem akkor pedig nem úgy kezdtem, mint az emberek 90% hogy napi 1-2 szál az első egy évben hanem rendesen, tehát mondhatni hogy én ezt a 4.5 évet teljesen végig átcigarettáztam megállás nélkül.

2021. febr. 2. 19:06
 7/48 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz helyette valami "pótló" cselekvést keresni?


Pl amikor ideges vagy nem cigit veszel a szádba hanem rágót, vagy fogalmam sincs😅

2021. febr. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
76%
Minek kellett neked vagánykodnod a cigivel 16 évesen?
2021. febr. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:

Hát az utóbbi 3 napban áttértem az iqosra, mert az elméletileg egészségesebb, de abból meg dupla annyit szívok :/ :D

Régebben ecigivel próbálkoztam, de abból meg 5x annyit szívtam plusz az nem jön be, szóóóval...

2021. febr. 2. 19:13
 10/48 anonim ***** válasza:
51%
Bocs 14,5 évesen*
2021. febr. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!