Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ez jó ötlet a leszokáshoz?

Ez jó ötlet a leszokáshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 17 éves vagyok és 4 éve már dohányzom, elhatároztam hogy leszokok!

Kitaláltam egy módszert rá

Szerintetek ez jó ötlet, vagy csináljam másképp.

Tegnap óránként szívtam el 1szálat

Ma 2óráknként 1szált

Holnap 3óránként 1szálat

És így tovább


2023. márc. 8. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Mennyiről indultál? 10 percenként 1 szál?

Amúgy szerintem ez azért így nem az igazi...

De majd elmondják, akik értenek hozzá...

2023. márc. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más jó. A sógornőm fokozatosan tudta lerakni, neki a férje a elhatározta, hogy másnaptól nem gyújt rá. Azóta sem dohányoznak. A testvéremnél az vált be, hogy leszokott a reggeli cigiről, és fél10-fél5ig 4 szálat szívott el 4 napon keresztül, ötödik naptól már nem cigizett. Úgyhogy ezt neked kell érezni, hogy így könnyebb lesz-e neked. Arra figyelj, hogy próbáld meg kicsit módosítani a szokásaidat. Pl ha buszra várva rá szoktál gyújtani, akkor most ne tedd stb.
2023. márc. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Jó. Én is csökkentgetve szoktam le. Az utólsó 1, reggeli kávé mellé szívott szálat volt a legnehezebb elhagyni. De sikerült, mert eldöntöttem és kész.
2023. márc. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, fontos a fokozatosság, ha nem tudod egyből lerakni, egyik napról a másikra. Hiszen le lehet rakni egy nap alatt teljesen, de rá két nap után ha ugyanúgy visszaszoksz rá, sok értelme nem volt.

Ha fokozatosan csinálod, annyival könnyebben tudsz elszakadni a cigitől. De jó tanácsként, átmenetileg nikotinos tapaszt is használhatsz.

2023. márc. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2023. márc. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!