Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Magyarországon tényleg a...

Magyarországon tényleg a nőknek csak a 20%-a dohányzik?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 3. 00:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Erősen kétlem.
2023. ápr. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
mi a forrás?
2023. ápr. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A dohányzás előfordulása a nők körében Magyarországon az elmúlt években csökkent, azonban pontos adatok változók és lehetnek eltérések a különböző források között. A Magyar Kardiológusok Társasága 2019-es felmérése szerint a nők dohányzása a teljes felnőtt lakosság körében a 18,3%-os átlaggal szemben 13,6% volt. Az Európai Unió egészségügyi statisztikái szerint Magyarországon a nők körében a dohányzók aránya 2017-ben 25,1% volt. Az adatok eltérését az adatgyűjtési módszerek különbségei, az adatgyűjtés ideje és a minta reprezentativitása okozhatják.
2023. ápr. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kriszpo ***** válasza:

Jaj ezek a statisztikák. Ezeknek soha nem hiszek. Miért? Mert nem reprezentatív és folyamatosan változik.

Szerintem sokkal többen dohányoznak, férfiak és nők is.

2023. ápr. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szerintem is alul van lőve.

mondjuk az én ismerettségi körömben - emlékeim szerint - egy nő sincs, aki a klasszikus cigarettát szívná, viszont rengeteg olyan, aki iqost szív.

2023. ápr. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!