Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan tegyem le a cigarettát?

Hogyan tegyem le a cigarettát?

Figyelt kérdés
Le akarok szokni erről a sz@rról nagyon. Büdös, szar az íze és minden pénzem rámegy. Viszont sajnos a cigi erősebb mint az akaraterőm és mindig megkívánom. Exdohányosok, nektek mi segített?

2023. ápr. 29. 16:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

MA nem gyújtasz rá. HOLNAP végiggondolod, hogy TEGNAP (azaz ma) kibírtad, még EGY NAPOT kibírsz. Az azutáni napon megint, ha két, három, stb napot kibírtál és végigszenvedted, akkor ne legyen hiába, még EGY NAPOT csak kibírsz.

Emellett foglald el magad, lehetöleg olyasmivel, ami a kezedet is foglalkoztatja.

Nekem ez segített, napi 3 dobozról leszokni.

A lassacskán leszokás csak nagyon kevés valakinek müködik.

2023. ápr. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Vettem egy nagy levegőt, aztán nem vettem több cigit. Kutyanehéz volt. Rengeteget sírtam, fájt a fejem, depiskedtem. Pár nap után jobb volt a helyzet, de mindig jöttek a csábító szituk, aztán ezeket inkább kerültem. Most pedig már lassan 3 éve nem cigizek.

Valamelyik nap eszembe jutott, hogy vegyek egy doboz cigit (szar időszakom van), de szerencsére rájöttem, hogy azzal csak még rosszabb lenne minden.

Nagyon fontos, hogy nincs olyan, hogy "jaj, csak egy szálat a buliban" stb. mert akkor soha nem fogod letenni. Még így is hatalmas az esély, hogy visszaszoksz rövid úton.

Sok sikert!

2023. ápr. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%
Ne akard letenni, ha nem akarod akkor azért is lefogsz szokni, minden fordítva működik. Ez a fordított módszer nálam bevállt, mondtam hogy nem akarok leszokni magamban mindig és egy 2 hónap után már egyátalán nem kívántam a cigit majd leszoktam.
2023. ápr. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik opció ahogy az első is írta, hogy egyszerűen nem gyújtasz rá többet. Ha egy ideig kibírod, akkor utána már nem fog hiányozni. A másik, hogy valamilyen nikotinpótló dologgal próbálkozol, és azt próbálod meg fokozatosan elvonni.
2023. ápr. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szívd el az utolsó szálat ami a dobozban van, aztán kész,befejezted a dohányzást, lezárult egy korszak. És ne vegyél soha többet, és ne is fogadj el mástól se. Ha nekem sikerült 25 év cigizés után, akkor neked is fog.
2023. ápr. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

én kb. mindent bevetettem... szabit vettem ki az első két hétre, beszereztem egy csomó fincsi kaját, nasit, vitaminokat, letöltöttem egy halom sorozatot, egy leszokós appot (kwit), nem ittam alkoholt, nem ittam koffeint, viszont rengeteg vizet... elővettem a súlyzóimat, naponta kb. 5-6 alkalommal mostam fogat, sokat sétáltam, elolvastam Allen Carr könyvét, “számolgattam" a lóvét, amit nem költöttem cigire, rengeteget olvastam a dohányzás káros és a leszokás pozitív hatásairól, és közben végig arra fókuszáltam, hogy képes vagyok megcsinálni.

Hajrá!

2023. ápr. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%
Sportolj valamit.
2023. ápr. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, utálok sportolni 🥹
2023. ápr. 29. 19:32
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, akkor rágózz ha éppen úgy érzed ,hogy rágyújtanál. Az segít.
2023. ápr. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Egesd meg magad vele

Annyira Fajni Fog megutálod

2023. máj. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!