Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Reggeli véres köpet valószínű,...

Reggeli véres köpet valószínű, hogy tüdődaganatra utal? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Júniusban lesz két éve, hogy dohányzom. Az első egy évben rengeteget szívtam (munkahelyi csapat, nyomás), azóta keveset, van hogy napokig nem szívok egyet sem, van hogy napi 1-et, vagy 2-őt. Mostanában sokat vérzett az orrom is, nem tudom, van-e köze hozzá. 41 éves nő vagyok, természetesen megyek orvoshoz. De valakinek van ilyen tapasztalata? Mire számítsak?
2023. máj. 7. 15:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
A ket ev dohanyzas nem okozna tudorakot. A tudobol feljovo veres kopet, ami mai oltott embereknel nem a TBC, inkabb rak. De. Ha verzett az orrod, szinte szaz szazalek, hogy a torkodbol jott fel a valadek, az pedig az arcuregedbol jutott oda.
2023. máj. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Bárkinek bármikor lehet tüdőrákja, a dohányzás csak növeli az esélyt. De ezer ok miatt lehetett nálad, nem kell egyből a legrosszabbra gondolni.
2023. máj. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon félek!
2023. máj. 7. 17:16
 4/11 anonim ***** válasza:
49%
Nem volt orrverzesed? Az odakerulhet garatra, es azt kophetted ki
2023. máj. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es, de igen, volt orrvérzésem elég sokszor mostanában. Néha egy teljes zsepit eláztattam, főleg éjszaka és reggel szokott vérezni.
2023. máj. 10. 15:37
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem ugyanez a bajom, de tavaly áprilisban a mellkasi ct-n semmit nem igazoltak. Negatív volt. Nekem akkor egy nagyon neves onkológus mondta, hogy nagy valószínűséggel nyálkahártya gyulladás okozta ezt a tünetet.

Sajnos most addig generáltam a krákogást, hogy megint sikerült véres köpetet produkálni.

Minden esetre, ha valóban véres a köpeted feltétlen menj el orvoshoz csináltass mellkasi ct-t.

2023. máj. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, tegnap voltam orvosnál, egyenlőre fül-orr-gégészetre küldött, ha ott nem találnak semmit, akkor csináltat ct-t, vagy röntgent, nem is emlékszem melyiket. Mindenképp akarok tüdő ct-t, hiszen az többet mutat.
2023. máj. 11. 11:59
 8/11 anonim ***** válasza:
Csak ne tüdőszűrésre menj, mert az egyenlő azzal, mintha zseblámpával világítanának át. Kell a CT, szerintem. Elég klausztrofób érzés, de megéri. Én is menni fogok ismét menni.
2023. máj. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mindenképp akarok CT-t igen, rtg-t nem!
2023. máj. 11. 14:37
 10/11 anonim ***** válasza:
Matradjunk kapcsolatban, ha nem gond! Írd majd le mi a helyzet veled légyszi!
2023. máj. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!