Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért fáj a cigitől a szám?

Miért fáj a cigitől a szám?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok és csak pár szálat szívtam el kb egy hónap alatt.Fáj a szájüregem hátul,ahol a mandulák vannak.És a nikotintól olyan fehér lesz a szám belül hogy nem tudom még napok mulva se lekaparni.Mitől van ez?Azt mondták h még friss a tüdőm és a szervezetemnek "nem teccik" a nikotin.Lehetséges?

köszönöm

(am nem szándékozom rászokni csak nem tudom h mitől van:()


2008. jan. 6. 19:06
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Én 13 éves lány vagyok, féléve cigizek, és nem ennyire keveset mint te... Sajnos. De ilyen tünetet sosem tapasztaltam. Szédülés, fejfájás stb, oké. De ezt nem tudom... Feltétlenül menj el orvoshoz, hogy ne legyen komoly baj. Soxerencsét.
2008. jan. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

lehet, hogy a szervezeted így akarja veled tudatni, hogy nem kellene rászoknod, mert nem jó neked!

Egyébként egyetértek az előttem szólóval azzal kapcsolatban hogy menj el vele orvoshoz, mert nem gyerekjáték!

2008. jan. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
73%

13 évesen még eszembe sem jutott volna, hogy cigizzek. Nemsokára már az 5 évesek is elkezdik? :S


Szerintem is menj el orvoshoz, mert komolyabb bajod is lehet még. Szájrák stb...

2008. jan. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
14%
Most az miert baj ha valakinek 13 evesen van kedve cigizni??!! Vegulis nem te szivod hanem O...Szokj ra Teis!! :P:D
2008. jan. 7. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Mit szólnál,ha nem szoknál rá.5-6évet dohányoztam.Olyan 14 éves lehettem mikor elkezdtem,és egyszercsak azt mondta a szervezetem,h ebből most elég,és hagyjam abba.Le is tettem.Néha azért úgy érzem,h jó lenne rágyújtani,de akkor sem!A cigi jelei a szédülés,a fájó tüdő és még sorolhatnám.Valószínűleg nem a cigitől fáj a szájüreged.A fehér az meg lepedék.Mindegyik valamilyen fertőzésre utalhat,és nem hiszem,h a cigi az oka,max egy kicsit dob rajta.De hidd el nem éri meg rászokni.
2008. jan. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
68%

Szar a cigi azok meg faszok akik rászoknak mert rászopnak

csak ennyi. 14 éves srác

2008. jan. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
3%
Én 11 voltam, mikor elkezdtem dohányozni.Elöször csak 1-2 szálat szívtam, utánna a napi adag folyamatosan nőtt!Most 23 vagyok, 10 métert nem tudok futni, mert már nem kapok levegőt!!!!A lépcső helyett már én is liftel közlekedek, pedig nem szívok sokat, maximum 3/4 dobozzal egy nap!Úgy érzem magam, mint egy nyugdíjas, ráadásúl nem bírom letenni!!!!!Ja és a napi 20mg vérnyomáscsökkentőt beszedem, és megiszom 5 kávét is egy nap!Ez így nem jó!Ha újra kezdhetném nem dohányoznék!!!
2008. ápr. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
4%
Letüdözöd?mert szájrákot is kaphatsz...
2008. máj. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Szerintem is menyj el orvoshoz mert még komolyabb bajod is lehet..sztem tüdözd le.. emigy cigitől szájrákot,tüdőrákot nem igazán lehet kapni...(igaz ezt először én se hittem el)..de főleg akkor kaphatsz ha van rá hajlamod pl. ha van/volt a családban olyan akinek volt száj/tűdörákja..én 17 éves vok és ritkán sozktam cigizni de nállam csak a szédülés jelentkezett eddig..ha akarsz cigizni kezd a szürke pall mall-al mert az még gyenge és utánna lassan a sárga és kék..mivel a pall mall az 1ik leggyüngébb cigi (és legszarabb is xD).. remélem nincs komolyabb bajod :))
2011. ápr. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!