Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha valaki leszokik a dohányzás...

Ha valaki leszokik a dohányzásról, akkor egy idő után ki fog tisztulni a tüdeje?

Figyelt kérdés
2010. okt. 16. 10:48
 1/8 anonim válasza:
úgytudom, hogy több év mire kitisztul
2010. okt. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi
2010. okt. 16. 11:02
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen 2 év és 3 év, mire teljesen.
2010. okt. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 csalán válasza:
Életkortól és a dohányzás intenzitásától is függ. Átlagban 4-5 évről beszélhetünk. Gondolj egy aránylag meredeken induló és lassan csendesedő, majd végül vízszintessé váló matematikai görbére.
2010. okt. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, de sokkal előbb, a testünket felépitő sejtek külömböző idő alatt regenerálódnak. Azt nem tudom konkrétan hogy a tüdősejtekkel mi a helyzet, de azt tanultam, hogy 0-tól 90napig minden sejtünk képes kicserélődni. Persze csak akkor, ha megfelelően ellátod magad a test felépitéséhez, ill. a sejtek működéséhez szükséges mikrotápanyagokkal, azaz vitaminokkal, és ásványi anyagokkal. A megfelelő mennyiségekről tájékozódj a Dr. Lenkei honlapján!
2010. nov. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm :D
2010. nov. 3. 22:01
 7/8 anonim ***** válasza:

baromság. kb 2-3 hónap alatt kitisztul.


én napi 1 dobozzal szívtam, és amikor letettem, pár nap múlva egy barna trutyit kezdtem felköhögni. Tisztára, mintha hörghurutod lenne, de nem fáj, csak köhögsz, mint az állat, és jön fel ez a barna, gumiszerű izé. Na ez tartott kábé két hétig intenzíven, utána egyre ritkábban jön fel, de nálam két hónap után is előfordult, hogy jött fel még egy egy kisebb adag.


nagybátyám 3 doboz barna szofit nyomott, és amikor leszokott, nála is ugyanez volt. De nem tartott tovább, mint nálam, hanem az eleje volt durvább. (annak ellenére hogy leszokott, pár éven belül elvitte a rák...)

2010. nov. 4. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én amikor leszoktam nem köhögtem utána, kb 10 évet dohányoztam napi 2 doboz fehér pall mallt, "hegyi levegőt".


Az első pár nap volt rossz, mondjuk 3 nap, a gyomrom is görcsölt idegességemben, de aztán elmúlt. Hát a cigi még hiányzott, de akkor már kibírtam. Úgy 1 hónap után mertem kijelenteni konkrétan hogy én már nem dohányzom. Addig nem mondtam senkinek, mert nem voltam biztos benne hogy nem gyújtok rá. Kb a második héten volt egy olyan nap, amikor nagyon rá akartam gyújtani, de volt egy haverom, aki szintén leszokott, és tulajképp vele versenyeztem, hogy ki bírja tovább cigi nélkül. Végülis mindketten kibírtuk. Azt nem tudom hogy utána mennyi idő volt míg kitisztult a tüdőm. Hát de azt honnan lehet tudni? Mert nekem nem derült ki sehonnan. Nem dugott senki csöveket a tüdőmbe, hogy megnézze, és a tüdőröntgen sem mutatott ki semmit :)

2010. nov. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!