Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ennyire nehéz lenne a leszokás...

Ennyire nehéz lenne a leszokás a cigiről?

Figyelt kérdés
Nehéz napon vagyok túl szorongós pánikbeteg vagyok nyugtatót szedek ma meg jártam a sürgősségi osztályt. Reggel szívtam 7 óra körül 3 slukkot és azóta semmit. 18:50 van és kezdek rosszul lenni. Olyan mintha nagyon hiányozna a cigi. Azért döntöttem, úgy, hogy leteszem a cigit mert így is van elég bajom fizikális tünetek a szorongás miatt. Lehetséges az, hogy az első nap ilyen rosszul bírom cigi nélkül? 12 éve legalább dohányzom 29 vagyok férfi. Félek ha az első nap ilyen elvonási tüneteim vannak akkor mi lesz később?

2023. szept. 15. 18:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Még csak most jön majd a java. Az első 7-10 nap hasonlóan rossz lesz, ha könnyen menne nem lenne ennyi nikotinfüggő. Nikotinos tapasszal vagy rágóval lehet enyhíteni az első napokat de vigyázz mert azokra is rá lehet állni.

Aztán 10 nap után kevésbé fogod kívánni de majd 3 hónap múlva is eszedbe jut, hogy jej de szívesen rágyújtanál.

Az álmatlanság volt talán részemről a legrosszabb elvonási tünetek de a stressz, depresszió, ingerültség szintén jelen volt az első hetekben.

Gondolom te majd a nyugtatóktól fogsz tudni aludni máris előnyben leszel egy átlagemberhez képest aki ilyet nem szed.

2023. szept. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

nehéz, persze, hisz az egyik legaljasabb szokásról beszélünk.

én 23 éve dohányzom - most 11 hónapja épp nem - , és legalább 10 alkalommal futottam neki a leszokásnak. Nekem az 1-2 hét mindig könnyű volt (mert tömtem magamba a kaját), de aztán a 4. és 8. hónap között rendre elvéreztem. Talán most...

Sok sikert.

2023. szept. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Hát az nem jó, hogy most jön a java :D Már most nehezen bírom, iszom a vizet úgy sokkal jobb. Reggel óta nem vettem be nyugtatót szóval jobban bírom. Most a pulzusom is 67 le mértem vérnyomásmérővel, pedig nekem általában 80+ szokott lenni. Érdekes mennyire felviszi a pulzust nekem legalábbis. Köszi neked is sok sikert. Párszor már én is le akartam tenni de sosem sikerült. Talán most mivel nem tesz jót a szorongásomnak sőt sokszor a cigitől kap el a roham. Bárcsak nem szoktam volna rá....
2023. szept. 15. 20:44
 4/10 anonim ***** válasza:
Nah hogy megy a leszokás?
2023. szept. 19. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem valami jól.. sokkal kevesebbet szívok de még nem fog menni.. most tettem le a frontint is lehet az is hiányzik azt így együtt a kettő elvonása kicsit durva pedig a nyugtatót csak 1 hónapja szedtem soha előtte.
2023. szept. 19. 16:16
 6/10 anonim ***** válasza:
Szurkolok neked !!!
2023. szept. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2023. szept. 21. 18:30
 8/10 anonim válasza:
Sikerült leszokni?
febr. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem.. kevesebbet dohányzom de nem tudtam letenni.. kudarc!!!!!!!!!!!!!!
febr. 20. 10:50
 10/10 anonim ***** válasza:

2-es választ írtam.

tök jó így visszanézni, hogy akkor szeptemberben 11 hónapja nem gyújtottam rá, most pedig már 16 hónapnál tartok. Az első évben nehéz elengedni a dolgot, de ha a fejedben rendbe teszed, hogy miért is akarod ezt, akkor nem lesz gond.

Fuss neki mégegyszer...

febr. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!