Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Érdemes lehet visszaszokni a...

Érdemes lehet visszaszokni a dohányzásra, ha a leszokás miatt súlyos egészségügyi problémáim lettek?

Figyelt kérdés
Már 8 hónapja nem dohányzom, de olyan súlyos problémáim lettek, hogy komolyan gondolkodom a visszaszokáson.

2023. aug. 8. 18:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos.
2023. aug. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
13%
Érdemes igen. Nem szabad rászokni de ha már rá szoktál akkor meg nem szabad már leszokni mert a nikotin elhagyása nagyon megviseli a szervezetet...
2023. aug. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Milyen egészségügyi problémáid lettek? Nem vagy többé bagó szagú?
2023. aug. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is kíváncsi lennék mit fogsz a cigi elhagyására.
2023. aug. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Semmit nem fogok az elhagyására, de nagyon lelassult az anyagcserém. Míg cigiztem rengeteget ettem, majd letettem, híztam 14 kg-ot, és nem tudok fogyni, lefogytam majdnem 7 kg-ot, de úgy hogy közben majd éhenhaltam, mert csak koplalással tudtam fogyni, még mindig van rajtam kb 5 kg felesleg, de már nem bírom, és az a legszörnyűbb, hogy mind alsóhasra ment, eddig nekem sose volt hasam. Míg cigiztem teljesen egészséges voltam, most meg csillagokat látok már a sok koplalástól.
2023. aug. 8. 18:22
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hogy híztál. Azért a súlyos egészségügyi probléma nem ezt jelenti, de ja, ez lehet a cigi elhagyástól.

Olyan szar nem lehet a helyzet, tudatosabban kell étkezni, nem koplalni. Ezt persze nem egyszerű megtervezni meg mozgással ér a legtöbbet.

Cigire visszaszokni emiatt viszont abszolút nem éri meg.

2023. aug. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
De a túlsúly is betegség, ráadásul próbáltam rendesen diétázni, de semmit nem fogytam vele. Egyszerűen visszaakarom kapni a régi nyugodt életemet, persze edzek meg minden, adok magamra, én nem vagyok fitness modell, meg manöken, hogy állandóan a kalóriákat számolgassam.
2023. aug. 8. 18:53
 8/15 anonim ***** válasza:
Szokj rá arra hogy csak heti 1-2 szálat szivsz én is azt teszem. Én is rendszeres dohányos voltam mikor leszoktam én is meghíztam. Majd vissza szoktam de csak heti 1-2 szállra és a sulyom is vissza állt.
2023. aug. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
És te is úgy voltál mint én, hogy nem tudtál visszafogyni? Amúgy az a baj, hogy én imádtam cigizni, ezért nem tudnám megállni, hogy csak heti egyszer gyújtsak rá.
2023. aug. 8. 19:17
 10/15 anonim ***** válasza:

A túlsúly az egy tök általános probléma, ami ellen bármikor tehetsz a megfelelő ismeretekkel.

A dohányzás viszont hoz 10 olyan betegséget, amiktől csak akkor (vagy akkor sem) szabadulsz, ha később megint leraknád.

2023. aug. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!