Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan küzdjem le ezt az érzést?

Hogyan küzdjem le ezt az érzést?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem az egyetemet, fővárosban, teljesen új környezet meg minden de amúgy tetszik. Csak egy baj van, hogy itt konkrétan MINDENKI cigizik/szív valamit. Én pedig a középiskolában kb végig cigiztem (hol rendszeresen, hol csak társaságban) és pont egy éve, hogy teljesen abbahagytam. Nappali tagozatos vagyok, szóval minden nap bejárok, és azt látom, hogy az egyetem előtt, épületek, bejárati ajtó előtt, a járdán, ahol jönnek-mennek a diákok, szó szerint mindenkinél ott van az az elektromos szopóka vagy rendes cigi stb... Ráadásul itt a koliban a szobatársam is... És ez így olyan elvonási tüneteket hoz elő bennem, hogy már álmomban is megjelenik, hogy cigizek... pedig tényleg nem szeretnék visszaesni, de nem tudom elkerülni sem őket... szerintem ezért nem tudtam még olyan barátságokat sem kötni, mert az összes lány szívja az elektromos cigit, és velük inkább egyetemen kívül nem szeretnék összejárni, de aki meg nem szív semmit, azok meg kicsit olyan furák... vagyis nem az én stílusom.... van egy párom is, és ő nagyon utálja a füstöt, pedig régen ő sem volt szent... és szerintem ha ő nem lenne akkor abba sem hagytam volna a dohányzást... miatta nem csinálom inkább, meg magam miatt is, mert tudom, hogy rossz, büdös, tele kemikáliával, drága, csúnya ráncos lesz tőle a bőröm stb... de egyszer én is függő voltam és nagyon nehéz ezt leküzdenem, ha minden nap látom/érzem, aki már letette a cigit az tudja miről beszélek.... mit tehetnék?... :(

febr. 27. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Nagyon sokaig cigiztem es imadtam. Nagy nehezen leszoktam. Voltak kozben kisertesek, de eszembe jutott, hogy ha en most elszivok egy szalat, ezer, hogy visszaesek es kezdhetem elolrol az egesz kinlodast - nem eri meg...! Azota mar ott tartok, hogy az sincs, hogy barmikor ra tudnek gyujtani. De ehhez kellett kb. 3 ev. Egyaltalan nem erdekel a tema mar. Igaz, vannak furcsa almaim, amikben cigit keresek, venni akarok, de ra mar nem gyujtok, igy marad annyiban az egesz.
febr. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Menj el egy tüdőszanatóriumba, vagy tüdőosztályra, ahol volt láncdohányosokat kezelnek COPD és egyéb durva fuldoklós betegségben, és nézd meg az ottani embereket, esetleg beszélgess velük, megérte-e a dohányzás. Ettől tuti elmegy a kedved. Mikor elgyengülsz, jussanak eszedbe azok az emberek. Nekem volt "szerencsém" ilyeneket látni, elég volt hogy egy életre elrettentsen a cigitől.
febr. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Először is ne úgy szelektálj ismerőst, hogy a cigis a jó arc, a nem cigis meg a fura.

Másodszor, ha nem érzed elég erősnek még magad, akkor kerüld azokat a helyzeteket, ahol cigaretta van. A helyedben én tuti, hogy átkérném magam füstmentes szobába, mert ha nem is gyújt rá bent, a ruhája, haja, mindene füstszagú.

Légy határozott, az egészséged a legfontosabb.

febr. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
33%
Jót mond a 3-as. Kérd át magad nem dohányzó szobatárs mellé.
febr. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Sportolj valamit.
febr. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!