Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A marihuána valóban kevésbé...

A marihuána valóban kevésbé káros az egészségre, mint a cigaretta?

Figyelt kérdés
Akik a marihuána legalizálása mellett kardoskodnak, általában ezzel szoktak érvelni.

márc. 14. 01:20
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Személyes véleményt fogok írni.

Én nem használom a szert, csak használtam.

A dohány, leginkább egészségügyi károkat tud okozni.

Amiért ugye a nikotin is tettestárs.

Valakinél hamarabb kijönnek ezek a tünetek, valakinél 10-20 év múlva (ami ugyebár eléggé veszélyes, hogy ennyi idő alatt milyen károkat tud okozni.)

Szívinfarktus

Külömbő rákot idézhet elő

Vérnyomásproblémát

Stb stb stb

A marihuána tegyük fel hogy rendszeresen csinálja valaki legrosszabb esetben fogyást okoz, vérnyomás problémát, és mentális betegségeket is elő idézhet (sajnos)

Na most, én dohányzom 4 éve, fűveztem 2,5 évet.

Azt tudom mondani hogy a dohány sokkal káros abban hatott rám mint maga fű.

A dohányzásról is kezdek le állni, mert sajnos nekem fáj tőle a szivem, magas a vérnyomásom. A fűtől megmondom őszinten semmilyen egeszsegugyi problemam nem lett.

Leginkább a mentális állapotok romlott. Elkezdtem motiválatlan lenni, nem érdekelt semmi nagyon sokáig.

Én egy roppant empatikus embernek vallom magam, sajnos az is részben megszakadt. Sok ember megbántottam.

Tehát mindkettő káros.

De ez érthető is szerintem, mert folyton boldog vagy tőle, le lazulsz az agyad tul sok dopamint szabadít fel, így depresszióba is eshetsz(sokszor volt nalam is ilyen a használata alatt, de ez egy kis szünettel eltunik)

Tehát azt tudom mondani hogy a dohány, és a fű is csak akkor éri meg ha nem mindennap csinálod.

(Egyébként a fű szerintem nem okoz olyan komoly függőséget mint a dohány)

Személy szerint sokkal nehezebb le tennem a nikotint.

márc. 14. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Kb. 60 éve dohányzom, napi egy, régebben 2 dobozzal.

76 éves vagyok. Lehet, hogy szerencsés vagyok, de egyelőre semmi tünetem a felsoroltakból.


Életem során találkoztam jónéhány "füvezővel". Nemcsak itthon.


Amit 2-es írt, gyakran megtapasztaltam:

"Leginkább a mentális állapotom romlott. Elkezdtem motiválatlan lenni, nem érdekelt semmi nagyon sokáig."

Mindez két és fél év után.


És találkoztam olyanokkal, akik sokkal tovább szívták, a többség szeszes italt ivott rá, ami fokozta a hatást.

Szóval meglehetősen "rozoga" állapotba kerültek, ráadásul egy idő után jónéhányan keményebb keményebb dolgokat is kezdtek használni. Éppen az idézettek miatt.


"Két és fél év" határeset. Ilyenkor még -többnyire- le lehet tenni.

márc. 14. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyik se káros mértékkel.
márc. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

- Az hogy valami mennyire káros, az nem befolyásolja azt, hogy legális-e. Például az alkohol sokkal károsabb, mint a fű.


- Nem azért kell legalizálni, mert nem káros. Egyrészt a mértéktelen használat nyilvánvalóan káros. Másrészt volt néhány kutatás, ami arra enged következtetni, hogy akik túl korán kezdenek el szívni (~18 éves kora előtt), azoknál megnő a valószínűsége tanulási nehézségek és memóriaproblémák kialakulásának.


A tiltás nyilvánvalóan nem működik: aki akar, az szív. Viszont amíg illegális marad, nem igazán tudjuk kontrollálni, hogy ki juthat hozzá: Budapesten ma egy 16 éves gyerek sokkal könnyebben vesz füvet, mint cigit.


Azt nem értik sokan, hogy a legalizálás nem arról szól, hogy bátorítjuk az embereket a fogyasztásra. A legalizálás arról szól, hogy visszaszerezzük a kontrollt felette. Nehéz lenne egy olyan törvényt betartatni, ami előírja a dílereknek, hogy ne adjanak el kiskorúaknak. Viszont egy nemzeti kenderbolt tulajdonosát azért jogszabályokkal rá lehet bírni ugyanerre.

márc. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyes válaszoló vagyok. Ezt a leszokást ne úgy képzeljétek el hogy vért izzadtam, és kattogtam érte 😆

Egyik naprol a másikra, és nem volt semmilyen “elvonási” tünetek tőle.

márc. 15. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A fű testi betegségeket nem okoz, de a mértéktelen használata negatívan hat az ember személyiségére, ahogy azt már többen leírták.

A dohány pont fordítva, mivel nem pszichoaktív ezért a személyiségen nem változtat, viszont egy csomó megbetegedésért lehet felelős.

márc. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A fű, az nem pszicho aktîv szer!!

A gomba az igen, de nem a fű.

Nem okoz semmilyen haliucinácuót, nem hallasz tőle hangokat és semmi ilyesmi dolog nincs a használatakor.

márc. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tágabb értelemben minden olyan szer pszichoaktív ami a pszichére hat, be lehet állni tőle. Ide tartozik a fű és az alkohol is. A probléma akkor kezdődik amikor ez ember “rákattan” ezekre és a hétköznapi életét képtelen élni az ilyen plussz örömök nélkül. Amikor már minden nap kell, akkor van a baj, az már függőség és személyiségtorzuláshoz vezet. Alkalmi használat egyiknél sem baj.
márc. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!