Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szeretek dohányozni vagy csak...

Sac kérdése:

Szeretek dohányozni vagy csak a függőség beszél belőlem?

Figyelt kérdés
Mármint, lehetséges tényleg szeretni, vagy csak a függőség beszél az emberekből? Én azt állítom, hogy szeretem, viszont egyes pillanatokban gyűlölöm magam miatta. Olyan emberek véleményére is kíváncsi vagyok, akik dohányoznak, vagy már leszoktak. Kérlek mellőzük azt hogy ez egy hülye kérdés. Csak érdekel mások véleménye. Köszi

ápr. 8. 19:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is szeretek dohányozni ...mert megvan a feelingje.Van hogy én is csak rutinból szívom ..de sokszor nagyon jól tud esni.
ápr. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha próbálod későbbre halasztani a cigizést , érezni fogod, hogy hiányzik. Sajnos az ember sokáig élvezi a tüzet, a lazítást, a társaságot, a mordulatot. Ez mind olyan, amit szeretsz. De az ok, amiért valóban teszed, az a függőség.

Hogy meddig képes az ember hazudni önmagának, azt jól mutatja, hogy a legtöbb dohányos nem beszél a cigit kipróbáló gyerekével arról, hogy függőnek lenni vacak dolog. Hanem felmenti magát azzal, hogy nem tilthatom meg a gyereknek, hisz én is szívom.

ápr. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte én is szerettem, meg tetszett a dohányzás.

De ez nem sokáig tartott és jöttek a káros hatások.

Fokozatosan minden, egyre többet kell szívni, köhög az ember meg krákog.

Fullad, meg büdös minden tőle.

Aztán elkezdi számolgatni hogy mi mennyi és majd rosszul lesz tőle olyan sokba kerül.

Ez már a kemény függőség és szenvedély betegség.

ápr. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én már leszoktam szerencsére, 24 év után. Én szerettem dohányozni, legalábbis a legtöbb dolgot szerettem benne. Az egész rituálét, ahogy megsodortam a cigit, a dohány illatát, hogy meló közben volt egy kis okom felálli az asztaltól, szerettem a kollégákkal pletyizni cigi közben, azokat a nyugodt 5 perceket... De aztán egy idő után elkezdtek gyűlni a hátrányok... Egyre kevesebben cigiztek körülöttem és így már kezdett kínos lenni, nem volt erkély az új lakásomban, így minden büdös lett, egyre többt köhögtem tőle, egyre több pénzt vitt el, meg egyszerűen elkezdett zavarni a tudat hogy ennyire függök valamitől... Bármikor a cigit választottam volna mondjuk kaja helyett... Így szépen lassan több lett a hátrány mint az előny, ezért végül leszoktam. Baromi nehéz volt, de már 1,5 éve és azóta minden sokkal jobb. :) De régen tényleg szeretttem.
ápr. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Szeretsz. Sajna én is szeretek cigizni meg van a feelingje. Ki ülök reggel a teraszra egy jó bögre kávéval meg cigivel maga a mennyország! Finom lány ízü ízesített szivarkát szeretek leginkább szívni! Marlborot is szeretem meg a pall mallt. Tudom, hogy káros de inkább a cigi vigyen el mint a gyorsvonat alá ugorjak nem? Szóval kismértékben nem káros a cigi csak ha valaki napi 1 dobozt sziv már az már tényleg rossz! Leszokni nem akarok újra, már volt, hogy letettem. Egyszer mindenki meghal de amíg él én azt mondom élvezze ki az életet!
ápr. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

5. Ez is igazi függőség, mert mindíg megmagyarázod hogy miért .

A gyorsvonatot meg a kötéllel lehet össze hasonlítani hogy melyik legyen.

ápr. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
20 évig szívtam napi 1 dobozzal, de csak akkor láttam tisztán magam ebben a kérdésben, miután letettem. Amit szerettem, az a néhány pillanat volt, amikor sikerült enyhíteni a nikotin utáni kattogást. Vagyis ott sem azt éreztem, hogy “ahh, de faszán vagyok”, hanem hogy “ahh, végre nem vagyok szarul”. Valójában talán ha 1 szál cigi volt egy nap, ami adott némi eufóriát, a többi 19 szál azért kellett, hogy a nikotinfüggőség ne szedjen szét idegileg.
ápr. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mindkettő.
ápr. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nézd, a nikotin egy stimuláns, növeli a vérnyomást, pulzust, éberséget, az agy jutalmazó-központjára fejt ki hatást. Ez egy néhány percig tartó érzés, amit lehet ugyan szeretni, de azért nem mindegy milyen áron.

Egész nap füstöt nyelni vagyonokért, bűzben úszva, tucatnyi betegséget kockáztatva azért, hogy egy kicsit jó legyen... most komolyan mit lehet ezen szeretni?

De nyilván kevésbé kínos azt mondani, hogy azért csinálom mert szeretem, mint azt, hogy azért csinálom mert nem bírok el az elvonási tünetekkel és mert akaratgyenge vagyok.

ápr. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
41%
senki nem bírja el a tünetet ez nem gyengeség
ápr. 10. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!