Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan fejezzem be innentől...

Hogyan fejezzem be innentől végleg a nikotinfogyasztást?

Figyelt kérdés

Hat éve kezdtem el cigizéssel. Csak napi egy szálat szívtam, de rövidesen vettem egy elektromos cigit és mire észbekaptam elvesztettem a kontrollt (nehéz kordában tartani mennyit szív az ember ami egy normál ciginek felel meg).

Máig a láncdohányzás megfelelőjét csinálom elektromosban. Tavaly eldöntöttem, hogy változtatni akarok. Addig legnagyobb erősségű (20) folyadékokat használtam, de év végére sikerült lefeleznem. Idén év eleje óta pedig már csak 5-ös erősségűt használok, de még ugyanúgy láncdohányozok. Nem telik el 10 perc ébrenlét szívás nélkül.

Kérdés, hogyan tovább? Járt valaki hasonló cipőben?



ápr. 12. 02:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

és akkor te mit csinálsz? nem dolgozol? nem tanulsz? én is dohányoztam de egyszerű volt leszokni mert meghallottam, hogy egy korombeli rákos... ennyi, nem akartam meghalni, nem mellesleg rengeteg pénz is megmaradt

akaraterő, olyan nincs, hogy nem megy, max. nem akarod eléggé

ápr. 12. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
en ugy csinaltam, hogy egyszercsak nem vettem tobbet. Soha tobbe. Ez majdnem 10 evvel ezelott volt. Ma mar zavar a szaga is. Budos!!! Akkor is, ha e-cigi. Szaga van.
ápr. 12. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Dolgozok, trader vagyok.

Nem hiányolom kimondottan a nikotint, de maga a mozdulat, a habitus... Csinálom amikor iszok, amikor wczek, amikor játszok, amikor dolgozok, amikor sétálok, minden tevékenység mellett. Mára már elengedhetetlenné vált a mindennapjaimhoz.

Eldöntöttem, hogy leszokok amikor kiírtam a kérdést. Biztos hiányozni fog a nikotin is amint kitisztul a szervezetemből, de a tevékenység maga... Valahogy valamivel helyettesítenem kell

ápr. 12. 05:26
 4/9 anonim ***** válasza:
Szívd üresen
ápr. 12. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tarts valamit a kezedben, és azzal játssz. Egy tollat pl. vagy gumilabdát, vagy izomerősítő eszközt nyomogass.
ápr. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vegyél erőt magadon, minden más csak kifogás vagy mellébeszélés. Én is úgy szoktam le, hogy eldöntöttem nem szívok többet. És nem szívtam. Se melóban, se ivás közben, és még pótcselekvés se kell. Csak egy kis akaraterő.
ápr. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Helyzetjelentés: Bevallom, párszor hozzányúltam az e-cigihez, De csak nikotinmentes folyadékot szívtam, szóval mondhatom már második napja nem fogyasztok nikotint.

Az első nap érezhetően nagyon telített volt a szervezetem. Konkrétan délután 5-ig meg se éreztem, hogy nem fogyasztok. Az éjszaka már tartott némi kihívást, ezért is nyúltam nik menteshez.

Egyébként folyamatosan rágózok és ESZMÉLETLEN segítség. A számat is lefoglalja és még ízeket is ad (az ajkaim is állandóan szárazok lol).

Második nap, azaz ma már jobban be kellene ütnie az elvonási tüneteknek, de meglepő módon ehelyett kevésbé érzem magam "rosszul", mint tegnap. Kiváncsi vagyok holnap milyen lesz, elvileg akkor fog tetőzni.

Amit már két nap után tapasztalok: random erekciók bármilyen stimulálás nélkül, jobban érzem az ízeket, több energiám van, szívesebben mozgok, megyek el otthonról.

Negatívumként tegnap tapasztaltam fejfájást (amit ma már nem érzek), illetve nehezen aludtam el.

Ma este elmegyek szórakozni és itthon fogom hagyni az e-cigim hogy ne tudjak csalni.


Köszönöm a bíztatást, megtudom csinálni 😁

ápr. 13. 17:38
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam le, hogy beláttam, hogy láncdohányos vagyok. Leültem egy padra és elszívtam annyit hogy rosszul lettem. Soha többé nem kell egy se abból az undorító szból.
ápr. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8as, mikor raktad le?
ápr. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!