Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Utálom a cigit, de anyuék...

Utálom a cigit, de anyuék dohányosok. Mivel jön a tél, "fáznak", ezért bent cigiznek. Folyt. Lent. Segítesz?

Figyelt kérdés
Szóval a húgommal hiába mondjuk nekik, hogy menjenek ki... Nem, nem, "ennyi nekik kijár, ha már ennyit dolgoznak. És különben is, csak egy káros szenvedély". Olvastam, hallottam is már több helyen, hogy a dohányosok 9-10 évvel lecsökkentik az élettartamukat és nagyobb eséllyel halnak meg hirtelen vagy tüdőrákban. És akik a környezetükben élnek, szintén. De nem értik meg, és ha felhozom a témát, rögtön "menjek fel a szobámba". De nem mehetünk ki, szóval be vagyunk zárva. Mindenképpen rossz... Ááá! Utálom a cigit. Mindenhogy. Büdös, káros, mérgező.. Hogy tudom elérni, hogy legalább minket ne mérgezzenek?
2010. nov. 20. 13:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%

Bunkóság.

Hiába tél van 5 percre kibírok menni az erkélyre amíg elszivok 1 cigit.

2010. nov. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A cigi elég primitív szokás, de mindenki úgy rontja a saját sorsát, ahogy szeretné.

Az, hogy valaki gyerekek mellett (pláne a saját gyerekei mellett) cigizik; az, hogy valaki zárt lakásban cigizik; pláne a kettő együtt, a primitívség minősített esete.

Ha még ezek után a gyerekek kifejezett kérésére sem hajlandó ezen változtatni, az már az abnormálitás kategóriája. Nehezen tudok elképzelni erősebb motivációt, mintha az embert a saját gyereke kéri meg valamire, ami amúgy is alapvető lenne. Ha nekik ez sem elég, ott valami van a háttérben, amire lehet, hogy nektek nincs befolyásotok. Csak pár tipp.

Lehet, hogy valami miatt el van cseszve az életük, és ténylegesen drogként van szükségük a cigire.

Az is lehet, hogy anyukád valaki más befolyása alatt áll (eleve nem azt írtad, hogy a szüleid, hanem azt, hogy "anyuék"), aki számára a gyereke egészsége nem annyira központi kérdés, mint egy szülőnek normálisan lenne.


Bármi is van, annyi biztos, hogy valami nagyon erős nyomás van rajtuk. Ezen nem biztos, hogy tudsz változtatni, de ha mégis, akkor a legjobb módszer, ha a cigit nem emlegeted többet, hanem érdeklődni kezdesz, hogy hogy telt a napja, mi van vele stb. Ha szerencséd van, megnyílik.


Egyébként meg bírd ki, amíg velük kell élned. Ha lehetőséged van rá, menj mielőbb kollégiumba, legkésőbb 18 éves korodtól másik városban keress magadnak iskolát, Vagy kezdj el dolgozni, és tarts fenn saját albérletet. Amint tőlük egy kicsit távolabb kerülsz, sokkal jobban fognak téged értékelni.

2010. nov. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek ki, hiába nem engedik, akkor talán észbekapnak!
2010. nov. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid bunkók és önzők! Nyugodtan mond meg,hogy én üzentem.Szégyen,hogy ennyi akaraterejük nincs, hogy legalább a saját gyerekeiket ne mérgezzék.

Egyébként most bizonyították be először, hogy a nikotin azonnal szaporodásnak indítja a rákos sejteket.Ha abbamarad a nikotin abban a pillanatban leáll az osztódás.Így most bizonyították be először, hogy a mellrákosok a cigitől 99 %-ban rosszabb állapotban lesznek .

2010. nov. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

szia! Sajnos, még itthon lakok, pedig már 27 éves vagyok. Még mindig menekülök, ha anyám rágyújt. Azt mondja, amit a te szüleid, hogy ez neki jár. Csak az én szobám ajtaja van zárva, máshol elviselhetetlen a füst. Minden rokonom dohányzik, egy összejövetel kész méreg nekem.

Tavaly volt a tüdőmmel baj, a doki is kérdezte, hogy dohányzok-e. De akkor sem hagyta abba. Ez van. Saját lakásra meg nincs pénzem... szóval megértelek. Húgom, és a párja dohányzik, keresztapám, nagymamám, uncsim...

De szerencsére a barátom nem, és ez a lényeg.

2010. nov. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Gabica27, miért nem keresel munkát és albérletet? MEghozzátok a döntést, működni fog minden. Neked onnan lépned kell mielőbb.
2010. nov. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én dohányzom, de zárt helyen nem, mert engem is zavar és tényleg nagyon büdös.
2010. nov. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

off: Már dolgoztam, csak lejárt a szerződésem januárban. most vizsgázok nov-dec, utána húzok innen, nyugi, csak legyen meg a papír. Hiába van könyvtár-magyar diplomám, nincs állás a környéken se. Most gyógymasszőr leszek, hátha ezzel el tudok helyezkedni valahol...


Már cigi-mérgezésem van, komolyan...

ráadásul nincs is sok pénzünk, és anya veszi magának, húgomnak és nagymamámnak a cigit. Rengeteg pénz elmegy rá.

A saját dolgaimat én veszem, mert minden pénzemet félreraktam, nincs anyára szükségem anyagilag. De mindig panaszkodik, hogy kevés a pénz, mikor súlyos tízezreket hagy ott a különböző árusoknál-persze cigire gondolok.

2010. nov. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Gabica27

Dicséretes a hozzáállásod. Sok sikert hozzá. Remélem, a gyógymasszőrködés segít, hogy megtegyétek az első lépéseket. Mint írtad, van egy párod. Ő nem hoz bevételt? (Nem arra szeretnélek bíztatni, hogy rajta élősködj, de két jövedelemből csak könnyebb megoldani).

A jókivánságom mellett a segítségemet is fel tudom ajánlani, ha gondolod.

2010. nov. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
39%
Bocs, de ha annyira hideg van, én ink megvárom míg muszáj kimennem. Egyébként talán használhatsz olyan légfrissítőt ami elveszi a szagokat. DM-ben vagy Rossmannban találsz, sajnos nem tudom mi lehet a neve =/ Valószínűleg láttad már a TV ben is, hogy szagtalanít, és tényleg működik :)
2010. nov. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!