Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szerintem a dohányosok önzőek....

Szerintem a dohányosok önzőek. Én értékelem rosszul a dolgokat, vagy más is hasonlóan gondolkodik?

Figyelt kérdés
Hadd fejtsem ki bővebben. Kezdeném a saját párommal. Amióta ismerem sokat dohányzik, amikor megismerkedtünk még éjszaka is felkelt cigizni, olyan stresszes volt az élete. Azóta jobban mennek a dolgok de kb egy dobozzal most is elszív. Tudom, sokan mondhatják, miért jöttem vele össze, ha zavart? Nem zavart, akkoriban én is bagóztam. Már a kezdetektől sokat beszéltünk róla, hogy leszokik, legkésőbb akkor, ha babánk lesz. A babánk megszületett és ő még mindig füstöl. Nagyon félek, hogy valami baja lesz a dohányzás miatt. Persze mindenki úgy teszi tönkre magát, ahogy akarja, de aki családot vállal az felelősséget is vállal. Autóhitel, lakáshitel, ha egy agyvérzésben lebénul és tolószékbe kerül hogyan boldogulunk? Persze ezek csak az anyagiak, nem bírbám elviselni, hogy az erős egészséges páromat úgy kelljen látnom... hiába mondom neki ezeket, csak piszkálásnak veszi és azt mondja, majd leszokik. Érvelek a gyerekkel is, hogy ha érszűkület miatt levágják a lábát hogyan fog vele focizni??? Nem vesz komolyan. Aztán példánok ott az apósom. Napi 2 doboz simán. Szereti az az ember a feleségét, amikor este az ágyban tévénézés közben jól telefüstöli a szobát, hadd szívja az asszony is, aki egyébként nem dohányzik? Meg egyátalán, a gyerekek kirepültek, saját családjuk van, ha az öreggel valami történik anyósom marad egyedül. Mindketten aktívak még, dolgoznak, de ilyen gondolat miért nem fordul meg a fejében? Hogy vigyázok magamra, hogy öreg korunkra is viszonylag egészségesen, együtt élvezhessük az életet. Másik példa, tesómék. A barátja családjával lakik, van egy kislányuk. A srácnak 4 testvére, mind viszonylag kicsi még, fejlődésben lévő. A konyhában mégis mindig vágni lehet a füstöt náluk, és cigire mindig jut pénz, még akkor is, ha gyümölcsre a gyereknek nem. Én hordom a kicsi lánynak a narancsot-banánt, hogy valami vitaminhoz is jusson... ismerek olyan családot, ahol a kisfiú 2 héttel fiatalabb mint az én babám, a család mindenhol dohányzik a házban. És senkit nem zavar, hogy a gyerek hamarabb szokik rá a cigire mint a szilárd kajára. Szóval szerintem a dohányosok önzőek. Vagy én látom rosszul?
2009. jan. 23. 21:01
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

A felsorolásod szerintem nem teljes. Tessék a világ összes dohányosáról írni az ismereteid alapján, ha ki tudod jelenti, hogy önzőek. Így, általában és mindenki.


Köszönöm szépen, én nem dohányzom ott, ahol nemdohányzók élnek. És nem én vagyok az egyedüli...

A Te családodban vannak felelőtlen emberek.

Én a páromat kiűzném a lakásból, ha a gyerekkel egy légtérben rá merészelne gyujtani...

De nem gyujt rá.

És én sem.

A Te párod, neked kell elgondolkoznod azon, hogyan vennéd rá, hogy kicsit gondolkozzon. Mondjuk ahelyett, hogy a többi -normális-bagóst bántod.

Vagy írjunk kérdést, hogy a nemdohányzók kérdésfeltevése buta?

2009. jan. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
teljes mertekben egyetertek veled bar en is dohanyzom sajnos:( es nekem is van gyerekem de, megfgjuk magunkat es kimegyunk az erkelyre bagozni soha nem a hazba szivjuk! bar en a terhesegem alatt a szoptatas alatt nem gyujtottam ra, sajna a parom ahogy szivta en is visza szoktam :( meg soha nem ugy csinaljuk hogy a gyereknek nincsen meg semmilye de a cigi az meglegyen ELSO A GYEREK,NEKI MINDENT!! es majd utanna jovunk mi! bar nagyon szegyellem magam hogy cigizek, ha ha sokaig megis alltam hogy ne gyujtsak ra most megis?:S de leteszem mert hal istennek nem szivok sokat egy nap 4-5 szal!
2009. jan. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem teljes mértékben igazad van. Engem az utcán is zavar ha rám fújják a füstöt és ha szólók még neki áll feljebb... Nálunk hála az égnek senki sem dohányzik a barátom is leszokott.
2009. jan. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
jó, akkor megváltoztatnám a kérdésfeltevésemet úgy, hogy szerintem az általam ismert dohányosok önzőek. Itt most nem feltétlenül arra gondoltam, hogy azért önző, mert nem figyel rá, hogy a másik is az ő füstjét szívja. Inkább azért, mert mindenkinek van családja, van, aki szereti, miért szennyezik magukat az emberek, több esélyt adva arra, hogy betegségeket kapjanak el, sietteve az öregedést és a halált? Én vigyázok magamra, mert ha a gyerekeim felnőnek szeretném újra gondtalanul, betegségektől mentesen élvezni az életet, de nehéz lesz úgy, ha a páromat a oxygén palackkal meg a tolószékkel kel tologatni... erre miért nem gondolnak családos dohányzó emberek?
2009. jan. 23. 21:19
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos vannak önző emberek. Nekünk korábbi szomszédaink voltak olyanok, hogy szaftos tésztát adtak a kicsi gyerekeiknek, mert drága a hús, meg megbeszélték velük, hogy nem a karácsonyfától és az ajándékoktól karácsony a karácsony, de azért fejenként a napi két doboz cigit elszívták. Annak az árából már tisztességesen lehetett volna enni adni a gyerekeknek, és karácsonyfára, ajándékra is telt volna. Szerintem egy szemétláda az, aki a családján spórolja ki az elfüstölnivalót.
2009. jan. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

Igen, akiket te ismersz, azok önzőek, de ez egyértelmű azok alapján, amit leírtál, te is tudod.

Én igyekszem úgy cigizni, hogy ne zavarjak másokat, pl. bent nem is gyújtok rá, kimegyek az erkélyre, mert a párom nem dohányzik. Nagy ritkán engedélyt kérek tőle, hogy rágyújthassak bent pl. mikor meg vagyok fázva vagy éppen hosszan tartó benti elfoglaltságom van, ami sürgős. Ha engedélyt kapok, akkor is csak másik szobában, mint ahol ő van és egyből szellőztetek.

2009. jan. 25. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

A dohányzás élvezeti cikk!

Sajnos nálunk nincs kultúrája a dohányzásnak!

M.O.-n aki rászokik, nagy valószínüséggel láncdohányos lesz, és nem veszi figyelembe, hogy másokat zavar a szenvedélye(tisztelet a kivételnek)

Így az összkép alapján igenis önzőek!

2009. jan. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyszerűen gazdaságszellemi fogyatékosok. Az átlag magyar valós jövedelem 60- 80 ezer forint/hó. A napi egy doboz cigi min 500 forint, már ebből eredően is gond van velük.
2010. jan. 26. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia. Az én anyukám is dohányzik, ráadásul sokszor az arcomba fújja a füstöt (nem direkt!) A gond az, hogy erős asthmám van... Mondtam már neki, hogy a lakásban ne dohányozzon, mindíg megígéri, hogy "ezentúl kimegyek majd.", de semmi változás, továbbra is a lakásban dohányzik. Hiába fújom be a Ventolint (ez a pipa), van, hogy csak kétszeri fújásra oldja a lágszomjat. 18/l
2010. jún. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!