Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Van valami tapasztalatotok az...

Van valami tapasztalatotok az elektromos cigiről?

Figyelt kérdés
2010. dec. 22. 19:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, de ahogy elnézem, nem nagyon akar terjedni idehaza. Szal megvenni, hogy kipróbáljam, elég sokba kerül. Aztán kiderül, hogy olyan, mint az alkoholmentes sör.
2010. dec. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ázsi centerben vettem ma 1 et 2000 ftért de nem müködik...nem tudom mi lehet:S
2010. dec. 22. 19:57
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 3. hete csak azt szívom.

9 év napi 1 doboz light cigi után álltam át.

1. Nem olyan mint a cigaretta, se alakban se ízben, bár megfelelő termékkel nagyon jó imitációt lehet elérni. ( Tényleg majdnem ugyan az ... szájíz, torok ütés.. stb. )

2. Olcsó és jó nem létezik ez a két szó verekedik ebben a mondatban is.

3. Ami úgy néz ki mint a cigi az eléggé vacak.

Véleményem: nagyon jó, finom kellemes, megynyugtat, minden amit a cigitől vársz megkapod.

Nekem 4 nap kellett az átálláshoz, hát nem volt egyszerű mit ne mondjak , de megérte.

Hátránya: amit az előttem szóló is mondta, nincsen elterjedve még kellő képpen kis hazánkban.

Miért hátrány ez? Aki cigizik annak nem minegy hogy van e cigi vagy nincs ezért sokat kell előre gondolkodni és betárazni nagyobb készleteket a fogyó alkatrészekből.

Drága? Nem hinném, kezdeti befektetést napi 1 doboz cigivel számolva pillanatok alatt behozza.

Nos rengeteg féle ecigi/lötty/atty létezik,

Fogalomtár, nézd meg wikipedián.

Alapvetően mindegyik kínai, nem ott olcsóbb a gyártása, hanem nemes egyszerűséggel ez tényleg kínai találmány,egy eredetileg svájci cucc továbbfejlesztése.

Alapvetően sokféle ecigi van másmás néven fut, érdemes elolvasni SubtusTerram szövegét, szóról szóra igaz.:


[link]


1 kivétellel nem értek vele egyet.

Ez a patron frenetikus:


[link]


Macerás kicsit tölteni, de 5 perc mindenkinek férjen bele naponta.

Illetve elég meleg a pára amit csinál és nem olyan jó ízű mint a többi, de egyáltalán nem rossz.


Lényeg persze elsikkad, sokat beszélek bocs,

Nos szempontok ecigi kiválasztásnál.

1. atomizátor, ez felel a füstért , szar atomizátor szar élmény megunod és kimész rágyújtani.

2. liquid azaz folyadék, nem mindegy mit teszel bele. ez is ugyanolyan kulcsfontosságú. Ha vacak liquidet veszel az élettől is elmegy a kedved olyan ótvar íze tud lenni.

Amiben nem fogsz csalódni:

[link]


Itt le kell szögeznem , hogy nem kapok %ot a reklámért, kizárólag a saját tapasztalatomat mondom.

Löttyöt kínából venni nem az igazi dolog, mivel sokféle koktél létezik.

A liquid alapvetően 5 összetevőből kellene álljon.

1. Propilén glikol ( NEM etilén glikol, sok troll szerint ez van a fagyállóban amitől meghalsz, nos az újabb fagyállókban tényleg ez van, de bővebben wikipedia)

2. VG-vegetable glycerol azaz növényi glicerin

3. desztvíz

4.aroma/természetes és mesterséges egyaránt

5. nikotin -- na ez nincsen a mentesben


Míg a készülékek kínaiak , addig löttyöt lehet venni más gyártónál is az egyik az előbb említett usa liquid

[link]

A másik amit nem ismerek de fórumtársak szerint jó ( ki fogom próbálni ezt is)

[link]


Itt meg kell jegyeznem, hogy a USA liqek közül a The Real One baromi jó tényleg olyan majdnem mintha cigiznél.

A többi amit próbáltam csak simán finom de semmi köze a cigihez.

Akku, nos ez egy elég összetett kérdés, szerintem az ecigis nem akar folyton akkutöltési lehetőséget keresni, tehát max éjjelre feltolja a töltőre és kész, ez egy elég szűk keresztmetszet az ecigiknél, minél nagyobb annál jobb, vagy legyen sok készenlétben ki-ki döntse el magának, illetve egy szempont lehet az ún. passthrough azaz áthidalás is, magyarul usbkapcsolattal egyszerre tölt /szívhatod is, kevés ilyen készülék van.

Nos ha tényleg át akarsz állni akkor ne próbálj szart venni, mert csalódni fogsz és hülyeségnek tartod majd az egészet.

Ajánlatom, ha nem akarsz csalódni, és tényleg komolyak a szándékaid.

Veszel egy Silver Bullettet. 20000 huf

Veszel hozzá USA liquidet. ( 3-at legalább ) 4500 huf

Esetleg, kerámiabetétes patront 1800 huf egy készlet.

Ez összesen 26300 huf. Ami pl kék bonddal számolva 5 karton cigi.

Sokallod? Elhiszem. Tényleg sok.

Megéri? Hát ha azt veszem hogy kb fele annyit költök dohányzásra most mint azelőtt kezdem érezni hogy csenget vissza. Illetve hogy köpködöm ki a tüdőmbe lerakódott kátrányt, könnyebben veszek levegőt, energikusabb vagyok, nem vagyok büdös, érzem a szagokat, ( néha sajnos :D )

én azt mondom megérte.

Nem állítom hogy olyan mint az igazi, mert nem az, de hasonlít, helyettesíti kellőképpen és jó.

Próbakészletekkel ,meg olcsó kacatokkal kezdeni nem érdemes mert komolyan csalódni fogsz.

Remélem segítettem, ha kell még infó küldj nyugodtan privátot és ha tudok segítek.

Minden jót!

2010. dec. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Amúgy milyen fajta? Típus sorszám ilyenek? Egyik fórumtársnak volt egy kiszáradt e-health típusú. ( Árfekvésben megfelel...:) ) Nála a patronok voltak kiszáradva és desztillált vizet csepegtetett bele és működött.
2010. dec. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én úgy értettem, hogy kipróbálni drága. De most, hogy leírtad, nem is fogom.
2010. dec. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát pedig pont az ellenkezőjét akartam elérni vele, sebaj.

Ha kipróbálni akarod csak , akkor itt ez a kartomizeres, ez nem rossz , de ennél van cirka 100-szor jobb. ( Amit megírtam. )

Komoly elhatározás kell az átszokáshoz is, sose mondtam hogy nem . Drága? Attól függ megint hogy mennyit szívsz. Haveromnak rohadtul nem érte meg napi 5 szálával, nekem a napi 1 dobozzal igencsak. Kék bond 540 huf napi 1 két hónapra, 32400 huf, és kezd is visszacsengetni, nem beszélve az egészségügyi vonzatról...

De ahogy érzed.

2010. dec. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Na pont a link lemaradt..

itt van

[link]

2010. dec. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Hali!!

A hósszú válasz írójázól kérdezném,hogy én írnék privátot,de nem tudok.

Valahl tudok tőled kérdezni valamit?

Köszi

2011. márc. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 kriszti086 válasza:

Látom mostanában senki nem írt,de én azért leírom a saját tapasztalatom.10 éve dohányzom napi kb. 15 szál cigi a.0,7-est.

25 vagyok de már reggelente szúrt a mellkasom este sípoltam mint egy gumikacsa.

Gondoltam hát hogy kipróbálom ezt a módját a cigizésnek.

Titan 510...Hát elsőre röhögtem csak a nevén és nézegettem.Mennyibe kerűlt?

Sok pénzről itt ne beszéljünk szerintem mert egy havi cigi árán megvettem a készletet.Ami tartalmaz annyi cuccot hogy nem kell vegyek semmit másfél hónapig.Utána is csak 3000-4000 forintom bánja majd.Mégse 25.000!!!

Első pár nap én is csak szoktam az ízét :pl. este nem mentem ki az erkélyre és ezt szívtam helyette.A dohány ízű e-liquid teljesen bevált nálam.Pár napra rá már nem is kellet a másik mert :

1 nem fájt a tüdőm:)

2 nem voltam büdös füstös este

Nekem már ezért megérte váltani.

Én se mondom hogy olyan mint a rendes cigi mert :

lehet aztán olyan löttyöket kapni hogy besír az ember.Pl ami nekem van csokis lötyi az valami borzalom!!!!!Se cigi élmény se csoki íz szóval meg lesz egy darabig:D...Viszont a dohány ízű.....:)Az nekem nagyon tetszik.Ha csokisba rendelem meg az alap csomagot tuti még mindig rendes cigit szívnék.

Amúgy azóta kevesebb "cigit"szívok el átszámolva..

Sokat számít az ember miért akarja kipróbálni,és mennyit áldoz rá.

Én nem mondom hogy ami nekem van az valami csoda mert hazudnék van ennél jobb is,de ha az ember belegondol hogy ez mellet nincs 500 káros anyag,nincs kátrány,szénmonoxid,sárga fogak,büdös haj,gyomorsav stb én azt mondom igen is jobb mint a rendes cigi.

Véleményem szerint egy próbát megér de csak akkor ha az ember oda figyel a minőségre is kicsit.Minél nagyobb az "aksi" kapacitása annál tovább bírja a ketyere és annál gyorsabban melegít.Nekem teljesen megérte.

2011. máj. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Majonézeskukorica válasza:

Sziasztok! Én karácsonyra rendeltem magamnak egy Njoy-t, szóval már fél éve félredobtam az analógot. Elötte 1 doboz kék Pallmallt szivtam el naponta. Az elsö 3-4 napban még nehéz volt, de utána egyre kevésbé kivántam a normál cigit.

10ezer forintért vettem, ami bizony megéri az árát, mivel kint élek Németországban és 5 euro egy doboz cigi. Olvastam már én is ezekröl az 3000 ft körüli e-cigikröl, olcsó húsnak hig a leve.

2011. jún. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!