Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Füvezés: le lehet véglegesen...

Füvezés: le lehet véglegesen szokni erről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy éve vagyok együtt a barátommal, akiről a kapcsolatunk 2-3. hónapjában derült ki, hogy gyepezik. Engem ez eléggé megrázott, mivel én se nem cigizek, buliban is csak mértékkel iszok, a füvet pedig soha nem akarom kipróbálni.

Elmesélte, hogy tizenévesen (most 30) kezdte el a füvezést, meg a cigizést, huszas évei közepén már kokain, LSD, speed is volt, ezeket bulizásokkor nyomta, de nem szokott rájuk.

Most ott tartunk, hogy teljesen készen vagyok emiatt. Nincs munkája, pedig már van főiskolai diplomája, az apjával pedig eléggé szar a kapcsolata (valószínűleg ezért is kezdett füvezni), és sokszor észreveszem rajta, hogy ha nem szív türelmetlenebb, depisebb, és már mutatkoztak jelei a memóriazavarra is. A kapcsolatunk elején elég keményen tolta a cuccot, most ott tartunk, hogy kb. heti 1 spangli, az is ált. hétvégén.

Mire jön a hétfő, már éjszaka izzad, szerdán már tuti, hogy beszél álmában.

Beszéltem már vele arról, hogy ott fogom hagyni, de mindig oda lyukadtunk ki, hogy ez neki nehéz, mert:

- az összes barátja szív

- a szülei úgy kezelik, mint egy ovist

- nem tud előre jutni a karrierjében, mivel nem talál munkát

Kért, hogy legalább én bízzak benne, amit nyilván megtennék, mert szeretem,de elég nehéz így valakivel együtt élni.


Mindenkit megkérnék, hogy csak olyanok írjanak, akiknek van tapasztalatuk ebben!


Köszi


2011. febr. 6. 20:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

1) haveri társaságot ő válogatja meg, hát ugyanúgy ott is lehet hagyni. nem kerül sok időbe, hogy új haverokat szerezzen. az hogy ő vonzódik ezekhez az emberekhez, azt jelenti, hogy rokonléleknek érzi őket, akiknek a vállán kisírhatja a bánatát. ezt a "bánat problémát" meg kell oldani.

2) ez is lehet a bánat egy forrása. beszéljen a szüleivel, ha kell kiabáljon velük, hogy felfigyeljenek rá, vagy olvasson be nekik, és mondja meg neki, hogy miattuk olyan, amilyen

3) álljon le a fűvel és szedje össze magát. mindenki talál melót, legfeljebb nem abban, amit szeretne, de ideiglenesen jó a szamár is. ha jön egy ló, akkor le kell cserélni.

ennyi

2011. febr. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

1. vok.

ja! és ott ne hagyd, mert ez hiányik neki a legkevésbé. legalább egy lehetőséget adj neki

2011. febr. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
Sajnos nem vagy könnyű helyzetben. Nekem is vannak hasonló tapasztalataim. Én 4 évig csináltam ezt. Az, hogy kevesebbet szív, mint a kapcsolatotok elején az előrelépésnek számít, bár nem tudom mióta szív "csak" heti egyszer. Azt tudnod kell, hogy az érvei arra, hogy miért nem akar! leszokni, mind csak kifogások. Ne vedd komolyan. A fűről le lehet szokni!!!!, de csak abban az esetben ha ő is akarja. Ha szeretnél többet kérdezni, írj nekem priviben. :) Szívesen segítek.
2011. febr. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

nem igazán lehet, olyat még nem láttam, akinek jó volt, de ilyen vagy olyan indokkal letette. nekem az összes haverom akkor hagyta abba, hogy besokallt tőle, és már rosszul volt tőle, így kénytelen volt.

ezt több tíz év szívás után, de szerintem a barátodnál már ez aktuális lenne időben, szóval erre nem lehet számolni. :)

vannak ilyen emberek, jamaikában is a temetésük napjáig szívják.

2011. febr. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Most ott tartunk, hogy "azért gyepezek, mert akkor hajnalig tudok pörögni a bulikon". MIelőtt összejöttünk, napi szinten tolta, most örülök, hogy egy hétig kibírja nélküle.

Köszönöm a válaszokat, de alaposan el kell gondolkodnom kapcsolatunk jövőjét illetően...

2011. febr. 8. 16:17
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem is akarja letenni.Ha igazán akarná, bármelyik pillanatba le tudná rakni, ezek amiket mond, csak kifogások.

Ráadásul eléggé átlátszóak.

2011. febr. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:

Kicsim! Az enyém nem füvezik, hanem iszik. Egykutya. Nem mondom Neked, hogy olyan messssszire fuss tőle, amilyen messzire csak tudsz, mert úgysem teszed meg. Nem mondom Neked, hogy tönkre fogsz menni TE, ha vele maradsz. Hiszen már most is vadidegen emberektől kérsz segítséget abban, amit te is sejtesz.

Minél messzebbre el....

Én is láttam a páromon 20 évvel ezelőtt, hogy kicsit többet tütükézik, mint amennyit kellene, kicsit hülye tőle, kicsit kiabál, ha nem úgy teszek neki, ahogy ő gondolná. Nővéreim is mondogatták, hogy hát...hát...dehát nagy volt a szerelem.

Szóval nem mondok semmit, mert úgyis maradsz. Csak megmaradj.....

2011. febr. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
HETI egy cigi? vagy hazudik, vagy te teljesen el vagy tájolva. Az a baj a barátoddal, hogy 30 évesen képtelen munkát találni, és nem tudja rendezni a kapcsolatait, nem az hogy elszív heti egy füves cigit. Az olyan, mintha innál szombatonként 4-5 sört.
2011. febr. 10. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Heti egy? a függők napi 7-8 joet is eltolnak akár, arról meg hogy nem talál munkát nem csak ő tehet, csak ahogy az első is mondta, hogy nincs ló akkor a szamár is jó:DxD remlem hogy minden rendbe jön majd, a fűre egyébként tudtommal nem lehet rászokni, de ha nem dolgozik honnan van rá pénze?
2011. febr. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Először is: itt egy diplomás fiatalemberről van szó, akinek nincs állandó munkahelye, csak alkalmi munkái vannak.

Másodszor: tudom, hogy nincs rászokva, csak a kérdést nem tudtam megfogalmazni. Igazából nagyon tájékozatlan vagyok ilyen téren, így érdekelt, hogy akinek volt/van dolga ilyen emberrel, az mit tud tanácsolni.

A kapcsolatunkkal egyébként nincs gond ezen kívül, és ez sem inkább gond, hiszen nem befolyásolja a hétköznapjainkat.

Legutóbb kb. 2 hete szívott el egy spanglit... (elmondja mindig, hogy mikor tépett be, és ha nem is mondaná el, akkor is tudnám, mert süt róla). Mindig bulikon szív, amiért általában kiakadok, és már ott tartunk, hogy egyáltalán nem, vagy ha megyek is, akkor nem szívesen vagyok vele ilyenkor.

Az alkoholista férjhez hasonlítani piciket túlzás, itt nincs szó függőségről, egyszerűen csak úgy érzem, hogy a tehetetlenség a munkanélküliség miatt + a gyepező barátok + az érdekes gondolkodású apja miatt nem tudja azt megtenni, hogy azt mondja, nincs többé egy slukk sem, és kész...

2011. febr. 12. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!