Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan lehet véglegesen...

Hogyan lehet véglegesen leszokni a dohányzásról?

Figyelt kérdés

A sztorim ott kezdődött, hogy 14 évesen rászoktam a cigarettára. Hosszú évekig napi 1-2 dobozzal elszívtam. Aztán eljutottam oda, hogy babát szeretnék és sikerült is leszoknom a dohányzásról, de csak fizikailag. Azóta 5 év telt el, de még mindig függök mentálisan tőle. Bár egyre ritkábban, de előjön az a "rá kell gyújtanom, de azonnal" érzés. Az eszem tudja, hogy nem esne jól és a szagától is rosszul vagyok, ha valaki dohányzik mellettem, de ilyenkor mégis elhatalmasodik ez az érzés rajtam. Ilyenkor ingerültebb leszek, nem tudok semmire igazán odafigyelni és próbálom megmagyarázni magamnak, hogy ez nekem jár, legalább ennyi örömöm hadd legyen (pedig egyébként boldognak gondolom magam enélkül is), stb.

Nem fogok újra rágyújtani - már csak a gyerekem miatt sem, de nagyon szeretnék megszabadulni ettől a mentális függéstől is. Van erre valamilyen mód?


2011. febr. 16. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Van biza. Folytatod jópár éven át, amit eddig. vársz vársz vársz, nem szívsz, nem szívsz, nem szívsz.


"Ha nem dohányzok, a gyermekem sem krákog."

2011. febr. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia. Én 3 és fél éve nem dohányzom. Nekem is volt olyan, amikor majdnem elcsábultam, mert elhatalmasodott rajtam a vágy,de leküzdöttem. Én rájöttem ennek ellenére a titokra. Akaraterő. Csakis ez a módszer. Először is nem szabad hagynod, hogy elhatalmasodjon rajtad a vágy. Ott kezdődik a baj, ha belelovalod magad a dologba. Nem szabad megengedned magadnak, hogy arra gondolj, hogy kívánod. Ha ezt is érzed, igyekezz azonnal elseperni ezt az érzést. Másrészt mindig tudatosítanod kell magadban, hogy te lennél a világ legnagyobb ökre, ha ennyi év, belefektetett energia, szenvedés és megtartóztatás után most elcsábulnál és tönkretennéd ennyi év munkáját. Próbáld előre átélni azt a hatalmas bűntudatot, amit akkor éreznél, ha elcsábulnál! Sok módszer van. Írj listát, hogy miért tetted helyesen, hogy leszoktál róla! Állíts mérleget, hogy számodra mi a fontos, persze pro és kontra a cigaretta ellenére stílusban. Nem szabad sokat gondolni rá, lehetőleg próbálj nem gondolni a cigarettára! Ez a legjobb megoldás! Kitartást! Sohasem fog megszűnni, hogy időnként kívánod a cigarettát. Mindig lesznek olyan élethelyzetek, amikor majdnem elcsábulsz. Ezt tudomásul kell venni, el kell fogadni, hogy ez a helyzet. 20 év múlva is kívánni fogod időnként, talán ettől is olyan álnok, ronda dolog a dohányzás. Rabjává tesz egy életre, de büszkévé tud tenni a tudat, hogy képes vagy szembe szállni vele és leküzdeni!
2011. febr. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ahogyan előttem is írták: nem fogsz végleg megszabadulni tőle. és 10 évesen kezdtem és 30 évesen hagytam abba,bár ezt így soha nem mondtam ki,egyszerűen csak nem gyújtok rá már hat éve lassan. időnként ránézek a szekrényemben mementóként(vésztartalékként) őrzött doboz cigire,megszagolom,és már tudom is,hogy nem akarom meggyújtani. viszont sokszor -nem zárt helyen,mert ott undorító -megérzek kellemes cigarettafüstöt,képes vagyok tőle lázba jönni még mindig. de ugyanez a helyzet a leszokott drogosokkal és alkoholistákkal is. egy a fontos:

Egyszer sem szabad engedni a kísértésnek,mert azután egyre könnyebb elcsábulni,és kész is a visszaszokás.

2011. febr. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint más is így van vele. :-( Ha nincs más megoldás, akkor várok. Tulajdonképpen egyre ritkábban fog el ez az érzés, de ilyenkor van, hogy órákig meg tudnék zavarodni egy szál cigiért.
2011. febr. 16. 15:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Hehe, van benne valami.. Több ismerősöm is visszaszokott.. Én holnap lesz 1 hete, hogy nem dohányzom, és nem is akarok soha többé! Jobban érzem így magam sokkal! De bennem is állandóan kavarog a vágy, barátnőm is cigizik.. Szóval nagyon nehéz így, de tűröm, próbálom! :D
2011. febr. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kemény akaraterő csak ez az egy módja van, a többi legfeljebb segítség de anélkül nem megy. Ezt dohányosként mondom. A gyerek az hatalmas motivációs erő, ebbe kapaszkodhatsz a szó jó értelmében.
2011. febr. 23. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!