Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért tartják vagánynak a...

Miért tartják vagánynak a dohányosok a cigizést?

Figyelt kérdés
Tehát most nem az anyagi és nem az egészségügyi vonzatokra gondolok. Hanem arra, hogy "menő", "kúl", "vagány" sokak szerint. Holott az az igazság: nem vagányságot, hanem akaratgyengeséget sugároz, illetve a függőséget, ami egyfajta modern balek szerep is, hisz a dohánygyárak balekja az, aki szívja.
2011. febr. 16. 18:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%
Én amikor még dohányoztam sem gyújtottam rá az utcán pl. Akkor is égőnek tartottam, meg most is. Ciki a cigizés. Örülök, hogy leszoktam!!!
2011. febr. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%

kezd arra felé haladni a világ hogy ,igen jól mondod "balek az aki szívja"


de most még sajnos laza dolog és sokan kezdik szívni fiatalkorban aztán később rájönnek hogy "mekkora barom voltam" ha meg nem jön rá, az meg még nagyobb "sötétség"-re utal:(

2011. febr. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
67%

Én dohányzom, de soha egy szálat nem szivtam el vagányságból!

Egyépként meg ha nem dohányzol, és nem az anyagi és Eü része érdekel,akkor

1,ne kérdezz

2,ne ítélkezz

3,ne okoskodj

Attól, hogy valaki dohányzik még nem akaratgyenge.

A Te kérdésed a 16-23éves korosztálynak tedd fel!

Ök azok, akik esetleg felvágnak arra, hogy dohányoznak,de tőlük idősebbek, már nem!

Döntse el mindenki milyen életvitelt folytat, ez nem a Te tiszted megállapítani!

2011. febr. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a vagánykodás inkább a tinédzserekre jellemző. Ők viszont nem csak a cigarettával,hanem sok más dologgla is inkább feltünősködni,meg vagánykodni akarnak.

Én sajnos dohányzom,nem tudom ez mennyire számit de a kamasz korból már rég kinőttem és nem tartom "menőnek" azt aki dohányzik,úgy ahogy magamat se.

Balek dologgal nem mondasz hülyeséget,bár én nem érzem magam baleknak.Egyébként a legelső és a legutolsó mondatoddal ellentmodntál saját magadnak,hiszen azt irtad nem anyagi vonzatra gondolsz-akkor meg teljesen mindegy a téma szempontjából,hogy a dohánygyárakat gazdagítom-e.

Én egyetlen dolgot tartok ocsmánynak,mikor valaki más pofájába fújja éveken át a füstöt,sőt akár saját gyerekeivel egy helységben ,vagy szanaszét dobálja a csikket. Ez meglehetősen primitiv és paraszt.Aki kúltúráltan gyilkolja SAJÁT magát arról semmit nem gondolok,vagy nem vonok le mélyremenő következtetéseket abból hogy dohányzik az illető.

2011. febr. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

ja és ne általánosíts, mert nem mindenki gyújt rá az utcán

Nem mindenki dobja el a csikket.

nem mindenki dohányzik tiltott helyen!

Nem mindenki károsítja ezzel mások egészségét.

Ennyi!

2011. febr. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
53%
Én azt az anyukát tudnám jól pofán vágni, aki tolja a babakocsit, ne adja Isten az ölében van a gyerek, és úgy füstöl!
2011. febr. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de nem értek egyet veled.

Részben igazad van, de gondoljunk azokra, akik bár dohányoznak, mégis ritkán. Az ismeretségi körömben nem egy, nem kettő olyan ismerősöm van, aki alkalmanként cigizik, sok barátom úgy cigizik, hogy 1-1 buliba, haverokkal délután 1-2 slukk és kész. Szerintem az nem durva, amikor egy szál cigit 3-4-5-en szívnak el. Az persze más, amikor már valaki napi egy dobozzal szív, de az alkalmanklnti cigizés nem akaratgyengeséget mutat.


Volt osztályfőnököm pl. csak otthon dohányzik, mármint otthon, a kertben. Reggel elszív egy szál cigit otthon, eljön a suliba, utána bevásárol, elintézi a dolgait és ha este 8-ig nem ér haza, akkor addig nem gyújt rá.

Na ez nagyon nem akaratgyengeség..

2011. febr. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
63%

"Attól, hogy valaki dohányzik még nem akaratgyenge. "


DE. Csak szeretné elhitetni magával, hogy bármikor le tudja tenni, ha akarja. Pedig nem. És nem is akarja. Nem veszi tudomásul, hogy ez egy szenvedély-betegség, ugyanúgy, mint az alkoholistáknál. Ők sem hiszik, hogy azok.

Röviden: hamis ideológiákra alapozva, saját helyzetét is hamisan megítélve rontja (leginkább) a saját egészségét.


Én nem ítélem el, nem véleményezem, csak sajnálom.

2011. febr. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Én dohányzom, de ha holnap reggel bezárna az összes dohánygyár, hidd el nem esnék kétségbe!

Én szeretek dohányozni, DE!!!bármikor LE TUDNÁM TENNI,SEMMI PRÓBLÉMA NÉLKÜL.

De szeretek cigizni!

Te meg nem dohányzol, és ennyi!

Van más káros szenvedélyed!

2011. febr. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Patt válasza:
100%

Ott a pont előttem írónál! Mindenkinek van valami káros szenvedélye! Ne feltétlenűl élvezeti cikkre gondoljatok!

EGYÉBKÉNT ÉN IS DOHÁNYZOM!!!Nem vagyok csak 20 éves és én sem menősködésből cigizek egyszerűen szeretem a cigit!

Ha sok dolgom van, és nem érek rá nem is cigizek!

Nem tudnám letenni a cigit ezt aláírom,MIVEL NEM IS AKAROM

Nem kell lenézni és sajnálni a dohányosokat nézz magadba és lehet rájössz nem mást kell sajnálni hanem magadat

Üdv: paT

2011. febr. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!