Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányosok tényleg ennyire...

Dohányosok tényleg ennyire nehéz leszokni?

Figyelt kérdés
Tegnap láttam a TV-ben egy riportot egy házaspárról, hogy felmondták a hitelüket, mert nem tudják fizetni. Azt mondták alig van pénzük kajára is.. Közben mind a kettő szívta a cigit! Persze gondolom idegességükben... De ennyire nehéz leszokni még vészhelyzetben is, ha mondjuk már több éve dohányzik valaki? Nektek ez olyan mint a drog?
2011. febr. 18. 16:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
A legerősebb függőséget a nikotin okozza. Nem olyan, mint a drog, szóval egy dohányos elvonási tünetei közel sem olyanok, mint a kábítószerfüggőké, egyszerűen csak megszokja a szervezet és igényli a nikotint, de nem hülyül be valaki , ha nem szívja, hanem egyszerűen nem bírja ki, hogy ne gyújtson rá.
2011. febr. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
A szokás és a rítus is nagyon erős kötődést alakít ki.
2011. febr. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon erős függőséget okoz. Nekem van olyan ismerősöm, aki könnyebben leszokott kemény drogokról, mint a cigiről. Mármint a drogokról több éve leszokott, a cigiről azóta se, pedig megpróbálta.

Tényleg nagyon nehéz róla leszokni, illetve nagyon könnyű visszaszokni is. Én is jobban tenném, ha leszoknék, mert nagyon viszi a pénzt, csak állandóan halogatom: majd a vizsgák után, majd ha tavasz lesz, jaj de akkor megint vizsgák lesznek, na majd az után, ja de akkor nyár van, akkor sok a buli, nem pont akkor fogok leszokni, majd ősszel, de akkor meg az egyetemi bulik kezdődnek, buli időszakban nem lehet elkezdeni leszokni, majd inkább télen, de télen megint vizsgák, stb.

A másik az, hogy aki rossz anyagi helyzetben van, annak cigizés egyfajta önvigasztalás is. Amikor rossz kedve van, mert nem vehet meg valamit, rágyújt egy cigire, ez olyan, mint egy kis simogatás. Ha ideges, mert nem fogja tudni befizetni a számlákat, megint csak rágyújt, hogy kicsit oldja a feszültséget, és így tovább. Ha valaki folyamatosan stresszhelyzetben van, akkor baromi nehéz letenni egy cigit. Ha viszont valamiért elmúlnak az anyagi nehézségek, máris kevésbé érez rá késztetést, hogy letegye.

2011. febr. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon. Nagyon erős egyéniség kell, hogy az ember le bírja rakni...
2011. febr. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Nekem 5 év után sikerült, pár hétig hiányzott de inkább mindig a pozitív oldalát néztem hogy nem vagyok büdi, stb.
2011. febr. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:

Amikor a férjem leszokóban volt az első 4-5 napban még hozzászólni is alig mertem, olyan idegfeszültség volt benne,hogy még a legkisebb dolog miatt is robbant volna.

Ennek már több éve,és azóta sem gyújtott rá.

2011. febr. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
36%
Még cigire telik, addig ne panaszkodjon, hogy rosszul megy! Akaraterő, és kitartás kell hozzá. Ha a hitelt mondják fel a cigi helyett, akkor nem lehetnek túlzottan értelmesek.
2011. febr. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
72%

Több évi tartós nikotinfogyasztás (nem napi egy-két szál, hanem min. napi egy doboz) után radikális cigarettamegvonásnál az elvonási tünetek nagyon súlyosak tudnak lenni. Agresszió, dühkitörések, sírógörcs, depresszió, halálvágy, fásultság, stb. Ehhez pedig társul az a probléma is, hogy az éppen leszokóban levő ember a leszokás első napjaiban semmi másra nem képes koncentrálni, csak arra, hogy ő most éppen NEM dohányzik. Mindezt tetézi, ha valahol cigarettaszagot érez, akkor még a legnyugodtabb pillanatából is képes átváltani dühöngő őrültbe. :)


Azért tudom, mert átéltem már mindezt. Minden hiszti nélkül jöttek elő a tüntetek, pedig igyekeztem elterelni a gondolataimat. Borzalmas érzés. Azóta tudom, hogy körülbelül mit él át egy drogos, amikor elvonási tünetei vannak. Senki ne szokjon rá, mert piszok nehéz letenni!!!

2011. febr. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
72%

"A másik az, hogy aki rossz anyagi helyzetben van, annak cigizés egyfajta önvigasztalás is. Amikor rossz kedve van, mert nem vehet meg valamit, rágyújt egy cigire, ez olyan, mint egy kis simogatás. Ha ideges, mert nem fogja tudni befizetni a számlákat, megint csak rágyújt, hogy kicsit oldja a feszültséget, és így tovább."


Nagyon egyetértek. A rászokásba is mindig belejátszik a boldogtalanság (hiszen a cigi egy pótszer, és tudattalan önpusztítás), és a leszokás sem megy boldogság, és kiegyensúlyozott élet nélkül.

2011. febr. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
2-3 nap után már nem is a nikotin hiányzik az embernek,hanem a pótcselekvés. Szóval a pszichés függés sokkal erősebb szerintem ,mint a testi.
2011. febr. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!