Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ezt hogy gondoljátok?

Ezt hogy gondoljátok?

Figyelt kérdés
Azt, hogy ha az egyik szülő dohányzik és ott szívja a cigijét ahol a gyerek van, akkor a gyereknek milyen károsodása lesz a tüdejében? Egyáltalán lesz? Mert ugye egész a gyerek pici kora óta ott dohányzik a szülő.
2011. febr. 21. 20:04
 1/9 A kérdező kommentje:

Ez nem oltás lenne, csak kérdés, hogy ti hogy vélekedtek erről.

+ rossz kategória.

:d Jóvagyok.

2011. febr. 21. 20:05
 2/9 poiu ***** válasza:
Igen, lesz és bunkóság nem dohányosokra fújni a füstöt, gyerekre meg kifejezetten felelőtlenség. Hogy mik vannak és mire kell vigyázni...
2011. febr. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én dohányzok, de az ilyen szülőnek kézzel tépném ki a tüdejét a helyéről... A bagózós kismamákról inkább nem is beszélek.
2011. febr. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezek szerint majdnem mindenki bunkó családban nevelkedett?

Nálunk a dohányos szülők terhesség alatt nem cigiztek( kismamák, szoptatás kora). Onnan meg a lakásban nem cigiztek (nem csak gyerek alatt), erkélyre, esetleg nyitott ablakos konyhánál vagy teraszon. Szobában lakásban gyerek mellett sohasem. Emiatt semmilyen károsodás sincsen jelen senkinél.

Ha tényleg mellette cigizik akkor esélyét látom a rászokásnak ( szülői példa követése) , esetleg légúti panaszok kockázata ( asztma, gyakori hörghurut , allergia, fertőzések) erre tesz még rá a szmog, meg a helytelen táplálkozás illetve a stresszes , mozgásszegény életmód is ami a gyerekeket is érinti. Ezek is bőven elegendőek az előbbi hajlamok kialakulására, nem kellene még a cigivel is rátenni egy lapáttal.

Kedves szülők menjetek ki az erkélyre, gangra, tornácra, elcsukott konyhába nyitott ablaknál.

Mi is ezt tesszük,a lakásunkban, holott nincsen se gyerek csak mi, mégsem füstölünk össze mindent.

2011. febr. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 poiu ***** válasza:
Pontosítok :-) A dohányban érdekelt cégek évtizedkig elhallgatták a kockázatokat, és dohányzást a reklámokban férfias illetve sikkes dolognak állították be (pl. Marlboro cowoboyok). Nem kellett ismerni az ártelmakat. Kb. két évtizede bizonyított egyértelműen, hogy a dohányzás káros (és a Marlboro owboyok közül min. hárman haltak meg tüdőrákban). Tehát egy mai szülő tudhatja, hogy kárt okoz a gyereknek, ha mégis ráfújja a füstöt, akkor minek minősítsük. Amit ma is kevesen tudnak, pedig fontos, a dohányfüstön felnövő gyerekek nagyobb valószínűséggel lesznek nikotin függők. Tehát rossz a hurut stb. de tragédia, hogy nagyon korán kezdenek el maguk is dohányozni.
2011. febr. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

poiu

Teljesen igazad van az előtted szóló vagyok!

Szerintem is egészségtelen a cigi, le is akarok szokni, lassan meg is lesz az akaraterő.

Dohányzásra rászokás ami sajnos tényleg egyre korábban kezdődik , nem feltétlenül csak a szülő miatt van.De egy felelőtlen szülő nemcsak a cigivel mással is felelőtlen szerintem.

Erre szokták azt mondani hogy apa anya bárki lehet aki elég idős gondoskodó szülő pedig már nevelés kérdése.

De attól hogy valaki cigizik, nem kell hogy más is szenvedő alanya legyen, kulturáltan is meg lehet oldani.

2011. febr. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát ezek szerint nekem rossz apám van....

Születésem óta cigizik mellettem,mivel 0-6 éves koromig minden nap utaztam velük 100km-eket,nyílvánvalóan a kocsiban dohányzott.Néha rászoltam akkoriban de nem igazán zavart.

Most 16 éves vagyok,dohányzom,de nem tartom őt egyátalán hibásnak ebben.

Ha akartam volna/akarnék/vagy akarni fogok akkor nem dohányzok majd.Kövezzetek meg,de szerintem semmi elítélendő nincs abban ha a szülő dohányzik a gyereke mellett.

2011. febr. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

OFF:

Ez nem ide tartozik. Tegnap vártam a buszt, és pont a buszmegálló mögött van egy bolt, aminek az ajtója mellett van egy dohányzó. Oda szoktak kijárni a boltosok cigizni. Én is ott szoktam állni, amíg várom a buszt, mert nem akarom a buszra várok képébe fújni a füstöt közvetlenül, akik a buszmegállóban nyomorognak. Jött a boltba egy babakocsis anyuka, babakocsiban a kisgyerek, és kint hagyta, amíg beszaladt valamiért. Mivel elég közel hozzám hagyta ott a babát, arrébb mentem, hogy ne fújjam még véletlenül sem a babára a füstöt. Mikor kijött az anyuka, láss csodát mit vett?! Hát cigit. És azonnal rá is gyújtott a gyereke mellett. Hát nekem is meglett a véleményem róla egyből.......

21/L

2011. febr. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 poiu ***** válasza:

"Hát ezek szerint nekem rossz apám van...."

Ami a dohányzást illeti, igen. Minden másban lehet kiváló. Gondolom, azon nem vitatkozunk, hogy terhesség alatt tilos dohányozni, mert ez egyértelmű minden értelmes ember számára. A tduomány számára az is egyértelmű, hogy a passzív dohányzás is káros. Jó lenne, ha ezt midenki megérteni, és olyan egyszerű megoldani... Utazás közben meg lehet állni 10 percre.

2011. febr. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!