Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan lehet a cigit a legkönn...

Hogyan lehet a cigit a legkönnyebben abba hagyni? Tapasztalatot írjatok. Nekem a tapasz s rágó nem jött be!

Figyelt kérdés
2011. febr. 23. 23:53
 1/9 anonim ***** válasza:
háááát, ha azzal nem jött be akkor nem tom. Tapasszal nekem sikerült... 2 évig. Menj el tüdőszűrésre meg kivizsgálkásokra és úgyis találnak vmit ami sokkoló, na úgy sikerül a legjobban.
2011. febr. 24. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hasznald a tudatodat!

Akaraterore van szukseg, tehat tudod azt, hogy leakarsz szokni, mivel draga luxus, de artalmas a szervezetedre is, tehat nem fogsz ragyujtani!

Ne gyujtsal ra utcan, ne dohanyozzal az otthonodban pl. s igy mar csokkentetted azt, aztan szep lassan elis tudod hagyni.

2011. febr. 24. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Salx Narval ***** válasza:
30 éve cigizek, most próbálok leszokni.Én egyszerűen nem gyújtok rá, ha már nagyon kívánom, akkor max egy szálat engedélyezek magamnak.Az első hónapon túl vagyok, kb 10 szálat szívtam el.Úgy remélem a következő hónap már könnyebb lesz és a maradék 10 szálat már eldobhatom.Én így próbálkozom, tehát ha nagyon kívánom rágyújtok, nekem ez tűnik a legjobb megoldásnak.Engem sokkolt, ha nem volt nálam cigi, így könnyebb megállnom, hogy a zsebemben van és bármikor rágyújthatok, ha akarok.Már jó pár napot kibírok cigi nélkül, remélhetőleg egyre többet, ebben az is segít, hogy már szédülök ha rágyújtok, de sajnos még kívánom.
2011. febr. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Én annak idején erős dohányos voltam (napi másfél doboz) és leültem, jól átgondoltam, arra jutottam, hogy

- drága

- büdös

- egyre kevésbé bírom a strapát, hamar kimerülök

- egészségtelen (bár én ezt nem láttam)

Szóval egyik reggel rágyújtottam, aztán kerestem magamnak elfoglaltságot. Mindig, mikor rá akartam gyújtani, megnéztem, hány órája nem cigiztem és megdicsértem magam, hogy milyen jó vagyok, ha már eddig kibírtam, vajon meddig bírom még? Nekem 3-4 nap után már nem nagyon hiányzott. Arra kell figyelni, hogy ne gyújts rá később, hogy már úgyis leszoktál, mert visszaszoksz.

2011. febr. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

én 12 év után szoktam le,1ik nap elhatároztam hogy itt a vége.K*rva nagy akaraterő kellet de sikerült saját erőmből leszoknom!büszke vagyok magamra :)és rád is ha sikerül :)

De ha nem tudsz ilyen hirtelen és tapasszal sem akkor próbáld meg hogy pl.:1hét a rendes cigid

2hét valami gyengébb

3hét valami nagyon gyenge

és a végén eljutsz a "hegyi levegő" kategóriához ami pl az 1,1,1-es cigi és innen sokkal könnyebb letenni.

2011. febr. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

8évig dohányoztam.

Elmentem egy tüdőszűrésre, és azt mondták, ha nem hagyom abba másfél éven belül a tüdőm annyira tropára lesz,hogy meg is hallhatok. Nagyon fiatalon kezdtem a dohányzást ez lehetett az oka. Vegyük úgy hogy ez volt kedden. Szerdán,csütörtökön,pénteken,szombaton még rágyujtottam, és kb. vasárnap reggel jutott el a tudatomig,hogy mi is történhet velem. Elkezdtem olyan filmeket nézni, ami dohányosokról meg drogosokról szól.. Hogy én is arra a sorsa fogok jutni. Leghatásosabb film nekem a (trainspotting volt, ajánlom figyelmedbe. ;)

Na és én itt eldöntöttem,hogy abbahagyom. Azóta egy szál cigit nem szívtam el. Utolsó fekete dunhill dobozom még megvan, amibe 8szál cigi van. És az öngyujtó is.


Nehéz volt.. az első nap volt a legnehezebb. Reggel nyúltam volna a cigi meg a kávé után.. és eszembe jutott hogy hoppá. hát én nem akarok meghalni. ültem a lépcsőn, bambulva remegő kezekkel, és csak himbálóztam, és mondtam magamba,hogy "nem gyújtok rá,nem gyújtok rá, nem gyújtok rá" Kibírom! a lépcsőt kapartam az idegességtől.

Második nap, ugyan ez a szitu..harmadik nap már könnyebben ment.. negyediken megint rám jött a dohányozhatnék.. de szépen fokozatosan letettem. Az motivált,hogy tiszta leszek, nem halok meg,sokáig élek újra tudok majd úgy sportolni, hogy nem fulladok... stb. :) És letettem.

ISZONYATOS NAGY AKARATERŐ KELL! csak tudod azt mondják..aki le akar szokni annak sikerül is. :)

Én már másfél éve tiszta vagyok, és büszke is rá. :)


sok sikert.

23F

2011. febr. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nekem hirtelen abbahagyással 2 hónap a rekordom de sokszor van hogy egy-két hétig nem gyújtok rá igazából akaraterővel csinálom és valami komolyabb érzelmi gond miatt kezdem el újra. de az elvonás mindig szörnyű nekem sajnos nemcsak ettől volt/van de azokat már leküzdöttem (úgy érzem)
2011. febr. 26. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget!1ével hagyom abba!s ígérem írok ha már pár heten túl vagyok.
2011. febr. 26. 11:37
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 20 év után hagytam abba. Délutánra elszívtam egy dobozzal (mint minden nap) és azt mondtam magamban, hogy most le fogok szokni és lőn. 1 éve nem szívom sőt még feleségem is leszokott. Első 5 nap kicsit gáz, de utána sima ügy, bár nekem az első 5 nap is simán ment. Sokkal-sokkal könnyebb volt, mint gondoltam.
2011. márc. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!