Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen hatással van a cigi...

Milyen hatással van a cigi egy 14-15 éves gyerekre?

Figyelt kérdés
2011. márc. 3. 17:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

hát nőni már biztos nem fog.

agysejtjeid is károsodnak,meg az összes többi káros hatás(rák,krágogás,stb.)

2011. márc. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Kb. 30 éves korára tuti tüdődaganatban hal meg, aki 14 éves kora óta dohányzik...
2011. márc. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
nem 14 évesen kezdett az a bizonyos személy dohányozni hanem 12 évesen, csak most 14 éves..
2011. márc. 3. 17:42
 4/19 tetris ***** válasza:
77%

Annak a "bizonyos" személynek a legjobb kilátásai vannak arra, hogy 30 éve kor táján komoly tüdőporblémái legyenek, megvan az esélye egy tüdőráknak is.

Ha ezt megússza is, de reggelenként úgy fog köhögni, hogy majd kiköpi a tüdejét, a szája büdös lesz, mint a klozet. A fogai sárgák, a bőre sápadt és fénytelen. Mindenféle kórokozóra, betegségre sokkal fogékonyabb lesz, mint a nem dohányzók. Ruházatát, lakását átitatja a nikotinszag, a szex terén problémákat fog okozni, hogy még a bőrének is nikotiníze lesz. Ez leginkább orális aktus esetén kellemetlen a másik félnek.

Az állandósult nikotinmérgezés miatt hullani fog a haja, a körme töredezett, sárga lesz. Ahogy telik az idő, úgy lesz egyre több, és egyre komolyabb egészségügyi problémája. Az évek alatt lerakódott kátrány és nikotin folyamatosan mérgezi a szervezetét, emiatt nagyobb a káros genetikai anyag átadásának lehetősége is. VAgyis eestleg torz, sérült gyermeket nemz.

Az esetleges leszokás az idő előrehaladtával egyre nehezebb és kilátástalanabb lesz. A dohányáru egyre több pénzébe fog kerülni, egyre több cigarettára lesz szüksége. A végén kialakul a láncdohányosokra jellemző állapot. Az illető személy képtelen lesz elmenni egy étterembe, egy moziba, egy hosszabb repülőútra.

Az egész életére kihatással lesz a dohányzás, és ez fogja okozni az idő előtti elhalálozást is.

2011. márc. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
jézus de hülye válaszok! az a "bizonyos személy" ugye, még várjon 2-3 évet a cigivel. de egyáltalán nem mindegy, hogy mennyit szív! napi 1 szál vagy 1 doboz, tök más. 1 szál még ok, de annál több ebben a korban mindenképp nagyon káros.
2011. márc. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
52%
Hát az előttem szólók aztán nagyon tájékozottak.. 30 évesen nem valószínű, hogy rákos lesz. Ahhoz azért több kell. Furcsa, hogy a dohányzást itt mindenki automatikusan a tüdőrákkal azonosítja, holott az összes dohányos kb. 10-15% lesz csak tüdőrákos élete során. Azok is jellemzően 50-70 éves korban... Van egy sor betegség, ami sokkal gyakrabban kialakul a dohányzás miatt. Egy krónikus hörghurutot vagy COPD-t, érszűkületet, stb. viszont összeszedhet az illető 30-40 éves korára ha sokat dohányzik. Ezekre miért nem gondol senki? Gyakoribbak mint a rák... Amúgy legjobb lenne, ha még most abbahagyná. Sok bajt elkerülhetne...
2011. márc. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
100%
Hát most muszály rágyujtanom (csak vicc),de azért rágyujtok.Szoval Tetris amit irtál egy könyvbe olvastad?Vagy láttál már ilyen embert?Vagy valaki látott??Pontosan 14 éves korom ota szivok min napi 1 doboz cigit.Nos most 47 éves leszek és még dohányzok.Fiatalabb korban nem tudom miért,de 20 felett megnyugtatott,40 éves koromig hobbi szinten napi szinten fociztam.Nem iszom alkoholt.Mai napig nem köhögök,nem fulladok,a barátnőm igen.Szoval én azt mondom a gén dönti el ki mit bir.Persze mindaz amit leirtál igaz lehet,de sokkal inkább az emberi szervezet gyengeségétől,mint a dohányzástol.Apropo az autok kipufogo gázával mi van.Ja és a politikai,társadalmi helyzettel mi van.Mondok én valamit elöbb halok én meg az éhezésbe,mint a dohányzásba.Ez nem jelenti,hogy dohányozz.Ne dohányozz,de tiltsd ki az autokat,és a politikát is az országbol!
2011. márc. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Kifejezetten pozitív hatással van minden emberi lényre, a 14-15 éves korosztályra meg aztán főleg. Szerinted miért pöfög annyi tini? Hát persze hogy azért mert egészséges.
2011. márc. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
Az ilyen emberek pontozzák le a válaszokat,akik vagy nem olvassák el rendesen azokat,vagy nem értik.Ki mondta,hogy dohányozzon bárki is?2 dolgot mondtam a szervezettől függ,meg azt,hogy mást is ki kellene tiltani.Miért,csak a dohányzás káros az emberekre???????
2011. márc. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
A jézusom milyen hülye válaszok írójának, minősítsd saját magad...
2011. márc. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!