Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen hatással lehet ez egy...

Milyen hatással lehet ez egy gyerekre?

Figyelt kérdés

Lehet hogy egy picit hosszú lesz előlre is bocs

Alapból is egy érzékeny emberről lenne szó, egyedüli gyerek

Tehát a szülei szinte mindennap veszekednek de úgy hogy mindennek elhordják egymást tényleg , repülnek a tárgyak szóval nem csak az a hétköznapi(szerintem)

Az apukájának valamilyen hangulatingadozásos gondjai lehetnek de pontosan nem tudom , nem vagyok én pszichológus

Az anyukája meg nagyon hevesen reagál mindenre , mindenen felkapja a vizet

Akkor itt el is mondom hogy nem rólam van szó ezért nem tudom teljesen a történetet, egy osztálytársam aki eddig nem is érdekelt különösebben az a szokásos csendes fiú aki ül a sarokban és néz ki az ablakon

ami változott hogy egyszer tesin láttam vágásokat a karján :S

ezután próbáltam vele beszélgetni , msn-en sikerült is kihúznom belőle a fent leírtakat nagy nehezen , meg hogy nagyon unja már hogy folyton ordibálnak a szülei , és lenézik bármit is mond vagy ha csak szeretné ha nyugi lenne 5 percre

szóval mivel érdekel a pszichológia 2 kérdésem is lenne

1. Ez tényleg milyen hatással lehet valakire ? milyen problémákat okozhat ? tényleg nehéz vele beszégetni , meg nincsenek is nagyon barátai úgyhogy szociális fóbia vagy ilyesmi lehet nem ? és még ?

2. Szeretnék segíteni neki , de nem tudom hogyan :( ötletek?

elhívtam egyszer kocsmázni is osztálytársakkal , el is jött de egy szót se szólt szinte , és ha próbálom beszéltetni csak tőmondatokban válaszol, internet az egyetlen hely ahol kicsit jobban tudok vele beszélni , de aztán ha találkozunk élőben megint nem mond semmit ha nem kérdezek

szóval ennyi lenne , lány vagyok egyébként


2010. jún. 21. 22:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Milyen vágások??? Ha magát vagdossa,az öncsonkítás,ami azt jelenti,hogy bűntudata van, és így "bünteti" magát.Ennek nagyon mély gyökerei vannak,talán az otthoni légkör miatt magát okolja tudat alatt.Szörnyű.
2010. jún. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
hu hát ezt én se tudnám elviselni.beszélgess vele sokat és próbáld másokkal is összehozni szerintem
2010. jún. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Valószínűleg még zárkózottabb veled szemben, mivel lány vagy. Először egy fiú haver kellene neki...

Más: a suliban nem tudsz beszélni erről valakivel? Osztályfőnök? Iskolaorvos? Hátha mondanak okosabbat is, mint mi. :)

2010. jún. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

milyen vágások , hát nem láttam jól de ilyen vízszintes vonalakban , de látszódik rajta hogy nem valami baleset(szerintem )

fiúval beszélgessen inkább először arra meg annyit hogy én most nem könyörgök senkinek hogy na beszélgess már vele picit , az ha kiderül később nagyon gáz és ronthat is a helyzeten

osztályfőnöknek , egyébnek szólni meg .... hát nem tudom abból is mi sülne ki , akkor gondolom beszélnének szüleivel és megint bennevan hogy rosszabb is lehet tőle

de azért köszi a válaszokat és még jöhetnek ötletek

2010. jún. 21. 23:24
 5/12 anonim ***** válasza:

1) Milyen korosztály vagytok?


2)Nem tudnád elhívni úgy, hogy ketten mentek valahova, barátként (osztálytársként), és így talán személyes beszélgetés alkalmával is picit jobban megnyílna? (Mert az se mindegy, hogy melyik haverral milyen a kapcsolata, veled pedig ha MSN-en ilyesmiről el-elmond valamit, talán nagyobb eséllyel nyílik meg személyesen is, ha nem nagy a társaság)


Üdv,

27L (egy tanár)

2010. jún. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

ő 18 én 17

próbáltam már hívogatni de az a baj hogy vagy a végén lemondja , vagy alapból azt mondja hogy most nincs kedve.

moziba tudtam csak levinni eddig mert szereti a filmeket ( és gondolom keveset kell beszélni )

az az igazság hogy tetszik is mert nagyon kedves és aranyos amikor sikerül beszélgetni , de jó lenne ha mozin kívül is el lehetne menni vele valahová , és nem csak én beszélnék ha nem msn-en vagyunk :(

mondjuk lehet velem van a gond és egyszerűen nem jövök be neki (most nem akarom magam fényezni de nem tartom magam se csúnyának , se hülyének és igyekszem nem túl rámenősnek lenni és nem erőltetem ha valamit nem akar), de tényleg nem nagyon beszél iskolában sem senkivel , arról sem tudok hogy iskolán kívül lennének e barátai úgyhogy nem látom akadályát annak hogy legalább barátok legyünk és eljárjunk ide-oda néha , csak neki kéne picit aktívabbnak lennie

esetleg ajánljak neki pszichológust? az mennyire tudna segíteni ? és nem venné sértésnek ? én tényleg csak segíteni szeretnék mert rossz ezt látni és teljesen normális lehetne ha nem lenne ilyen visszahúzódó

2010. jún. 22. 02:16
 7/12 anonim ***** válasza:
Családterápia kéne, vagy párterápia a szülőknek. De ez csak akkor jön szóba, ha ők maguk látják be, hogy baj van. Addig is fenti javaslatokat tudnám megerősíteni. Először is azt, hogy próbálj minél többet beszélgetni vele neten, és lassanként élőben is, megkeresve azokat a helyzeteket, amikor nincsenek jelen mások, akik visszatartanák a megnyílását. Másrészt pedig tényleg jó lenne bevonni egy felnőttet is, aki lehet tanár, könyvtáros, portás, vagy akárki, aki a fiúval fesztelen kapcsolatban van, és megfelelő pszichológiai érzékkel bír. Ha van erre alkalmas személy, az akár úgy is segíthet, hogy ne derüljön ki, hogy valaki szólt neki.
2010. jún. 22. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

szia, először is nagyon rendes ember vagy, sok ilyen kéne!


az jutott az eszembe, hogy ha 18 éves, nem tanul tovább? mert ha más városban tanulna, akkor kiszakadna otthonról, ez lenne a fontos. egy ilyen családban a fóbiáktól a személyiség zavarig, önértékelési problémákig minden rosszat kaphat szegény srác, sőt alkohol és drog-problémák is felléphetnek idővel. és sajnos a pszichológus nem segít ezen, mert az alap problámát, a szülők mentalitását kéne megváltoztatni.


beszélj vele a továbbtanulásról. ja és sztem jól teszed, hogy törődsz vele, másképp totál magába fordulna, te vagy a kapcsolata a normális élettel. amúgy a srác beszélt már a szüleivel erről? hogy így képtelen normálisan élni? milyen a kapcsolata a szülőkkel? egyke gyerek?


32N

2010. jún. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

próbált már beszélni velük de olyan reakciók voltak hogy : " ne szólj bele , ez nem rád tartozik , te csak tanulj , az a dolgod"

egyke igen

továbbtanulás jó ötlet elkerülhet a szüleitől más város , teljesen új élet , csak azon gondolkodok hogy aki alapból ilyen problémákkal megy el egyedül egy egyetemre mondjuk és nincs valami jó társaság akik odamennek hozzá beszélgetni (szerintem nem menne magától oda csak úgy ismerkedni) akkor megint ugyanez lenne nem ?

2010. jún. 22. 09:54
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem lenne egyedül, egy kollégiumban vannak szobatársak, albérletben lakótársak.
2010. jún. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!