Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányosok, ti nem unjátok...

Dohányosok, ti nem unjátok már ezt a sok ellen kampányt?!

Figyelt kérdés
Nekem r*ha*tul elegem van,hogy minket dohányosokat,minden féle módszerrel megpróbálnak eltaposni!Az alkoholt miért nem tiltják be pl.az éttermekbe?Azzal miért nem foglalkoznak?Hány baleset történt már az ittas vezetők miatt?Hány családi erőszak van még a mai napig a pia miatt?....és még sorolhatnám.Én elhiszem hogy le kell szokni a cigiről mert árt,na de álljon már meg a világ....van ennél sokkal fontosabb,mint állandóan minket b*sz*gat*ni.Nyugodtan írd meg ha nem így gondolod.
2011. márc. 13. 20:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Nézd, én soha nem állítottam, hogy az alkoholizmus kevésbé veszélyes. Nem, és az is el van ítélve a társadalom által, és büntetés jár érte. Az teljesen más kérdés, hogy ez mennyire megfelelő, és mennyi bűnös van szabadlábon.


De a te logikád szerint kitüntethetnénk a legsúlyosabb bűnt, és akkor azon kívül mindent szabadon lehetne csinálni, mivel úgyis kevésbé súlyos. Mondjuk a gyilkosság legyen tilos, a többi meg ne.

2011. márc. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Szerintem mindenki úgy mérgezi a tüdejét ahogy akarja, nyugodtan választhatod az eutanáziának ezt a formáját is, engem nem érdekel, csak ne mérgezd vele az ÉN tüdőmet is! Szóval szerintem az, hogy éttermekben, buszmegállókban betiltják az nagyon helyes. Utálom, mikor valaki beáll mellém és egyenesen az orromba füstöl!

Egyébként az alkoholos dologban igazad van! Sokkal károsabb, mint néhány kulturáltan fogyasztható illegális drog...

2011. márc. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Phoney ***** válasza:

Nem értem a problémának azt a részét, hogy alkohol.


Ha ittasan vezetsz, lecsukhatnak érte. Ha részegen megvered az asszonyt, lecsukhatnak érte.


Ha befüstölsz egy zárt helyen (ami nem a diéd), vagy egy buszmegállóban, akkor azért is járhatna valami ezek után, nem?


A szesztilalmat egyébként többször próbálták már, nem lett jó vége. A nyilvános dohányzás tilalmának meg a legtöbb helyen jó vége lett. Ennyi.

2011. márc. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!Igen látom,tényleg nem érted.Lecsukás azért mert megverte a feleségét?Ittas vezetésért?Na persze,esetleg ha nem vagy celeb,mert a celebek,még azt is megússzák.Vagy pl....ez ugyan az mint amikor behozták azt a törvényt,hogy börtönbüntetés jár az állatkínzóknak.Érdekes,én még mindig nem tudok olyanról aki emiatt került volna börtönbe.Pedig nap mint nap,hallom a tv-ben,hogy megint megkínóztak egy kutyát.
2011. márc. 14. 08:17
 15/22 Phoney ***** válasza:

A celebek biztosan ezután is rágyújthatnak majd (legalábbis azok, akik ittasan gázolhatnak, ha érted), ha ez a problémád.


De szerintem az a problémád, hogy most majd itt-ott nem lehet rágyújtani, és ezért mindenféle baromira ide nem illő dologgal akarod megmutatni, hogy pedig az nincs betiltva, és akkor ez miért.


Egyáltalán nem is értem, miért vagy ennyire besz*rva, ha szerinted nem tartják be a törvényt. Ha gázolásért nem csuknak le, akkor rágyújtásért sem fognak. Örülj.

2011. márc. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 szamóca. ***** válasza:

tényleg eltúlozzák:)

én értem hogy zavarja őket. mindig oda is figyeltem hogy ne gyújtsak rá olyan buszmegállóban, ahol többen vagyunk. de ha egyedül vagyok miért ne? és nem kérem a emrt eldobod a cigicsikket szöveget, mert egyrészt az megint a bunkóság kategória amit már kitárgyaltatok, másrészt pedig nem csak a cigicsikk undorító eldobva a földön.

ha véletlen valaki mégis rágyújt ugyhogy bárkit zavar, tessék odamenni, és szépen emberi hangnembe megkérni hogy álljon arrébb, vagy arrébbállni.

egyébként ez nagy divat lett. mármint undorodni a cigifüstől. érdekes, nagyapáink a villamoson tolták a bageszt. sehol nem volt tilos. nem hogy vonaton, mondom a villamoson pöfékeltek. akik nem, azok szívták a füstöt. nem mondom hoyg ennek így kéne lennie, félreértés ne essék ez valóban túlzás. csak azt akarom hangsúlyozni, hogy mikor napjaink cigiellenesei éles fintorral az arcukon "nem bírják elviselni, olyan büdös" az bizony finnya.

a cigi rossz, a cigi büdös, egészségtelen, káros, másra se fújd, de ettől még a dohányos is ember, és lehet ám ugy is kezelni.

2011. márc. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Eddig még nem szóltam hozzá a témához, de csak meg szeretném jegyezni azt, hogy folyamatosan változnak az idők, egyszer még titkon ösztönözték az embereket a dohányzásra, másszor pedig tiltják. Ha nem hiszitek, nézzétek meg a következő magyar plakátokat, cigis dobozokat, amik kb. fél évszázaddal ezelőttről valók.


[link]

[link]


Azzal, hogy úgy állítják be, hogy nem árt az ember szervezetének, a kevésbé művelt és informált ember rögtön rákapott, ha amúgy nem tette volna meg. A másik pedig az, hogy ekkor széles volt azoknak a köre, akik dolgoztak (ebbe ne menjünk bele, hogy valójában kik) és általában őnekik kínálgatták. A filmekből, olvasmányokból visszanézve (mivel akkor még nem éltem) kitűnik, hogy nem igazán tiltották a dohányzást. Nyugodtan szívhatták a mozikban, a repülőgépeken talán 1985-ig. Most ez egy kicsit kétarcú világnak tűnik, hogy ennyire erőltetik a tiltást, holott anno még ők nem léptek fel ellene (vagy rejtetten támogatták?).


Ennek a Nikotex-es sztorinak jobban utánaolvastam, volt úgy, hogy valami matricát adtak a cigikhez, mert általában kisgyerekek vették (ja, nem volt olyan, hogy 18 éven aluli nem veheti meg, ma minek van? megveszi akárki...) és így idővel ők is rászoktak. Illetve láttam olyan plakátot (amit sajnálatos módon nem találtam meg), hogy "Ha én is nagy leszek, én is ilyet fogok szívni", meg hasonlóak, tehát eleve förtelmes ez a hozzáállás...


Illetve nem az lehet a legjobb megoldás, hogy emelik, emelik, emelik az árakat, mivel aki ráászokott, nem igazán fogja letenni emiatt, de másra nem fog eleget költeni. Egy dohányos nem feltétlen mond le a napi adagjáról, ha már 20 éve cigizik, de lehet nem fizeti be a villanyszámlát, vagy kevesebb ennivalót vesz a családjának, stb. Igazából mindketten hibásak benne, de tényleg rengeteg olyan dolog miatt fel lehetne lépni (jogosan), ami hasonlóan (vagy kevésbé) szennyező.


Tényleg jó példa volt az autó, akármennyire is összehasonlíthatatlan, a nagyobb városokban levegőt sem lehet kapni, annyi autó jár, holott a buszok járkálnak 3-5 percenként. Igazából most még nemi smerik fel az emberek a problémát, majd olyan 20-25 év múlva igen és lehet siránkozni... A probléma egyébként csak ott van, hogy mi tesszük élhetetlenné a bolygót, mivel sohasem megfontoltak gondolkozunk. Tényleg sokaknak tényleg takarékosabb lenne gyalogosan, vagy tömegközlekedéssel járni és cask minimális forgalmat bonyolítsanak le autóval, de mit várunk akkor, ha egy családra több autó jut, az a menő, ha valaki még a wc-re is autóval jár...


Véleményem szerint, ha fellépnek valami ellen, akkor lépjenek fel minden hasonló ellen, vagy pedig maradjanak csendben. A múltkor is amit olvasta,m a fidesz-es politikusról is... Hogy ő a dohányzás tiltásáról szóló törvényt megszavazta, hogy erre sutyiban cigizett és más politikus nevét mondta be, mint aki... No comment, és ők ítélkeznek az emberek felett... :) Ők hozzák a döntéseket, amiket be kell tartanunk...



Egyébként mielőtt valaki megvádolna, nem vagyok sem környezetvédő (kis mértékben környezettudatosnak mondom magam:D), illetve ritkán szívok csak (most próbálom abbahagyni). :)

2011. márc. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
de , rohadtul
2011. márc. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Engem is kiborít ez a folytonos szídás, nap mint nap képes vagyok magam ezen felhúzni.

De a legjobban azon amikor azzal jönnek hogy megöljük magunkat, meg őket!Meg hogy az nem érdekel hogy magatokat megölitek, de engem ne öljetek meg...


Ezt legalábbis úgy mondják, mintha akkor ha nem létezne a dohányzás akkor nem halnának meg!!! :D


Nem birok rájönni, hogy mivel jobb abban a tudatban élni hogy gyomorrákban halok meg, vagy úgy hogy elüt egy autó, vagy agyvérzésben.Mint abban hogy esetleg tüdőrákot kapok mert a környezetemben dohányoznak.

Tiszta vicc.


Legalábbis számomra édes mind1 hogy miben halok meg, meghalok és kész, ez az élet rendje, ezellen úgy sem tudok mit tenni.


De tudjátok mit antibagósok.

Megesküszöm nektek, hogy amint feltalálják az örök élet titkát, de bebizonyítják hogy csak akkor hatásos ha a levegőből eltűnik az összes cigi füst, akkor leszokok a dohányzásról!!

2011. márc. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"Ezt legalábbis úgy mondják, mintha akkor ha nem létezne a dohányzás akkor nem halnának meg!!! :D"

Akármilyen vicces is, ha valaki tüdőrákos lesz, akkor korábban meghal, mintha nem lett volna az. (Persze ez nem biztos, mert LEHET, hogy amúgy is elütné egy autó, rádőlne egy daru, stb., ezeknek nagyon nagy a valószínűsége...)

Ugyanezzel a logikával a ciánkapszula sem káros, ugyan meghalsz tőle, de úgyis meghalsz egyszer, nem?

Hagyjuk már ezt a hülyeséget...

2011. márc. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!