Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi a túrónak cigiznek az...

Mi a túrónak cigiznek az emberek, ha utána meg "nyávognak" hogy nem tudnak leszokni, illetve ha mindenki azt mondja hogy nagyon káros?

Figyelt kérdés
Nincs ez kicsit túlságosan fölfújva? Napi fél doboz is tényleg ennyire káros?
2011. ápr. 7. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
nem tom mi kérdés..xD sok minden miatt szokhatnak rá pl tévhitek: fogyaszt, stresszoldó stb. meg persze mert azthiszik menő(k.rvára nem amugy)
2011. ápr. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mert én személyszerin mikor rágyújtottam, még gyerek voltam! Azt hittem ezzel jobban beilleszkedek a "nagyok" közé.Persze szüleim tiltották, de abban a korban, mindennél jobban ki akartam próbálni a tiltott dolgokat! Azóta persze már tudom én is, hogy ez hülyeség volt! De most mit csináljak, ha azóta már rászoktam? Nem tudom letenni!
2011. ápr. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Ha dohányzol már egy szál után is rákot okozó anyagok jutnak a vérbe, amik elősegítik a rák keletkezését. 18 év alatt kifejezetten kockázatos, mert ilyenkor a szervezet fejlődik és nagyon káros. A kátrány mint égési melléktermék lerakódik a tüdőben, így minden egyes szál elszívásával csökken annak légzési felülete. Nem elhanyagolható az sem, hogy a dohányfüstnek jelentős a mérgező hatású szénmonoxid-tartalma.


A fél doboz elég sok hiszen napi 9-10 szálról beszélünk.

Egyébként meg ha kipróbálod és már szívtál párszor sokszor megkívánod, közvetlenül dohányzás után is. Én pl. párszor szívtam és a következő egy órában kívántam nagyon, aztán már nem annyira.

Miért, te dohányzol?

2011. ápr. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Fiatal korban azert szoknak sokan mert felnottnek erzik magukat tole. Utana mar azert szivjak mert kialakul a fuggoseg, bar ezt 10-bol 8 nem vallja be, inkabb azt mondja, hogy le tudna szokni ha akarna de nem akar. Ennek kb a fele biztos nem is akar, de nagyon nagy reszuk nem is tudna. Amugy meg tenyleg nagyon karos.

Ez a stresszoldo duma meg annyiban igaz, hogy a dohanyos ha nem jut cighez akkor az elvonasi tunetek reszekent ideges es feszult lesz, mert a szervezete hianyolja a "megszokott" nikotint, de aki nem dohanyzik az nem hiszem, hogy nyudodtabb lesz ha raszokik, legfeljebb budosebb.

En szemely szerint irtozom a hamutarto-szagu szaju es haju emberektol. Amikor csokolozol egy dohanyossal az kb olyan elmeny mintha kinyalnal egy hamutartot.

2011. ápr. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem is olyan! :(
2011. ápr. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

A leszokasrol: Aki igazan le akar szokni az le tud. Csak az akaratgyenge emberek kifogasa, hogy "Mar raszoktam, hogy hagyjam abba?" Egyszeruen: Nem gyujtasz tobbet ra!

Az elso 3 honap eleg kemeny, mert akkor nem tud mit kezdeni a szervezeted a nikotinhiannyal, igy feszult, ideges leszel, es hianyzik maga a potcselkves, pl. nem tudsz ugy allni a buszmegalloban 5 percet, hogy ne akarj ragyujtani mert megszoktad. sokan ilyenkor elkezdenek nassolni, es ezert hiznak el.

Persze ilyenkor ajanlaots kerulni azokat a helyeket is ahol sokan dohanyoznak, foleg ha a sok "jobarat" mar csak szemetsegbol is elkezd kinalgatni cigivel, mert tudjak, hogy le akarsz szokni. Ha elfogadod akkor meg, jon, hogy "Na ugye, hogy nem sikerult?"

Kesobb is tud hinyozni, foleg ha az ember iszik egy kis alkoholt. Van aki miutan leszokott, reszegen azert meg el-elsziv par szalat.

Teljesen elmulni legalabb 1 ev kell, de stresszhelyzetben sokszor ekkor is egybol a cigi utan nyulnak, pedig az semmi megoldast nem nyujt.

Szemelyes velemnyem szerint a vilag legertelmetlenebb, es leghulyebb dolga a cigaretta, es lenezek minden budos bagost.

Es, hogy miert? Mert sokan nyavalyognak az anyagi helyzetuk miatt de legtobbsszor tobb 10 ezer Ft-ot elbagoznak havonta.

2011. ápr. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én nem dohányzok, de ha valaki hallja hogy jó, kipróbálja, tetszik neki, és egyre gyakrabban csinálja, én így vagyok a recsizéssel, régebben csak hetente csináltam (nagyszerű érzés volt) most meg naponta XD (nem olyan jó már...)
2011. ápr. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amikor még elkezdtem cigizni, az életbe nem gondoltam volna hogy rászokok. Szóval valami ilyesmi, tudat alatt szokik rá az ember, és mindenki azt gondolja hogy "ááá én nem fogok rászokni".
2011. ápr. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!