Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A cigi csak azoknak káros...

A cigi csak azoknak káros akik hajlamosak rá, és nagyon ritka cigizéstől nem is lehet bajunk?

Figyelt kérdés

1. A cigi azoknak káros akik hajlamosak rá szóval akinek a családjában senki sem volt rákos (mint pl enyémben) akkor nem is hajlmos rá?


2.Ha ugy cigizek hogy néha rámjön veszek egy dobozzal elszívom 1 hónap alatt (nemsi 1 nap mint a dohányosok) és utánna nem is veszek egy darabig az nem olyan káros nem?

Mármint a városban élő biciklisek még károsabb ha városban bicikliznek azt olvastam szval 1-2 doboz cigi évente az télleg nem sok, valaki egy nap szív el annyit!


Ezekről válaszok, vélemények, egyéb hozzáfűznivalók?

Felpontozok mindenkit aki nem f@sságot ír! :D


2011. nov. 16. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Az első az hülyeség, ugyanúgy lehetsz rákos a cigitől, még ha soha nem is volt a családban rák.
2011. nov. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Antimod ***** válasza:
44%

1. Dehogynem. Súlyos élettani hatásai vannak, akár hajlamos vagy rá, akár nem. Persze a hajlam többszörözi a kockázatot.


2. Évi 1-2 doboz szerintem elhanyagolható mennyiség, de semmiképpen sem egészséges. A városban biciklizés sem az.


Felpontozhatsz, ha akarsz, de bevallom, nem ezért szoktam ide írogatni.

2011. nov. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A cigi mindenhogyan káros. Persze kis mennyiségben nyilván kevésbé, mint naponta egy dobozzal, de azért nem használ az sem. Ne "mentegesd" magad, te is tudod, hogy káros. Ha már cigizel, akkor legalább a következményekkel légy tisztában.
2011. nov. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Ha ilyen ritkán dohányzol, attól nem igazán lehet bajod, de az a legjobb ha egyáltalán nem gyújtasz rá.

Hogy mire vagy hajlamos, azt te így nem tudhatod, lehet, hogy a felmenők között nem volt senki rákos, de te attól anyai és apai ágon örökölhettél olyan géneket, amik hajlamosabbá tesznek.

Amúgy az életmód sokkal nagyobb részben felelős a rák kialakulásáért, mint az öröklött genetikai tényezők, néhány ritka esettől eltekintve. Ha jobban érdekel a téma olvasd el John Robbins: Százévesen egészségben c.könyvét.

2011. nov. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nyilván mindenhogy káros füstöt szívni, de az igaz, hogy nem mindenki lesz rákos vagy copd-s tőle, ahhoz már kell a hajlam.

van 100 éves nagymama, aki 85 éve dohányzik, és van 40 éves halott, aki csak 10-20 évig szívta. nem vagyunk egyformák.

2011. nov. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Károsnak káros, de jobb mint ahogy az én keresztfaterom tolta, majdnem 40 éven át napi másfél 2 doboz lazán megvolt neki is.
2011. nov. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

még ha más cigifüstjét szivod is, az is káros.

(egy láncdohányos)

2011. nov. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És ráadásul, mindenki a rákot mondja elsőnek. Olvastam egy statisztikát, hogy persze, a rák is nagyon veszélyes, és borzasztó dolog abban meghalni, de ami ennél is nagyobb arányban viszi el/nyomorítja meg a dohányosokat, azok a szív és érrendszeri megbetegedések. Erre pedig nem tudjuk mennyire vagy hajlamos. De hogy hozzak én is egy példát, nagybátyámat elvitte a rák, nővére pedig 50 éve szívja, és semmi baja. Ebből kiindulva szerintem nem lehet megmondani, hogy ki mire hajlamos.
2011. nov. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!