Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohányzás hogyan növeli a...

A dohányzás hogyan növeli a vércukorszintet?

Figyelt kérdés
amióta nem gyújtottam rá tömöm magamba a cukrot (3 nap) és azt olvastam ez azért van mert a dohányzás úgy "jutalmazott" engem hogy megnövelte a vércukrot, meg ezzel irányította az étvágyamat és most ez eltűnt és így helyettesítem. most esett le hogy ezt csinálom és abba is hagyom az sok édességet.
2011. ápr. 8. 21:58
 1/5 anonim válasza:
Sehogy!Badarság!Pót cselekvés.
2011. ápr. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az elsőnek nincs igaza..


úgy, növeli, hogy ugye a füst nagyrésze szénmonoxid.

Namost te ezt belélegzed, ezáltal oxigényhiány lesz a véredben, ezt az agy érzékeli, kezdő dohánysok emiatt szédülnek a cigitől a profiknak meg később emiatt kezd egyre gyakrabban fájni a feje.


ha csökken a véroxigén akkor az agy mit csinál?


Vészriadót fúj, és beindítja az adrenalin termelést, az adrenalin meg fokozza a vércukorszintet amit a májból lebontott atp-ből ér el, ha meg onnan nem tud mit lebontani mert nincs tartalék akkor cukorfalási roham jön rá az emberre! Na oylankor van az, hogy Kávé-cigi, Kávé Cigi, a kávéban meg ott a cukor mert ki az aki tisztán issza keserűn, nem sok ember.



Hát kb így áll összefüggésben a dohányzás a vércukorral.

2011. ápr. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ
2011. ápr. 8. 22:15
 4/5 anonim ***** válasza:

A megnövekedett vércukorszinthez alkalmazkodik a hasnyálmirígy is, és egy bizonyos szintnél alább nem viszi az inzulinszintet.

Ha magas az inzulinod, akkor cukrot kívánsz.


Szépen lassan kell lejönni a cukorról is amíg a hasnyálmirigyed visszaáll a normálisra.

2011. ápr. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
oké ezt jó tudni.
2011. ápr. 8. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!