Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Különös nagy streszhelyzetben...

Különös nagy streszhelyzetben mennyi a maximum rivotril adag ami segìt?

Figyelt kérdés
2011. okt. 4. 06:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt csak az orvos tudja megmondani. Lehet,hogy ha nagy a stressz,akkor más gyógyszerre van szükséged. Ne kísérletezz magadon.
2011. okt. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ártalmatlan vitaminokat javaslok: B-komplex, E-vitamin, aztán ásványokat: kalcium, magnézium, és Omega 3 zsírsavat, ezek mind azért szükségesek, hogy megfelelően tudd lereagálni a stressz-helyzeteket. A mennyiségeket illetően ajánlom dr Lenkei Gábor Cenzúrázott egészség c. könyvét.
2011. okt. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Többször is szedtem a Rivotrilt, meg mást is, amikor mást írtak, de:

A 0,5mg-osat szedtem, ahogy kellett, de nem volt elég és elkezdtem magamtól néha többet bevenni. Mintha jobb lett volna. Aztán nagyon hamar reggel, délben, este is "dupla" adagot szedtem, de csak az éhségérzetemet tudta csillapítani. A munkámat senki nem csinálta meg helyettem, igaz, már nem is zavart annyira. A problémáimat se oldogatta meg senki, lett is egyre több.

Aztán tele lett a t köm és egyik napról a másikra teljesen abbahagytam az akkor már x-szeres adagot. (Vagy hirtelen elfogyott és azt mondtam, "nem is kell!"? Mindegy.) Viszont észrevettem mekkora rumli van a székemen és máshol is...de kedvem támadt elpakolni! meg is tettem! és örültem neki...! A folytatást gondolhatod.

Szóval nekem nem az adag növelése jelentett megoldást, hanem a teljes függetlenedés. Persze egy jó barátom azt mondta akkoriban, hogy az egészséggel nem szabad "barkácsolni", és igaza van! De nekem megérett a helyzet a döntésre: nem a gyógyszertől vártam tovább a boldogulást.

Azután vettem észre, hogy újra vannak nemi vágyaim, amik "szépen odavezetnek" a másik nemhez és rávesznek arra, hogy Őrá figyeljek, szépeket mondjak neki (udvaroljak)... sokkal kellemesebb és jobb móka, mint a "nihil"!

Azóta se szedek semmit, csak propoliszt, ha megfáztam vagy fáj a hasam. Hát hasonló jókat kívánok!

2011. okt. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Ja! Bocs! Különös nagy stresszhelyzetben egyszerűen kikapcsolom magam a helyzetből és elmegyek kapucsínót inni, mert szeretem, vagy futni, mert abból kétszer tíz perc is csodákra képes vagy legalább gondolatban elhatározom, hogy mi az a legkorábbi alkalom, amikor elmegyek futni, és közben nem vagyok hajlandó idegeskedni vagy lelkiismeret-furdalást érezni amiatt, hogy nem idegeskedek...

Érezd jól magad, legyen bekészítve egy-két vicc a memóriádba és nevettesd meg a fapofákat. Jól fog esni nekik is!

2011. okt. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És ha a feszültség szorongás oka folyamatos( a "jó szomszédok" által), akkor hiába megyek futni, meg capuccinózni, már tudom hogy ha ismét "visszatérek" Ők ott lesznek és kikészítenek.
2011. okt. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bizony, a sport stresszoldó szerepe hazugság!
2014. márc. 12. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!