Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A családotok, hány milliót...

A családotok, hány milliót füstölt el eddig? Miközben sokan sírnak, hogy nem telik nyaralásra, rezsire, stb. -re, eközben 10 évente, egy kisebb-nagyobb ingatlant cigiznek el!

Figyelt kérdés

Őszinte választ kérek, hogy nálatok mennyi cigi fogy el egy nap?

Megtennétek, hogy az árát is odaírjátok, beszorozva 3.560-nal.

Így jön ki a 10 éves füstölés ára.


2011. jún. 5. 12:03
1 2 3
 1/30 napietus ***** válasza:
nálunk apu dohányzik, Davidoffot szív, kb 2 nap alatt egy dobozzal. nem tudom, mennyibe kerül. nem nyomorog miatta...
2011. jún. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Tehát napi ...doboz ára beszorozva 3.650-nal, azaz

10 év alatt, ez:.........Ft volt.

2011. jún. 5. 12:06
 3/30 anonim ***** válasza:

Nálunk 3 dohányos van jelenleg, egymástól kunyerálnak, mert a hó végére nincs pénz. Elszívják, ketten elisszák. Nem tudom mennyi fogy, de lehet, hogy jobb, ha nem is tudom :S

Amúgy olcsó fajtát szívnak. Már amennyiben az olcsó szó használható bármilyen összegre is, amit cigarettára költ valaki.

2011. jún. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Szerencsére az én családom már jó 15 éve nem dohányzik. Egyedül apám szív el napi 3-5 szálat, pár éve szokott vissza a stressz miatt.. igaz, fehér sophie-t szív:) Nem sajnálom tőle, ha ettől jobban érzi magát, de ezt is abba akarja hagyni. Mi, a gyerekek meg megszállottan dohányellenesek vagyunk. Sógor néha pipázik.. de az ingatlan elfüstölésétől messze állunk! Mellesleg nem szolizunk, strandolunk, kozmetikusozunk, körmözünk, nyaralunk, fodrászozunk, stb. úgyhogy nem gondolom, hogy flancosabban élnénk, mint amit az anyagi helyzetünk megenged.
2011. jún. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
Nálunk sem én, sem a férjem nem dohányzunk. A gyerek meg még csak két éves. Szóval 0*3650=0. :) És így se megyünk nyaralni...
2011. jún. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
nem dohányzom, de ha nem cigire, akkor elmenne valami másra a pénz...
2011. jún. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
93%

Apám napi 2, anyám napi 1 dobozzal szív el.

Szóval kb 3.560*2100= 7.476.000


De ennyi erővel kiszámolhatjuk azt is, hogy pl óvszerre mennyit költünk, miközben lehetne szűz is lenni..

2011. jún. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
75%

Akkor visszakérdezek <

A családotok milyen értékben

ivott meg üdítőt, szeszes italt,kávét, evett meg édességet,és még lehetne sorolni a csupán élvezetes volta miatt megvásárolt dolgokat.

2011. jún. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Én közel 20 évig cigiztem, kb. 1d/nap.

2éve hagytam abba, 500 ft körül volt akkor.

Akkoriban kiszámoltam, egész jó autót vehetnék azért a pénzért.

Füstbe ment terv. :))

De legalább már vége.

2011. jún. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
71%

Mi sokat. Apukám két dobozzal simán elszív egy nap, anyukám csak eggyel, bár ő inkább tölti magának, ami kb. harmadannyiba kerül, húgom és én kb. fél-egy dobozzal szívunk naponta.

Ez komoly összeg, tisztában vagyunk vele. De ki tudjuk fizetni a rezsit, stb., szóval ilyen szinten nem befolyásol, amire kell, arra van pénzünk.

De van olyan ismerős, aki azért szokott le, mert nem bírta fizetni a cigit. Addig csökkentette a napi adagot, hogy most már nem is igényli, csak ha bulizunk. Igaza van, két gyereket nevel egyedül, ők fontosabbak.


Egyébként a kérdésed egy kicsit manipulatív. Nem nagyon látom, hogy akik nem cigiznek, több pénzük lenne. Azonos jövedelemből hiába cigizek el párezret, ha a nemdohányzó ismerősöm meg hetente buliba jár és a dupláját elkölti az adott összegnek. A másik meg nem hajlandó főzni, hanem minden nap rendeli az ételt - ő még rosszabbul is jön ki.

Szóval igaz, hogy az ember elcigizik egy kisebb házat, de ha nem cigizne, akkor sem lenne meg az a háza, mert ember nincs, aki abból a meggondolásból, hogy nem dohányzik, minden nap elrakja az adott napi cigi árát!

2011. jún. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!