Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » COPD 17 évesen? Lehetséges?

COPD 17 évesen? Lehetséges?

Figyelt kérdés
Egész életemben krákogtam, kis koromban édesanyám elvitt sokszor kivizsgálni de nem találtak semmit. Most olyan másfél éve dohányzom (6-7 szál naponta) és kb 2-3 hónapja ingerem van a nagyobb levegővételre állandóan (tudod, mintha ásitanod kéne mindig). Most utána néztem a neten és ez a 2 tünet (az tóbbit a tüdőtágulattal hozzom kapcsolatba)a COPD-re jellemző. Nem tudom hogy lehetséges-e hogy ilyen fiatalon (17) ilyen komoly betegségem legyen (családban nem volt senkinek soha szoval nem hiszem hogy genetikai)? Vagy lehet hogy csak beképzelem az egészet? Ha nem figyelek rá akkor nincs is légszomjam, de ha beugrik hogy "na most nincs is légszomjam" akkor rögtön lesz. Éjjel sem zavar, se bármilyen sport közben, a teljesitményem sem rosszabbodott. Köszi a válaszokat előre is.
2009. márc. 22. 01:05
 1/4 A kérdező kommentje:
Nyugtassatok meg lécci :)
2009. márc. 22. 01:09
 2/4 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit hogy amikor azt irtam hogy inger akkor az tényleg csak inger. Tehát nem szükség a nagyobb lélegzetvétel és ha nem "veszem be" azt a nagyobb levegőt akkor egy idő után elmegy az inger és nem is jön vissza amig megint nem gondolok rá. Légyszi mondjátok hogy csak pszichés a dolog és csak beképzelem magamnak, belekerültem egy ördögi körbe és 17 évesen nem jellemző a COPD meg hogy tinédzser korban amugy is sok nyavaját kitalál magának az ember :) (Bocs hogy kommentben irom ezt de nem találtam meg a Kérdés szerkesztése gombot)
2009. márc. 22. 01:18
 3/4 anonim ***** válasza:
A dolog igen egyszerűen tisztázható, menj el orvoshoz, csináltass egy légzésfunkciót. Amíg ez nincs meg nem érdemes gondolkozni olyanon, amit nem is tudsz biztosan. (ettől függetlenül a bagózást abbahagyhatod)
2009. márc. 22. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
na, kiderült valami? Elmentél orvoshoz? Létezik, hogy 17 évesen COPD-d van?
2009. júl. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!