Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mit tegyek? Régebben kipróbált...

Mit tegyek? Régebben kipróbáltam a cigit, csak 3 szálat, és most rám jött az az érzés, hogy megint ki kell próbálnom. (többi lent)

Figyelt kérdés

...de nem akarom, ennek ellenére mindig ezen jár az agyam, hogy ha veszek egy dobozzal, akkor nem lehet semmi gond. Tudom, hogy nagyon egészségtelen, meg minden, de 1 doboztól nem lehet baj. A volt barátom cigizett, és szakítás után megtudtam, hogy neki olyan lány kell végre, aki iszik, cigizik... nem akarom visszaszerezni, egyenesen utálom azt az embert, de ez is mély nyomot hagyott bennem, más örülne, ha nem cigizne a barátnője.

Szóval a kérdésem az, hogy mit tegyek az érzés ellen? A körmömet is rágom, rágózok is helyette, de nem segít.


18/l


2011. jún. 28. 13:22
 1/5 anonim válasza:
Gyújts rá nyugodtan - mivel nem vagy dohányos, valószínűleg nem is fog igazán jól esni, és nem kívánsz többet. Valószínűleg csupán az "agyaddal kívánod" valamiért, nem a nikotinhiány miatt.
2011. jún. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Most gondold végig, hogy megéri-e, mert később, lehet, hogy nagyon megbánod, és akkor már nincs visszaút.

"kipróbáltam a cigit, csak 3 szálat" - ez azt jelenti, hogy nem alakulhatott ki nikotin-függőség, ami a kémiai függések talán legerősebb fajtája. "de 1 doboztól nem lehet baj." - nem ám, de az egy doboz, az csak az első 1 doboz. Utána jön a második, harmadik stb, és nincs megállás, egyszer csak rászoktál keményen. Az meg, hogy függőség hiányában a körmödet kell rágnod, rágóznod kell ahhoz, hogy pótold a nemlétező hiányt - ilyen nincs! Ennek mentális oka lehet. Ne foglalkozz ezzel a kérdéssel, és meglátod milyen könnyű lesz megállni azt, ami még be sem következett.

(Egy - sajnos - nagyon erős dohányos.)

2011. jún. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezeket a linkeket, és gondold végig hogy milyen minőségű életet szeretnél. Szeretnél e gyereket, szerenél e egészséges lenni stb.

A társadalombiztosítás egy idő után nem fogja 100%-ban támogatni a káros szenvedélyek gyógyítását

Próbálj másféle pótcselekvést keresni, bicajoz , konditerem, futás úszás, gitározás, esetleg játék a gépen, bármi jó csak ne mérgezd magad.

A szakítás miatt gondolsz enyit rá, de túl fogod élni erős lány vagy, fogsz majd találni olyan srácot aki úgy elfog fogadni amilyen vagy és nem fog semmire sem rákényszeríteni

[link]

[link] videót is nézd meg

[link] olvasd ezeket figyelmesen végig.

Haverokat is ezekkel szoktam bíztatni.

Remélem tudtam segíteni.

2011. júl. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. :) Igen, kedves utolsó, tudtál segíteni. Amikor legutóbb rágyújtottam, akkor kb. 10 perc után az oldalamba nyílalt valami, és alig tudtam megmozdulni. Ezek a képek pedig borzalmasak. Voltam már sok ilyesmi előadáson, ahol a cigi és az alkohol káros hatásait mutatták be, ott néztünk egy hasonló videót, amit belinkeltél. Felboncoltak egy erősen dohányost, és kivették a belsőségeit, akkor még nem tett rám nagy benyomást, de most már igen. :) Köszönöm. :)
2011. júl. 16. 19:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Bírod még nélküle?
2012. máj. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!