Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Lehetséges lenne kivitelezni?

Lehetséges lenne kivitelezni?

Figyelt kérdés
A párom már 5 éve dohányzik. Rendszeresen. Próbált már leszokni, 2 hónapig nem is volt cigi a kezében(max ehy-két szál, ha nagyon ideges volt), de feladta, és újrakezdte. Megígérte nekem, hogy leteszi, hiszen nem akarja az egészségemet tönkretenni(én nem dohányzom). Persze maga miatt sem ártanan lerakni, de ha más nem hajtja, csak az, hogy ENGEM károsít vele, akkor ezt hajtom neki. Mivel vegyem rá, mivel ösztökéljem, mivel tüzeljem fel az akaraterejét kellőképpen, hogy lerakja és többé ne vegye magához? Egyszer amikor dühös voltam, kicsúszott a számon, hogy ha továbbra is dohányzik, elhagyom! De úgysem tenném meg, de ezzel én is kivertem nála a biztosítékot, de el is hiszem, csúnya dolog volt. Ötletek?
2011. júl. 21. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meggyőzni, hogy miért kellene leszoknia. Másolj ki cikkeket a netről a dohányzás káros hatásairól. Mindég mondogasd neki, hogy szereted és félted, ezért kellene letennie a cigit. Így talán nem veszi rossznéven.
2011. júl. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én elvinném egy tüdőszűrésre.A nagyim 30-40 évet dohányzott,meglátta a leleteit,hazament és a karton cigit kihajította a szemetesbe.Neki ennyi volt a leszokás.

Nem is nagyon akarhat leszokni,hisz te nem szankcionálod.De van akinek segítség kell pl pszichológus,vagy addiktológus.

2011. júl. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Helyes és jó döntés!

Ha már elhatározta hogy szeretne a függőségtől megszabadulni az jó hozzáálás.

Szerintem meg tudja csinálni, ha nem az első akkor a második harmadik stb próbálkozásra. Nem szabad feladni ha elsőre nem sikeül, hanem aztmondani akkor is meg fogom csinálni.

Türelmesnek kell lenned mindeképp.

Az elején elképzelhető hogy ingerült les stb de ki fogjátok bírni, úgy álljál hozzá hogy ki akarja bírni.

Nagy önfegyelem és önuralomra lesz szükséged, de meg tudod csinálni hidd el, bízzon magába hogy erős.

Sproltoljon sztem, kondi bicaj futás úszás bármi jó.

Esetleg játék a gépen cs, ut, flatout2.

Vagy gitározzon az is le tudja kötni az embert.

Amikor úgy érzi hogy beadnád a derekad nézd meg ezket a linkeket és legyél elszánt, erősebb vagy mint az bűzrud, ő fogy kijönni ebből győztesen és kész, nem fogja az élte minden egyes percét uralni, újra olyan lesz mint régen.

[link]

[link] videót is nézd meg

[link] olvasd ezeket figyelmesen végig.

Ha beteglesz az senkinek sem lesz jó, a társadalombiztosítás egy idő után nem fogja támogatni a káros szenvedélyek okozta betegségek gyógyítását 100%ban.

Haverokat is ezekkel szoktam bíztatni.

Remélem tudtam segíteni.

2011. júl. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mutass neki cikkeket netről,újságokból,nézess meg vele videókat,győzködd,hogy sikerülni fog,és mond neki,hogy nem baj,hogyha elsőre nem sikerül,csak próbálja újra!

[link]

[link]

http://www.youtube.com/watch?v=3TFNY7x4rf0

http://www.youtube.com/watch?v=lCb8MbviHqY&feature=related

Remélem sikerülni fog! :)

2011. júl. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! :D A tüdőszűrős lelet jó ötlet, viszont a cikkek nem hiszem, hogy nála eredményt érnének el, ugyanis a neten SAJNOS nem minden igaz. :( De meglátom, kipróbálom és hátha lenne eredménye. ;) NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM! :)
2011. júl. 21. 12:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Szívesen! :)
2011. júl. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!