Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Van esély arra hogy akinek az...

Van esély arra hogy akinek az egész családja dohányzik, az könnyebben szokik rá a cigire?

Figyelt kérdés

Minap egy ismerősömmel lógtam,és rágyújtott. Megkínált,mivel tudta hogy már korábban is cigiztem. Beszélgettünk,és mondtam hogy az egész rokonság bagózik,állandó cigifüstben élek. Azt válaszolta,hogy szerinte én is rá fogok szokni a cigire. Szerintem két véglet lehetséges,vagy természetesnek veszi a cigit,vagy egy életre meggyűlöli.


Ti mit gondoltok erről?


2009. ápr. 8. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Több ismerősömnél tapasztalom, hogy a szülő dohányzik és a gyereke is. Nem dohányzó szülő esetén ritkább, hogy a gyerek dohányzik.
2009. ápr. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ehhez nincs köze. Nekem mindkét szülőm dohányzik amióta az eszemet tudom. Tehát egy nap nemcsak egyszer találkozom a cigifüsttel. Nem dohányzom, és nem is tudnék rászokni. Pedig mindig látok itthon 1-1 dobozzal, de hogy szívnék belőle egyszer is. Soha.
2009. ápr. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyám dohányos volt, apám nem. Én korán rászoktam a cigire, de az öcsém évekig mondogatta, hogy soha rá nem gyújtana. Aztán ő is rászokott, és szívta is vagy 10 évig. Mostmár se az öcsém, se az anyám nem gyújt rá, de én még szívom.


Úgyhogy változó, de az orvosok szerint a dohányzók gyermeke eleve hendikeppel indul, mert a szervezete fel van készülve a nikotin élvezetére, hasonlóan mint a drogosok gyereke, aki sokszor már drogosként születik!

2009. ápr. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 tade ***** válasza:
100%
Hat van benne valami, de megsem. Anyam, apam amiota eszemet tudom, dohanyzott. Utanna 16 evesen en is raszoktam. Most vagyok 25 eves es mar 4 eve letettem a cigit. Apam 2 eve nem cigizik, anyam kb 1 honapja tette le. Ocsem sosem dohanyzott, de nem is tudna raszokni. Szoval valtozo :)
2009. ápr. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A kutatások szerint nagyobb az esélye. Nálunk mindkét szülő dohányzik, s bár tizenévesen utáltam a cigit, húszévesen csak rászoktam. És mind2 testvérem is.

Azóta szerencsére mindannyian abbahagytuk a dohányzást :)))

2009. ápr. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat és gratu mindenkinek aki dohányzott,de leszokott :)
2009. ápr. 9. 13:52
 7/9 anonim válasza:
sztem hülyeség, mind2 szülőm dohányzik és se tesóm se én nem dohányzunk, én 22 ő 27. és életünkben egy szálat nem szívtunk még el (nem is fogunk).
2010. márc. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

szerintem nincs összefüggés.

nekem mindkét szülőm dohányzik, a nővéremmel mindketten cigifüstben nőttünk fel. ő annyira utálja a cigit, hogy legszívesebben még az utcáról is kitiltaná, én meg épp ellenkezőleg...13 éves korom óta nyomom.

egy dohányos családban nőttünk fel, és mégis teljesen más a hozzáállásunk a cigarettához.

2010. ápr. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az anyám és a nővérem amit művelnek... No comment. Anya két dobozt szív, vagy néha többet. A nővérem másfelet, néha kettőt. Naponta. Persze a legerősebbet mindketten. Apa és én nem dohányzunk. Lesz*rják. Az a vicc, hogy a nővéremmel sokáig együtt tiltakoztunk anyánál, hogy ne cigizzen. Aztán 16 évesen rászokott. Addig csak anya füstölt tele a konyhától a nappaliig mindent. Most már a nővérem is. Mindenhol a fürdőtől a hálószobáig ott egy hamutartó az asztalon, egyiket a másik után gyújtják, a TV előtt, sminkeléskor a tükör előtt, kaja után az asztalnál, mindenhol...Apa és én néha fuldoklunk, tiltakozunk, röhögnek rajta. Valamelyikük visz reggel kocsival iskolába. Kész rémálom. Mire negyed óra múlva kiszállok tele az autó füsttel. A legjobb ha mindketten jönnek és a kocsi elejében csak úgy gomolyog a füst.

Ha áthívja anya vagy a nővérem valamelyik barátnőjét, akik mind szintúgy dohányoznak. Alapvetően rendesek, nem cigiznének bent, de a kedves családom így vezeti be őket a házba: "Ide tedd a cipőt. Ülj csak le a kanapéra. Mit hozzak inni? Nem gyújtasz rá?-És a gyerek?-Ő már megszokta, meg nem zavarja a füst amúgy se.-Akkor jó (És már kattan az öngyújtó.)" Néha áthívják három négy barátnőjüket is. Alig várom, hogy a nővérem elköltözzön. De akkor is. Elegem van. Elegünk van! Apának is! Nincs az az Isten, hogy rágyújtsak!

12/F

2011. aug. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!