Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 4 napja nem gyujtottam rá, de...

4 napja nem gyujtottam rá, de már nagyon kéne, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

elhatároztam hogy leszokok. 4 napja még öngyujtot sem fogtam, viszont már nagyon hiányzik, főleg utazásnál, várakozás és egyéb dolgok. vettem rágot, cukrokat, de sajnos csak az lett a vége, hogy 2 nap után elkezdett fájni a fogam, miven nem nagyon szoktam cukrokat enni :S

az van előttem, hogy akkor is ki kell birnom, de lehet jön egy gyenge pillanat. ha vennék nikotinos rágot vagy valami ilyesmit az jo? és milyen árban vannak, milyen kiszerelésben?


2011. szept. 23. 10:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

elektromos cigaretta


a fogad nem a cukortól fáj, hanem mert lyukas

2011. szept. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
65%
szerintem mikor rá akarsz gyújtani, gondolj arra, hogy milyen büdös lennél, ha megint rágyújtanál, hátha ez elrettent a dolgotól.
2011. szept. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Ebe Endocott ***** válasza:
24%
én azt hallottam, h 4 nap az már leszokásnak számít. ha gondolod most már nyugodtan visszaszokhatsz, ezzel már megmutattad h meg tudod csinálni
2011. szept. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Neked nem a nikotin hiányzik (elsősorban), hanem maga a pótcselekvés. Keress helyette mást, amit olyankor csinálhatsz. Keresztrejtvény, kézügyességet javító mutatvány, mindegy. (Nem kell zsonglőrködni a megállóban, csak valami egyszerű, amit zsebben is lehet csinálni.)
2011. szept. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg lekötni magad valamivel, ha várakoznod kell, pl vigyél magaddal egy könyvet/újságot és olvass, azzal a várakozás nagyon hamar eltelik
2011. szept. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

A férjem 35 éves bagózás után szokott le ,de nem egyik pillanatról a másikra.

Viszont a tüdőgondozóba jártunk egy programra és az ő segítségükkel.

Mi is vettük a nikotinel rágógumit ,vagy tapaszt az segített benne.

Akkor annyiba került mint egy karton cigaretta ára és kb addig is volt elég.

Viszont ma már 8 éve nem gyújt rá és a szagát sem bírja.

Egy dolog,hogy a családból senki nem cigizett.Ez is segített.Neki kb 1 év volt mire már jól érezte magát.

Nagyon meg szenvedte,de most boldog,hogy nem kell cigit venni és abból minden hétvégén elmegy szaunába stb.

Szóval kitartást kívánok!!

Teca

2011. szept. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

egy segítség..tudati akcióval:

tudatosítsd magadban: ma 16 óráig nem gyújtok rá. (ill addig, amig úgy érzed, ezt tudod mondani)

(majd 16 órakor meglátod,de valószínű nem lesz fájdalmas, hogy azt mondod: ma éjfélig nem gyujtok rá. Akkor alszol, és így tovább)

Ez azért van, mert nehéz a léleknek azt elviselni:

soha többet.. azt elragadja a végtelen nyomasztó - fádalmas érzése.

Egy intervallumot tud tudatosítani. Minden erőltetés nélkül. Ami van, az úgyis az: Itt és most.

(ez egy zen-mester tanácsa, magam nem dohányzom,

de másoknál láttam, hatékony)

2011. szept. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a tanácsokat. igazábol annyit kölöttöm már cigire, és nem akarok még tapaszra is. viszont le akarok szokni. most megint olvasgattam neten, néztem videokat és valamivel jobb lett.


aki irta hogy már leszoktam, és nyugodtan visszaszokhatok..köszönöm a tanácsot, de ugy érzem akkor fogok leszokni, ha tényleg nem kivánom a cigit, és eszembe sem jut. akkor majd kijelentem hogy igen, leszoktam.


sajnos egész hétvégén dologozom, és ott nagyon nehéz lesz. eleve azért, mert olyan a munkahely hogy 9 ora alatt 20 perc szünet van. akkor tarthatsz még szünetet ha cigizel. ha én ezt eléggé ki is használtam a pihenésre. nagyon nehéz lesz, de valahogy muszaj lesz.

2011. szept. 23. 11:01
 9/24 A kérdező kommentje:
ja és egyébként 8 éve dohányoztam. volt hogy egy csomaggal, volt hogy fél csomaggal. utobbi fél évben átlag napi 4-5 szálat szivtam már csak.
2011. szept. 23. 11:02
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

4 NAP UTÁN AZ ESZEDBE NE JUSSON SEMMILYEN CSODASZERT KIPRÓBÁLNI!!! KITARTÁS!!!


Mondom ezt úgy, hogy 1 éve szoktam le pusztán kitartással. :))) Az elektromos cigaretta, a tapaszok, a tabletták, és a rágók lótúrót nem érnek. Végigjártam, így tapasztalatból mondom. A szervezetedben megmarad a nikotin és a vele járó függőség. Az elektromos cigaretta a nikotin bevitel mellett megtartja a dohányzás mindennapos szertartását, illetve menetrendjét is, ami lehetetlenné teszi a leszokást. Ezek a dolgok csak business - semmi több. Ha valaki mégis azt mondja, hogy ezekkel szokott le, akkor hazudik. 2 évig próbálkoztam csodaszerekkel és csak kidobott pénz. Ne adj az ilyen csodaszer siker story-kra, mert biztos vagyok benne, hogy a cégek saját maguk írják meg. A legnagyobb problémát a szertartás hiánya okozza. Pláne akkor, ha unalmas helyzetbe csöppensz. Foglald le magad akár olyan dolgokkal is, aminek semmi értelme. Utazáshoz vigyél magaddal olvasni valót. Kerüld a dohányos környezetet, és ha dohányos embert látsz, akkor fordítsd el a fejed. Kezdj el itt embereknek segíteni és írj válaszokat a kérdésekre. Ha nem tudod, akkor nézz utána a neten. Kezdj el fórumozni, vagy chat-elj! Legyél egy elfoglalt ember, akinek ne legyen ideje semmire csak alvásra.


Gondolj arra, ha sikerül, akkor az eddig füstté vált pénzből milyen remek kézzel fogható dolgokat vásárolhatsz! Lecserélheted a számítógéped, vehetsz új TV-t, vagy új műszaki kütyükre költheted. De nem is az anyagiak lesz a legnagyobb haszna, hanem az egészséged. Gondolj arra, hogy a teljesítményed növekedni fog, mert a tüdőd tisztul! Ha felmászol egy 10 emeletes legfelső szintjére, akkor nem lapáttal kell összeszedni, mert nem kapsz levegőt.


Gyere és tartozz az erős emberek közé! Gondolj arra, ha feladod, akkor egy gyenge ember vagy! Kitartás!!!


Szeretnék hallani a sikeredről - visszanézek ide...

2011. szept. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!