Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohányzásra is mindig van...

A dohányzásra is mindig van jó ok, kifogás?

Figyelt kérdés

Egyre több embertől hallom, aki dohányzik, hogy "megnyugtat a meló közben, iskola közben..."

Akkor ezek szerint, amíg nem dohányoztak, addig tiszta idegek voltak az emberek, és tiszta stressz az életük?

Tényleg megnyugtatja őket, vagy csak azért nyugtatja meg őket, mert szükségük van rá?

Sóvcal egy orvost sem hallottam még, aki a dohányzást nyugtatóként javasolta volna...


2011. okt. 9. 09:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy valaki elszív pár szál cigit, még nem lesz bolond mint azok akik az alkoholhoz fordulnak nyugtatóként. Persze hogy káros a dohányzás, de már unalmas hogy még mindig ezen kell lovagolni. Beszéljünk az alkoholról ami nem csak az egyént teszi tönkre, hanem a környezetét is.
2011. okt. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Én megszokásból dohányzom meg mert jól esik kaja illetve kávé után.

Több olyan orvost ismerek aki szintén dohányzik, "jó" példát mutatva a beteginek... Ők is azért szívják (elmondásuk szerint) , mert "nyugtat".

2011. okt. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tényleg megnyugtat, csak azt az apróságot nem teszik hozzá, hogy pont a nikotinhiány teszi őket feszültté:D
2011. okt. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem a cigaretta nyugtat le valójában.

Hanem a lélegzetvétel.


1.) Általában kimész az épületből ahol frissebb a levegő.

2.) A cigi szívásához mély belégzés társul.


Tehát, kimész és mély lélegzeteket veszel lassan és már is nyugodtabb vagy mint 5 perce. Cigaretta hatás cigaretta nélkül. Oh és hogy teljes legyen a hatás vegyél valamit a szádba mintha cigaretta lenne. Ha már nincs önkontrollod.

2011. okt. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kifogás mindenre van csak éppen nem logikus és szubjektív.

Tehát az nem jó érvelés, ennyi.


Egy orvos aki cigarettázik és arra fogja hogy megnyugszik tőle az nem lehet jó orvos sem, tehát én nem mennék hozzá. :)

2011. okt. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Engem azért nyugtat meg, mert szükségem van rá. Le kéne szokni róla, de nem megy sajnos. :D
2011. okt. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én nem tudom ti miért vagytok így vele de én 2 évig cigarettáztam és a cigarettát azért is használtam általában mert "gyorsabban" ment az idő vagyis az agyamban így gyorsabbnak tűnt az az idő, ezért dohányoztam. No aztán egyik nap annyit mondtam: "nem gyújtok rá többet". És azóta se. Ez már féléve történt. Azóta nem is gyújtottam rá.
2011. okt. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de keresztapám 30 egynéhány éven át gyártotta a kifogásokat, aztán amikor az orvos közölte vele hogy "kedves xy úr akar még élni pár évet? Mert akkor nagyon gyorsan rakja le a cigit, méghozzá végleg".
2011. nov. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, és az utolsó vagyok. NEm nyugtat meg, tapasztalatból mondom, csak ha már rászoktál és nem tudsz dohányozni éppen amiatt leszel feszült. ez itt a gond.
2011. nov. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!