Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A nikotinfüggők felett miért...

A nikotinfüggők felett miért huny szemet a társadalom?

Figyelt kérdés

Ha valaki drogozik, akkor egyértelmű, hogy elitélik. ("hülye drogos") Ha alkoholista, azt is megvetik. ("szikkadt alkoholista"), ha füvezik akkor is sokan elitélik ("hülye drogos").

De ha valaki napi két dobozzal szív, arra a közvetlen hozzátartozókon kívül senki sem tekint úgy, hogy "hülye nikotinzabáló"!

Miért van ez így! van olyan káros a bagózás, mint a többi említett szenvedély.


2011. okt. 18. 17:54
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Igen, a dohányosokat ki lehet kerülni, szerencsére. Kedves kérdező! Ennyi erővel engem meg az zavar hogy pl. barna a hajad, mert az engem felidegesít.( a stressz károsabb mint a cigi) Megoldás? Ne nézek rá barna hajú emberekre.

Tehát te is kerüld el a cigiző embereket, ennyi...

2011. okt. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
A stressz tényleg károsabb mint a cigi, én ezt magamon tapasztaltam. Csak éppen másképp, nadehát ez van, ezt dobta a gép.
2011. okt. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Van közeli rokonom-ismerősön aki dohányzik, egy helységben közel lenni hozzá van amikor kellemetlen a bőrének a szaga miatt.
2011. okt. 19. 16:06
 14/25 anonim ***** válasza:

De akkor nem mész a közelébe.


Én nem a dohányosokat akarom védeni, de te egy kicsit átestél a ló túlsó oldalára. Egy szinten említeni a dohányzást a heroinnal, hát legalábbis erős csúsztatás.

2011. okt. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
A heroinnal nem lehet egy szintem említeni, de az alkoholizálással már igen.
2011. okt. 19. 19:27
 16/25 A kérdező kommentje:

Amúgy van alap a heroinnal való hasonlításban:


Ha minden este elszívsz egy füves cigit, vagy minden este megiszol két sört, akkor napközben elvagy anélkül, hogy remegve várd az estét. De ha nikotinfüggő vagy, akkor remegve várod a munkahelyeden a cigarettaszünetet, és rettegve szállsz fel a repülőre, vagy a távolsági buszra, és megérkezés után az első tevékenységed az, hogy rágyújtsál. Mi ez, ha nem súlyos drogfüggőség? (orvosi értelemben drogról beszélünk)

2011. okt. 19. 19:31
 17/25 anonim ***** válasza:

Oké, de megint két különböző dolgot hasonlítottál össze. Alkoholista nem az, aki esténként megiszik két sört, hanem aki remegve várja, hogy végre alkoholhoz jusson. Dohányosok között is van olyan, aki elszív napi két szálat és kész. Meg persze olyan is, aki remegve várja a cigiszünetet.

Javaslom, hogy inkább a két sört megivót a két cigit elszívóval hasonlítsd össze, a nikotinfüggőt pedig a kemény alkoholistával, így kapsz csak reális képet.

2011. okt. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Nyugi azzal hasonlítottam.

Aki napi egy liter bort minimum megisszik, az alkoholista, és megpróbálják elzavarják elvonóra. Aki napi 2 doboz cigit szív, azt meg sokan elfogadják, és szemet húnynak felette. Nekem sem a napi 2 doboz cigit elszívóval van, hanem az 1-2 dobozzal szívókkal. Az meg annyira remegve várja a cigiszünetet, mint az alkesz a következő fröccsöt. A piásnak szólnak, hogy Józsi, nem igyál annyit, de a nikotinfüggőt jóval kevésbé b*sztatják.

2011. okt. 20. 01:39
 19/25 A kérdező kommentje:
Javítás: Nekem sem az 1-2 szál, hanem az 1-2 doboz elszívóival van bajom.
2011. okt. 20. 10:39
 20/25 A kérdező kommentje:
Lett említve a szórakozóhely: Amikor a táncparketten cigivel a kézben össze-vissza ugrálnak, akkor nemcsak a füst, hanem a lehulló parázs is veszélyes, mégis el kell ezt tűrni még az év végéig. És ott kikerülni sem könnyű.
2011. okt. 20. 10:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!