Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A nikotinfüggők felett miért...

A nikotinfüggők felett miért huny szemet a társadalom?

Figyelt kérdés

Ha valaki drogozik, akkor egyértelmű, hogy elitélik. ("hülye drogos") Ha alkoholista, azt is megvetik. ("szikkadt alkoholista"), ha füvezik akkor is sokan elitélik ("hülye drogos").

De ha valaki napi két dobozzal szív, arra a közvetlen hozzátartozókon kívül senki sem tekint úgy, hogy "hülye nikotinzabáló"!

Miért van ez így! van olyan káros a bagózás, mint a többi említett szenvedély.


2011. okt. 18. 17:54
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Jó, de tegyük fel aki megiszik egy üvegbort, nem lehet tudni hogy milyen hatást vált ki belőle, aki meg elszív egy doboz cigit, az nem hiszem hogy emiatt verekedni akar majd a kocsmában. A nikotin meg nagyobb függőséget okoz mint a Heroin, csak akkor nem értem hogy sokan miért nem tudnak leszokni a nikotin tapaszokkal, mert a dohányzás folyamata hiányzik nekik, tehát maga a rituálé. A heroin meg egy nagyon kemény drog, ne akard megtudni hogy mennyire, még csak ne is példálózz vele, mert nem ugyanaz a kettő. Én pl. átlagosan napi 7-11 szál Kék Multit szívok, igaz nem annyira régóta szerencsére, de azért nem fogom kiverni a legjobb barátomnak a fogait hogyha mégis elfogyna a cigim, és ő pedig nem adna nekem...
2011. okt. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Miért, a szórakozóhelyeken csak dohányosok vannak? Szerintem gázabbak a részegek, nagyobb kárt okoznak mint a cigizők.... Az alkoholt kellene előbb kitiltani, nem a dohányzást...
2011. okt. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Többször csípte a szememe az intenzív bagófüst (csak a haverokat nem akartam otthagyni), és többször féltem, hogy rámhullik a parázs a táncparketten, mint ahányszor részeg embertől féltem.

A részegeket kidobják a kocsmából, a masszív dohányosokat nem.

2011. okt. 21. 00:00
 24/25 A kérdező kommentje:
Ha a bagót (végre) kitiltják, páran otthon maradnak, de nagy részük előbb-utóbb visszatér, ha nem lenne pia, akkor viszont az összes italmérés és éjszakai szórakozóhely bezárhatna, csak pár teázó és kávézó maradna.
2011. okt. 21. 01:35
 25/25 anonim ***** válasza:

Miért, pia nélkül nem lehet bulizni?


Amúgy most önellentmondásba keveredtél, mert szerinted a piásokat kevésbé tolerálják, mint a dohányosokat, mégis a dohányosok lesznek kitiltva a szórakozóhelyekről.


Amúgy én például dohányzom, de nem iszom buli közben, simán elmennék úgy, hogy nem lehet alkoholt fogyasztani. A másik, hogy olyan helyre, ahol talpig áll a füst, nem megyek, mert zavar. Vannak kulturáltabb helyek is.

A másik amúgy, hogy engem speciel ért már attrocitás részegtől, méghozzá a saját anyámtól, aki késsel támadt rám, mert nem tetszett neki, amit mondtam. Koncerten meg egy ismeretlentől, akinél kés ugyan nem volt, de nem sokon múlott, hogy nem ő vette el a szüzességem. Ezeket soha életemben nem fogom elfelejteni, mindkettő borzalmas emlék volt. És mindkettő a baromi legális alkohol miatt. Egyszerűen nem igaz, hogy a dohányzás károsabb az alkoholnál.

2011. okt. 21. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!