Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Van köztetek olyan, aki már...

Van köztetek olyan, aki már tartósan nem dohányzik?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor hogyan tudtatok tőle megválni, ill. mi volt a kiváltó ok amiért így döntöttetek? Használtatok-e valamilyen leszoktatást segítő készítményt, vagy otthoni praktikát?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

22/N


2011. nov. 5. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam láncdohányos, de azért szívtam rendesen. Anyukám is cigizik. Nagyon csúnyán szokott köhögni, mindig egy rakat slejm jön neki föl. Ettől mindig is a hideg rázott. Aztán egyszer egy szép napon és is elkezdtem köhögni, pont úgy, mint anyu. Na, én ott marha gyorsan letettem a cigit. Ennek 3 éve, azóta 3 szálat, ha elszívtam. :)


24/n

2011. nov. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2 és fél éve hagytam abba kb. 11 év dohányzás után. Párszor már megpróbáltam leszokni, ami hosszabb-rövidebb ideig működött csak. Ami a leszokáshoz vezetett,az Allen Carr könyve, a "Rövid úton leszokni a dohányzásról" Véletlenül került a kezembe, egyáltalán nem hittem benne, hogy egy könyv elolvasása bármit is érne, de úgy gondoltam, veszteni valóm nincs vele. Hát bevált, nagyon is :)
2011. nov. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves 1. válaszoló: Akkor te sem csak "szimplán megtértél", hanem egy negatív élmény hatására történt. (Most én is hozzád hasonlóan próbálok megválni tőle-kár hogy mihint jobban vagyok a lelkesedés alább is hagy.)

Kedves 2. válaszoló: Ezt a könyvet meg fogom keresni, köszönöm az ötletet :)

2011. nov. 5. 11:57
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

én még csak alig két honapja tettem le, de nem fogok többé. 8 évig cigiztem. de mindig is visszataszito volt látnom öreg néniket ahogy cigiznek.

fél évbe telt mire tényleg le tudtam rakni. a fő oka? elszivtam 2 csavart cigit, amitől total rosszul lettem. akkor megfogadtam, hogy semmi szükségem erre. nehéz volt az első két hét, de már simán megy. főleg a cigizés mint tevékenység hiányzott, de olyankor néztem videokat a neten, meg olvasgattam, és nem kellett a cigi.

igy két honap utan örülök hogy letettem, mert fel birok menni a harmadikra ugy hogy ne köpjem ki a tüdőmet, és félreraktam egy dobozkába a pénzt, amit cigire költöttem volna. még két hét és megyek megveszem amire már oly rég vágytam (12-15 000 közt van)


mindig azt mondtam hogy hülyeség, de most rájöttem, hogy tényleg csak akarat kell hozzá!


22/L

2011. nov. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ma van a negyedik hetem. 13 évig cigiztem, napi egy doboz körül, ha ittam, vagy buliztam, vagy ideges voltam, akkor többet.

Tapasszal.


Én is olvastam az Allen Carr könyvet, de én akkor rögtön nem tudtam abbahagyni, és most is csak tapasszal.

Az ok az, hogy zavart, hogy elköltök rengeteg pénzt (kiszámoltam, 13 év alatt több, mint 2 milliót) arra, hogy büdös legyek és beteg. Igazából nincs semmilyen hatása, csak szívod, mert muszály. undorító. Őszintén bízom benne, hogy néhány hónap múlva már tartósan nem dohányosnak vallhatom magam.

2011. nov. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Sziasztok!

10 év dohányzás után(napi 1 doboz alsóhangon) idén január 17én mikor olyan beteg voltam, hogy alig kaptam levegőt, eldöntöttem leszokok. 12 napig tartott, ahogy joibban lettem, elszivtam egy szálat, merthát abból nem lehet baj. Folytattam ahol abbahagytam. Tavasszal és nyáron is voltak 3-5-8 napos "leszokásaim" de mindig az lett a vége, hogy ment a cigi tovább. Volt tapaszos, teás és rágótablettás kisérletem is.

Egyik sem vált be.

Pedig nagyon akartam, hogy sikerüljön.

Idén ősszel egy ismerős ajánlott egy gyógynövényes kapszulát ami neki és a férjének is segitett. Megvettem.

Egy hétig szedtem ugy, hogy az első nap már mindenféle lemondásos érzés vagy akaraterő nélkül 3 vagy 4 szálat szivtam el csak. Észre sem vettem csak a 3. napon, hogy jéé most fogyott el a cigim. Na szóval akkor kellett volna nem venni többet, mert tényleg jó volt a kapszula, elnyomta bennem a cigi utáni vágyat. Segitett volna, de én ugy voltam, hogy a kapszula segit, ha egy dobozról lement napi 3-4 szálra akkor simán még egy hét és egyáltalán nem fog kelleni a cigi. Nost nem igy lett. A köv héten hozzászokott a szervezet a kapszula melletti bagózáshoz és ha megpróbáltam nem cigizni és megettem a kapszulát, amennyire az elején elnyomta a cigi utáni vágyat, na akkorra meg visszájára fordult, kivántam tőle a cigit.

Szóval abbahagytam a kapszula szedését és cigiztem tovább.


És 13 nappal ezelőtt ugy keltem fel reggel, hogy ma nem fogok dohányozni. Azóta is tart, tudom nagyon csekély idő a 13 nap a 10 évvel szemben, de nem hiányzik a cigi, nincs semmi bajaom, nem szedek semmit, nem vettem tapaszt, egyszerüen csak az elhatározás. Eddig is volt, csak mindig kapaszkodtam valamibe, tapasz bogyó, tea...stb hogy majd az segit. Igazából lehetséges, hogy január óta folyamatos küzdelem mostanra érett be, az is lehet, hogy a kapszula hatása, hogy nem kell a cigi(pedig nem eszem a kapszulát mert mint irtam egy idő után kivántam a cigit tőle) szóval az igazi elhatározás vagy nevezzük tudati dolgonak, mert tényleg ugy keltem fel, hogy mától nem cigizek.

Volt pár nap talán 2 vagy három ami kritikus volt. Egész nap semmi, majd este 6-lefekvésig percenként majdnem elindultam cigit venni, és győzködtem magam, hogy ha eddig simán ment, akkor egy szálat elszivok és megint leteszem, hisz sima ügy:)) Szóval 2 vagy 3 ilyen estém volt, de már most igy 13 nap után teljesen elfelejtődött az életemből a cigi, én győztem, nem kell, örülök, hogy erősebb vagyok a ciginél, és ha esetleg eszembe is jut, akkor nem arról megy a "vita" a fejemben, hogy csak egy száál és folytatom nélküle, hanem, hogy ugyan már minek az az egy szál,tök jó nélküle:)))


Most gondolhatjátok, hogy 13 nap nem a világ vége, de higyjétek el január 17 óta rengetek vivódás ment végig a fejemben, a bűntudat minden elszivott szál után, utána mégtöbb cigi a bánat miatt, hogy még mindig cigizek... szóval annyira örülök, hogy most sikerült. Én ezt már sikernek veszem, mert érzem, hogy ez most az!!! Ilyen még semmitől semvolt, azt hiszem a segédeszközök csak elhitetik velünk, hogy leszoktunk de valójában mégsem. Nem tudom, nekem nem váltak be, egyik sem. Én már értem, mit jelet az hogy csak ugy lehet, hogy fogod és nem gyújtasz rá többet. Énis igy csináltam.

Énis elolvastam az Allan Carr könyvet, még nyáron mikor asszem 8 napig nem cigiztem. Hát mikor olvastam jónak tünt, de mikor visszaszoktam , an akkor egy baromságnak.

Hajrá mindenkinek!!!!

2011. nov. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!