Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mikor cigiztél először?...

Mikor cigiztél először? Rászoktál? Ha igen, a szüleid tudnak róla?

Figyelt kérdés

13/L vagyok. eddig kb 5-6x cigiztem, de akkor is csak fél-1 szálat. nyáron, társaságban. viszont most egyre gyakrabban van olyan érzésem hogy el bírnék szívni egyet.. hogy jól esne. ha ideges vagyok az első gondolatom hogy kéne egy cigi.

van hogy hazajövök és megnézem, anya hagyott-e itthon..://

nagyon nem akarok rászoki! :S

( kor is ha lehet :) köszi :) )


2011. nov. 26. 23:09
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
addig jó amíg tudsz élni nélküle, én azt mondom :)
2011. nov. 26. 23:48
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
16 évesen gyújtottam rá azzal a céllal, hogy rá akarok szokni. 1doboz/nap 18F
2011. nov. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Egy fentebb válaszolónak: Rá akartál szokni? Más meg mindent megtenne, hogy leszokjon róla! Én 34 éves leszek, 13-14 évig szívtam a cigit. Úgy kezdtem, mint a kérdező, hogy néha megkínáltak 1-1 szállal, amit elfogadtam. Aztán jött az, hogy majd én kínálgatok, és vettem egy dobozzal, ami el is fogyott, aztán még egy doboz, és már nem csak buliban... Most 4 hónapja nem szívom, és iszonyú nehéz letenni, kibírni, megállni. Mégis ezt az utat választottam, mert 1. rosszabb az egészségi állapotom a cigi miatt, 2. nagyon drága, 3. mindig bűzölgött a ruhám, hajam, 4. egyre kevesebb helyen lehet tiltás/büntetés nélkül szívni. Imádtam bagózni, és mégis a leszokást választottam. Ti se gyújtsatok rá többet, mert nem tudhatod mikor vált ki a szervezeted egy olyan reakciót, hogy függővé válj tőle! Leszokni meg nem olyan egyszerű, mint ahogy azt elképzelitek... Most legyen eszetek, míg nem késő! :)
2011. nov. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
a legnagyobb hülyeség, hogy rá akarsz szokni. örülj neki hogy nem cigizel, tényleg , bárcsak ne próbáltam volna ki. :/ nembaj, erős leszek és nem szokok rá!:DDD csak igazából kiváncsi vagyok, ki hány szál után szokott rá/szüleinek hogy mondta el.:)
2011. nov. 27. 15:33
 15/27 anonim válasza:
13 éves koromba próbáltam ki.. akkor kb félig elbírtam szívni utána kb rá egy 2-3 hónapra elszívtam már egy egészet utána egy nap többet.. amit már nagyon bánok!! most 16 vagyok és próbálnék le szokni de nem sok sikerrel mert már nem tudok nélküle meg lenni... 16/l
2011. nov. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
18éves vagyok, fiú, kb 3-4éve cigiztem először. az a gond, hogy más elszív egy szálat, és elrettentő példa neki, mert hányingere van tőle, meg ilyesmi, nekem meg az első szál is viszonylag jól esett. persze aznapra már nem kívántam többet, de másnap este megint elszívtunk egyet. aztán voltak kisebb nagyobb kihagyások, de észre sem vettem, és úgy rászoktam, hogy nyáron pl napi 1 doboz elment:/ szüleim tudnak róla, sosem titkoltam előttük, de egyébként szégyellem magam miatta, és leszokóban vagyok :D
2011. nov. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

13 évesen cigiztem először, cigizek, nem mint láncdohányos, de áltlában napi 4-5 szál megy el, és nem vagyok rászokva. egyáltalán nem. néha van olyan hogy most jólesne, de akkor is csak eszembe jut és elfelejtem. van olyan hogy egyszerűen elfelejtek régyujtani, és volt hogy már ez több hónapig febbált, mikor ujra eszembejuttt...


15/L

2011. nov. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

11 évesen gyújtottam rá először, és azóta is szívom.

Már napi 2 doboz is kevés.

Néha este felkelek, és el kell szívnom egy cigit.

Szerintem ne szokj rá, ha durván rászoksz mint én még aludni se tudsz nyugodtan.

21/F

2011. nov. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

14 évesen gyújtottam rá és azóta szívom. Elég erős dohányos lett belőlem... Napi két doboz és néha velem is van, hogy este felkelek egyet cigizni. Na meg, hogy minden nap mi az első és utolsó dolgom, hadd ne mondjam. Anyu tudja, ő is cigizik, igaz nem sokat. (Egy doboz neki két-három-négy napig tart.) Az ikertesóm meg a húgom is cigiznek napi egy ill. másfél dobozt, szal elég füstös a család. Amit kicsit bánok, hogy mi hárman lányok nem akartunk cigizni, sőt anyut le akartuk szoktatni, de 14 évesen elcsábultam, mikor anya hagyott itthon pár szálat, és sokan mondják, hogy rossz volt az első, nekem viszont jólesett és folytattam. Az ikertesóm persze utánam csinálta pár nap múlva, a húgom meg törvényszerű volt, hogy látta a két nővérét füstölni, már alig várta, hogy 14 legyen és cigizhessen, a 14 szülinapjára is cigit kért. (Mi meg 15 és fél éves hülyeleányok a nővéremmel még adtuk alá a lovat, meg is vettük neki a torta mellé plusz voltunk olyan jó nővérek, hogy rendszeresen direkt előtte cigiztünk, ha panaszkodott, hogy ő is rá akar gyújtani, csak nem teheti) Mert anyu úgy állt hozzá, ahogy hozzá az ő szülei, elmúltál 14, szívhatod, ha szeretnéd.

A húgom miatt van bűntudatunk az ikertesómmal, mert lehettünk volna jobb tesók, de két hülye kamaszlány voltunk, most meg az imádott hugicánk szájában is ott füstöl a szál, mint a mienkben és ő sem akar leszokni. Mi sem mert szeretünk cigizni. Én legalábbis nagyon. 20/L

2011. nov. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Kb 13 éves lehettem,mikor kipróbáltam,utána két évig semmi.Kb egy éve kezdtem el sűrűben eljárkálni itthonról barátokkal,akkor ha megkínálnak,elszívok egy szálat,de semmi több,nem érzem azt sosem,hogy annyira kívánnám.
2011. dec. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!