Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Segítsetek, nem akarok cigaret...

Segítsetek, nem akarok cigarettázni?!

Figyelt kérdés

17/L vagyok,eddigi életem során alig szívtam pár szálat,12 éves koromban az egyik bnőmnek mind volt divatja és egy kevéske ideig én is elszívtam néhányat vele. De én nem találtam semmi érdekest benne,ezért is nem folytattam,egyszerűen leraktam és kész. Szüleim sem cigiznek.

Most viszont úgy érzem,hogy kell,nem is tudnám megmagyarázni miért, de már oda jutottam,hogy bár tudom a kockázatokat,mégse tudom kiverni a fejemből azt a vágyat amelyet most érzek a cigarettázás iránt.

Az egyik felem azt súgja,hogy ne tegyem,mert káros és a valamikori önmagam erősen eldobta volna a cigarettát a kezéből, viszont a másik felem arra késztet,hogy tegyem meg és ne érdekeljen más semmi,mert úgyis van elég bajom.


Segítenétek ? Szeretnék a jobbik felemre hallgatni,de most valahogy minden érvet legyőz ez a káros szenvedély iránti vágy


2011. dec. 7. 16:58
 1/6 anonim válasza:
Nem tudom, mit segítsünk. Legyél nagyon erős, és kitartó! Szokj le, amíg viszonylag egyszerű! A dohányzás nagyon durván károsítja a szervezetedet. Minden sejtedet. Olvass utána! Sokkold magad ezekkel a hírekkel, hátha könnyebb lesz arra az elhatározásra jutnod, hogy nem mérgezed magad eztán. Én drukkolok neked, de az utat neked kell végigjárnod.
2011. dec. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ,de én nem vagyok rászokva,sőt még el sem kezdtem! :D

Pont ezt kérdem,hogy mire gondoljak vagy mit csináljak hogy ne is kezdjem el soha,mert olvastam eleget és tudok is példákat,láttam sok rákost,tanárunk így halt meg például,de ez a gond,hogy már semmi sem rémiszt meg eléggé!

ez gáz,tudom,ezért is kérdezlek titeket

2011. dec. 7. 17:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Találj jobb elfoglaltságot! Keress egy srácot és vezesd le rajta a fölös energiáid, éld ki a szexuális vágyaid rajta! Itt vagyok például ÉN!
2011. dec. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Keress rá google- ban a tüdőrákra és menj a képekre... döntsd el ,h abban szeretnél-e meghalni :)
2011. dec. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha kocadohányosként elszívsz egy-két szálat néha, akkor semmi gond. Viszont aznap, amikor veszel magadnak cigit, akkor vége -> akkor vagy rászokva.
2011. dec. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha csak azért kezdenél cigarettázni, hogy megnyugtasson, akkor javaslok egy más módszert: a teákat. Rengeteg fajtájú és hatású létezik, ajánlom a levendulateát, nyugtató hatású, de nem tompít el.

Felteszem, tudod, hogy a cigi nem oldja meg a bajod, intelligens lánynak tűnsz, ezért nem azt mondom, hogy "gondolkodj, te barom", mert azt megteszed felszólítás nélkül is, hanem azt, hogy találj más, kevésbé káros módot, hogy a problémáid fölé emelkedj.

Időnként én is ellenállhatatlan vágyat érzek, hogy elszívjak egy szálat, pedig sosem dohányoztam, de csak rajtad múlik, hogy meghozod-e azt a pillanatnyi döntést, ami akár az egész életed megváltoztathatja.

19/L

2011. dec. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!