Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért nem? Ennyire szigorúak?...

Miért nem? Ennyire szigorúak? Ti hogy kezelnétek a dolgot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Először is nem egy túl lényeges kérdés,de köszönöm ha elolvassátok és válaszoltok.

Barátnőm és én sem dohányzunk. Ősszel ünnepelte barátnőm a 18. születésnapját. és aznap délelőtt gondoltuk kipróbáljuk hogy aznap odaadnak-e neki dohányárut,esetleg alkoholt.

Nem azért mert szükségünk volt rá,puszta kíváncsiság.

Tehát elmentünk "beszerző körútra" :).

Mondanom sem kell az eladók szinte mindenhol elkérték az iratait és kinevették hogy majd jöjjön vissza holnap...

Egyes helyeken kinevették hogy miért pont aznap próbálkozik máshol meg közölték vele hogy még nincs 18.

Egyetlen egy hely volt egy kisbolt ahol egy pezsgőt vehetett és egy doboz cigit és az eladó készségesen boldog születésnapot kívánt neki.

Ennyire szigorú a törvény?? Nektek ha boltotok vagy ilyen termékeket is árusító helyetek lenne kiadnátok egy ilyen helyzetben lévő lánynak a dohányárut vagy az alkoholt?


Köszi a válaszokat előre is!


2011. dec. 27. 16:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én nem ismerem az erre vonatkozó törvényt, de simán el tudom képzelni, hogy csak a 18. születésnapja után, tehát miután betöltötte, adják ki neki.
2011. dec. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem szigúak, hanem tájékozatlanok. A 18. születsnapJÁN már vásárolhat alkoholt és dohányárut, csak valamiért az terjedt el, hogy akkor még nem...
2011. dec. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ez nem igazán a kérdésedre válasz, de legalább kértek iratokat... nálunk a környéken lazán adnak piát bárkinek.
2011. dec. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
az eladókat nem igazán érdekli az ilyen meg olyan politikai törvény, de féltik az állásukat. a tulajt sem érdekli, hogy mit tiltanak neked, de ő meg a profitját félti a büntetéstől.
2011. dec. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. dec. 27. 17:15
 6/16 anonim ***** válasza:
hát a szülinapján már betöltötte a 18at, szóval ki kellett volna, hogy adják! Nem tudom, hogy hol laksz, de csoda egy hely lehet :)
2011. dec. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szerintem a szülinapján már ki kellett volna adniuk.
2011. dec. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ki kéne adniuk...
2011. dec. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
*Hogy kezelném a dolgot? Beírnék a vásárlók könyvébe. Főleg, ha bunkóznak.
2011. dec. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Igen én is elgondolkodtam hogy kérem a panaszkönyvet...:)

Egyébként csak azért nem pattogtunk mert nem gondoltuk komolyan...de ha tényleg komoly lett volna akkor biztos hogy komolyan is vesszük...

Egyébként ez a fura hely ez Pest megye:)

2011. dec. 28. 10:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!